Momentet më të egra të Lala Kent mbi rregullat e Vanderpump

Klea

Momentet më të egra të Lala Kent mbi rregullat e Vanderpump

Lala Kent nuk ka frikë të trazojë tenxheren Rregullat e Vanderpompës. Prezantuesja Give Them Lala ka argëtuar fansat e Bravo që nga viti 2015 dhe ka qenë pjesë e disa prej momenteve më të paharrueshme në historinë e spektaklit. Këtë vit, ajo i duartrokiti fansat pasi i dha Tom Sandoval një pjesë të mendjes së saj në ribashkimin e sezonit 10.

Ndërsa presim sezonin e ardhshëm të shumëpritur të Vanderpump Rules, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga momentet më argëtuese të Lalës.

Kur ajo thirri Jax për të gënjyer (Sezoni 4)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Gjatë një udhëtimi në grup në Hawaii, Brittany Cartwright u përball me Lalën pasi ajo dëgjoi thashethemet se zonja e SUR u qetësua me të dashurin e saj, Jax Taylor, gjatë një nate jashtë.

Lala mori përgjegjësinë për gjysmën e situatës së saj, por pasi Jax nuk arriti të përballonte pjesën e tij në flirt, Lala u aktivizua. Një natë në darkë, Lala i tha Brittany-t se Jax nuk kishte qenë një i dashur besnik. Pasi Jax gënjeu për detajet e natës së tij me këngëtarin Boy, Lala i bërtiti duke i thënë: “Ji i sinqertë”. Darka në Hawaii ishte shpërthyese dhe u tregoi fansave se Lala nuk ka frikë të përballet me yjet e OG Vanderpump.

Kur ajo e quajti Raquel një Bami-Eyed B**** (Sezoni 7)

(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Lala nuk ka qenë kurrë e trembur për mospëlqimin e saj ndaj ish të fejuarit të James Kennedy, Raquel Leviss. Vendasja e Utah-s është grindur me mbretëreshën e bukurisë shumë kohë përpara Scandoval dhe nuk ka refuzuar kurrë një mundësi për të vënë Raquel-in në vend të saj.

Në Sezonin 7, Lala iu afrua Raquel-it pasi dëgjoi një bisedë në të cilën Raquel tha se Lala “po luante kartën e babait” për të shmangur marrjen e përgjegjësisë për veprimet e saj. Babai i Lalës kishte ndërruar jetë së fundmi pas një goditjeje në tru.

Lala nuk po e kishte dhe i dha Raquel një pjesë të mendjes së saj. Aktorja e “Hard Kill” hodhi një sërë fyerjesh ndaj Raquel-it, duke e quajtur atë patetike dhe duke thënë se ajo nuk i fuqizon gratë. Oh. Por pjesa më e mirë e debatit ishte kur Lala e quajti Raquel-in “një b**** me sy bambi”. Ikonike.

Lala më vonë përfitoi nga momenti viral duke lëshuar një paletë rimelesh Bambi-Eyed B**** në bashkëpunim me Raquel, me të cilën ajo kishte marrëdhënie të mira në atë kohë. Sipas Page Six, këngëtarja më vonë uli çmimin e paletës në mars të vitit 2023 pasi u publikuan lajmet për lidhjen e Raquel me Tom Sandoval. Shadyyyy.

Kur ajo shkoi kokë më kokë me Kristen Doute (Sezoni 4)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kur Lala u bë nikoqire në restorantin SUR, ekipi i Vanderpump Rules nuk e priti atë me krahë hapur. Ndërsa Ariana Madix dhe Tom Sandoval ishin të sjellshëm me të, të tjerët nuk ishin aq miqësorë. Midis Katie Maloney që e quajti atë një kurvë dhe Scheana Shay duke i dhënë asaj shpatullën e ftohtë në punë, Lala e pati të vështirë të zhytej në grup.

Një anëtar i kastit që kishte një problem me Lalën ishte Kristen Doute, kryesisht sepse Lala ishte mike me ish-in e Kristenit, James Kennedy. Në ribashkimin e sezonit 4, Lala u përball me Kristen për të folur për të pas shpine.

Lala e kundërshtoi Kristenin, duke e quajtur atë “dashakeqe” dhe duke pretenduar se ish-kamerierja nuk i dha asaj një shans real përpara se të jepte gjykimin. Fansave u pëlqente ta shihnin Lalën të ngrihej për veten e saj, pasi në thelb ishte një çantë grushtimi për kastin gjatë gjithë sezonit.

Kur ajo i tha Raquel-it se nuk do t’i besonte asaj rreth burrit të saj (Sezoni 10)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

A është Lala psikik? Ne mendojmë se ajo mund të jetë.

Gjatë udhëtimit të një vajze në Vegas, Raquel u qetësua me djalin e yllit të “Real Housewives of Beverly Hills”, Garcelle Beauvais, Oliver Saunders, gjatë një nate jashtë. 28-vjeçari u takua me Oliverin pak pasi Lala kishte shprehur interesim për të. Ndërkohë që Lala i dha Raquel-it dritën jeshile, momenti nuk i takoi asaj, sepse të nesërmen ajo i tha Raquel-it të uritur se nuk do t’i besonte kurrë pranë burrit të saj. E egër.

Është e qartë se Lala po merrte diçka sepse pak pasi u kthyen nga udhëtimi i vajzave, Raquel filloi një lidhje me të dashurin e shoqes së saj të ngushtë Ariana Madix, Tom Sandoval.