Momentet më të egra nga RHOSLC

Klea

Momentet më të egra nga RHOSLC

Amvise të vërteta të Solt Lake City ishte ekskluziviteti që shikuesit e Bravo nuk e dinin se kishin nevojë. Zonjat na dhanë shumë drama të jashtëzakonshme. Dhe drama ligjore e jetës reale, me mirësjellje të Jen Shah.

Shikuesit panë se si marrëdhëniet dikur të forta u bënë të akullta. Ride-or-die e Jen, Heather Gay, pati një ndryshim në zemër. Heather dhe kushërira e saj, Whitney Rose, nuk mund të lidheshin me njëri-tjetrin. Dhe më të mirat Meredith Marks dhe Lisa Barlow patën një grindje falë një mikrofoni live.

Këtu janë momentet më të egra në RHOSLC deri më tani.

Mary i tha Jen-it se ajo kishte erë si spital – Sezoni 1

(Foto nga: Fred Hayes/Bravo/NBCU Photo Bank via Getty Images/NBCU Photo Bank via Getty Images)

Gjatë episodit të parë të sezonit 1, Jen u zemërua për një koment që mikja e saj, Mary Cosby, bëri jashtë kamerës. Jen kishte qenë pranë shtratit të një të afërmi në spital. Kur ajo u takua me Marinë më vonë, aroma e Xhenit ofendoi hundët delikate të Marisë.

Pasi Maria tha se “kishte erë si spital”, Jen u ofendua. E shihni, aroma i kujtoi Marisë kur ishte në spital duke i hequr gjëndrat e erës. “Isha sikur (duke gërvishtur) të përpiqesha të ruaja qetësinë time”, shpjegoi më vonë Meri. Ky sherr i çuditshëm ishte prezantimi i shikuesve me zonjat e Solt Lake.

Jen kishte një krizë rreth Mary – Sezoni 1

Jen organizoi bashkëshortin e saj, Sharrieff Shah, një festë surprizë ditëlindjeje me temë hip-hop. Whitney i tha Jen-it se Meredith dhe Lisa po e përflitnin pas shpine. Por kur Whitney pranoi se Mary i tha asaj këtë informacion, Jen pa të kuqe.

“Mary është e çmendur për mbretin. Mbylle fjalën për Mary-n, – bërtiti Jen ndërsa hodhi një gotë. Ndërsa ajo u largua, ajo shpërtheu balona dhe goditi muret. Kjo është arsyeja pse ne nuk mund të kemi gjëra të këndshme në RHOSLC.

Mary e nxori Whitney nga klasa – Sezoni 2

Mary planifikoi një klasë gatimi italiane dhe u mërzit që Whitney nuk iu përgjigj thirrjes së saj. Kështu, ajo i tha Whitney-t të vishte “rroba të rrugës mafioze” si kod veshjeje. Në realitet, “moda italiane e rrugës” ishte kërkesa aktuale e modës.

E gjora Whitney po ngiste makinën, kështu që ajo nuk mund të fliste me Marinë. Por Maria nuk pranoi këtë justifikim.

“Mund të shkosh, vajzë e vogël!” Mary i bërtiti Whitney-t ndërsa ajo e urdhëroi të dilte nga festa. “Mary Cosby, të kam pasur kurrizin më shumë se çdo grua tjetër në këtë dhomë!” Whitney bërtiti ndërsa Meredith e përcolli jashtë.

Jen Shah u arrestua – Sezoni 2

Sigurisht, ky moment i pabesueshëm bëri listën tonë. Zonjat, pa Mary dhe Meredith, ishin në një furgon Sprinter në një parking. Jen doli nga furgoni, duke thënë se burri i saj ishte i sëmurë. Por NYPD dhe Siguria Kombëtare u shfaqën në kërkim të Jen.

Teksa ishin nisur për në Vail, zonjat reaguan ndaj bombave tronditëse për Jen-in, ndërsa lajmet u përhapën. Sipas NBC New York, të dy bashkë-ylli i tyre dhe ndihmësi i saj, Stuart Smith, u arrestuan. Ata u akuzuan për një akuzë të konspiracionit për të kryer pastrim parash dhe një akuzë për komplot për të kryer mashtrim me tela në lidhje me telemarketing.

Lisa thirri të gjashtë avokatët e saj, ndërsa zonjat u përpoqën të përpunonin lajmin. Ky ishte një nga episodet më të mira të televizionit realitet ndonjëherë.

Konfrontimi i Lisa dhe Jen’s Sprinter Van – Sezoni 2

Rrugës për në shtëpi nga Vail, Jen dhe Lisa filluan të debatonin. Dhe pothuajse u kthye fizike. Jen u përball me Lizën për miqësinë e saj me Meredith. Ndërsa Lisa donte të ishte neutrale, Jen e urdhëroi atë të zgjidhte një anë.

Jen ishte gjithashtu i zemëruar sepse Meredith dyshohet se punësoi një hetues privat. Kjo luftë me furgon me Sprinter ishte e tensionuar dhe e vështirë për t’u ndjekur. Por ishte ende një moment i paharrueshëm.

Lisa’s Hot Mic Rant About Meredith – Sezoni 2

Gjatë një darke Cinco de Mayo, Lisa kishte nënën e të gjitha shkrirjeve të nxitura nga tekila. Ajo u tërhoq në një dhomë për të shfryrë me mikrofonin ende të ndezur. Ajo pranoi shoqen e saj prej 10 vitesh, sepse mendonte se Meredith ishte më besnike ndaj Marisë.

“Meredith është një pjesë e f*cking sh*t. Të kisha shpinën dhe jam ofenduar nga kjo,” tha Lisa. “Ajo copë plehëruese e plehrave kurvë. Unë e urrej atë. Ajo është një kurvë. Ajo përpiu gjysmën e Nju Jorkut,” shtoi Lisa.

Marrëdhënia e dyshes ende nuk është rikuperuar. Shoker!

U shfaq “Bad Weather” – Sezoni 3

Besties Heather dhe Whitney patën një shpërthim të madh gjatë një feste me të brendshme. Whitney e informoi Lizën se Angie Harrington i tha asaj dhe Heather një thashetheme. Dyshohet se Lisa kishte marrëdhënie seksuale me një burrë për bileta të gjykatës në Utah Jazz.

Heather mohoi ta kishte dëgjuar këtë, gjë që shkaktoi një debat të madh mes kushërinjve. “F*q ty që më quan si gënjeshtar,” i bërtiti Heather Whitney-t.

“Sonte duhej të ishin vajza të nxehta me të brendshme, duke gërryer copa mishi. Dhe tani ajo më ka tërhequr zvarrë në të, dhe unë jam një gënjeshtare me të brendshme pa një biftek për t’u gjetur, “tha Heather në rrëfimin e saj.

Heather vazhdoi të debatonte me Whitney dhe e shtyu atë nga rruga. “Sapo më humbe për të rrahur ndonjëherë,” bërtiti Heather. Kur kushëriri i saj u përgjigj se Heather nuk e humbi përgjithmonë, ajo pati një përgjigje të egër. “Më humbe, kurvë!”

Dhimbja e Whitney ishte e thellë për shkak të abuzimit që ajo pësoi. Por për disa arsye, Heather nuk mund ta shihte këtë. Mjerisht, kjo ngjarje e dehur prishi marrëdhënien e tyre. Dhe ata ende po përpiqen të zgjidhin problemet e tyre.