Momentet më të çrregullta RHONJ të Teresa Giudice

Klea

Momentet më të çrregullta RHONJ të Teresa Giudice

Që nga viti 2009, unë e kam parë me vëmendje Teresa Giudice të bëjë një rrëmujë nga jeta e saj familjare dhe rrethi i miqve. Nuk mund të them që ka qenë gjithmonë faji i saj. Por unë i kam kushtuar mjaft orë për të shqyrtuar çdo skenë dhe guxoj të them se jam një historian Bravo me këtë ritëm. Kur Amvise të vërteta të Nju Xhersit së pari zbukuroi ekranin tonë, ishte i freskët. Gratë ishin të gjitha shoqe ose familjare. Dhe dukej se kishte një lidhje të vërtetë pasi mësuam se gjaku nuk është gjithmonë më i trashë se uji. Megjithatë, gjatë rrugës, Tre humbi këmbën e saj dhe filloi të linte një kaos pas saj. Këtu janë disa nga momentet e mia të preferuara të të gjitha kohërave kur Tereza po sillej keq.

B*tch gruaja

Siç thonë ata, duhen dy për tango. Joe Giudice ishte i njohur për mënyrat e tij filanderike, por Tre gjithmonë dukej nga ana tjetër. Një moment që bie në sy është udhëtimi i kantinës nga ferri. Në atë kohë, Teresa dhe Jacqueline Laurita po përpiqeshin të rregullonin gardhet, por në vend të kësaj, Joe u kap në një telefonatë intime. Joe mund të dëgjohej duke folur me atë që fansat supozuan se ishte një dashnore, ndërsa ai vuri në dukje, “Ja ku vjen gruaja ime e djaloshit”. Ai gjithashtu e quajti Tren një “c*nt”. Ndoshta pjesa më e keqe ishte se ai u përpoq të pretendonte se ishte një punëtor në linjën tjetër dhe filloi të fliste spanjisht të thyer.

Vite më vonë, Teresa më në fund zbuloi se Joe, në fakt, kishte një telefon të dytë. Nëna e katër fëmijëve hodhi nën tavolinë babain e fëmijëve të saj, duke theksuar se e gjeti telefonin kur “Gia ishte tre vjeç. Ai kishte një celular të veçantë me një vajzë.” Nuk ishte sikur ishim të tronditur nga zbulimi. Thjesht dukej e çuditshme të sqarohesha për mashtrimin e supozuar pas vitesh mohimi të tradhtisë.

Hidhni një

Tereza nuk është e panjohur për t’u futur në qoshe pasi bashkë-yjet kuptojnë tregimet e saj të gjata. Por, duke e parë atë që përpiqej të krijonte skenën e saj ikonike të rrokullisjes së tavolinës në Margaret Josephs, ishte shumë e pandryshuar. OG nuk e kuptoi që Margaret nuk po përhapte thashetheme për të dashurin e saj të ri. Në fund, ajo shpërtheu si Vusuvius mbi pronarin e koleksionit Macbeth. Gjithçka shkoi në Nashville kur Marge vendosi ta quante ish-shoqen e saj një “gënjeshtar të neveritshëm”. Brenda një hapi syri, Tereza e kishte fshirë tryezën nga çdo veshje e xhamit, duke derdhur përzierje të thartë dhe tekila kudo.

Gjërat u përkeqësuan pafundësisht kur Margaret shtoi: “Për fat, ju nuk jeni ende në lirim me kusht”. Tereza humbi qetësinë që i kishte lënë dhe u përpoq të ndiqte fizikisht bionden me bisht. Shyqyr zotit siguria ishte forcuar gjatë stinëve dhe ishte në gjendje të mbante mbrapa bodybuilder-in e dikurshëm.

Ne nuk jetojmë në Zvicër

Nuk e kisha menduar kurrë se do ta shihja ditën kur Teresa u kthye kundër motrës së saj Paterson, Dolores Catania. Por sezoni 8 më tregoi pikërisht këtë. Në një farë mënyre, Kim D ishte kthyer në grup. Ferri duhet të ketë ngrirë gjithashtu, sepse Melissa Gorga dhe Tre ishin në të njëjtën anë, duke dashur që Dolores të zgjidhte një anë. Siggy Flicker sapo kishte treguar se ajo dhe D do të ecnin në sfilatën e modës Posche. Kim D nuk ishte shoqe me motrat Giudice/Gorga pasi ajo e quajti Melissa një striptiste dhe e akuzoi Tren për tradhti.

Dolores u përpoq të tregonte me qetësi anën e saj të historisë. Dolores pretendoi të ishte neutrale, duke thënë se ajo ka qenë një mike e mirë me OG. Ajo gjithashtu theksoi se Tre ishte dikur shumë i afërt me Kim. Por Tereza pa të kuqe. Së pari, ajo tha me qetësi: “Unë jam duke u djegur tani.” Dhe ndërsa dora e saj e mbërtheu gotën më fort, gjerdani i saj mbytës u shtrëngua ndërsa venat fryheshin. Tre bërtiti, “Nuk është e vërtetë. Duhet të kishe ngritur në këmbë për mua,” duke e bërë Dolo të hakmerret. E gjithë lufta ishte e zymtë, me Terezën që e kuptoi paksa vonë se ajo nuk duhet të përpiqej të kafshonte dorën që e ushqente. Ne nuk e quajmë për asgjë Dolores Muscle of New Jersey.

Rrotullimi i tavolinës

Nuk mund të bëja një listë pa rrokullisjen e tabelës së Sezonit 1. Jo vetëm që kishte bagazh emocional për të marrë, por kishte një ton pjatash të thyera për t’u pastruar. Nëse ky nuk do të ishte momenti më i rrëmujshëm për Terezën, nuk jam i sigurt se çfarë është. Kjo skenë ngurtësoi se sjellja e keqe e Tre do të përqafohej për sezonet e ardhshme. Madje na dha momentin tonë më të fundit kur Tre e quajti John Fuda “tregtarin më të madh të drogës në Bergen County”. A do të mësojë ndonjëherë OG? Dyshoj.