Momentet më të çmendura nga finalja e sezonit 28 të Bachelor

Klea

Momentet më të çmendura nga finalja e sezonit 28 të Bachelor

Pas tre muajsh plot ngjarje, Bachelor Sezoni 28 më në fund ka përfunduar! Finalja prej tre orësh nuk ishte aspak e mbushur me ngjarje dhe ne ishim në buzë të vendeve tona gjatë gjithë kohës. Në fund u zbulua se Joey Graziadei i propozoi Kelsey Anderson-it dhe çifti është i lumtur edhe sot e kësaj dite.

Ndërsa Xhoi përfundoi duke gjetur dashurinë e përrallave që kishte kërkuar, rruga drejt saj ishte gjithçka tjetër veçse e lehtë. Finalja e Sezonit 28 të Bachelor ishte plot kthesa dhe kthesa, por këto tre momente ishin larg nga më të çmendurit.

Daisy kuptoi se Joey nuk po zgjidhte atë pas takimit të tyre përfundimtar

Duke shkuar në finale, dukej sikur Kelsey dhe Daisy Kent ishin në një fushë loje shumë të barabartë. Të dyja gratë kishin një lidhje të fortë me Xhoin nga kërcimi dhe dukej qartë se ai ishte i ndarë mes dy grave në një moment.

Megjithatë, pas takimit të saj të fundit me Joey, Daisy menjëherë e kuptoi faktin se diçka nuk ishte në rregull mes tyre. Kjo është e rrallë kur bëhet fjalë për Bachelor Nation, pasi dy konkurrentët e fundit janë gjithmonë mjaft të sigurt pas takimit të fundit. Intuita e Daisy-t nuk e dështoi dhe ajo filloi të përgatitej për trishtimin e zemrës në minutën që Xhoi la takimin e tyre të fundit.

Shqetësimet e Daisy-t nisën pasi ajo i tha Joey-t se e donte atë kur përgjigja e tij ishte goxha e qartë. Joey nuk tregoi se ai gjithashtu e donte Daisy, dhe përkundrazi dukej se po e përgatiste atë për më të keqen. Joey mbajti fjalimin tipik të ndarjes “ti je kaq i veçantë”, të cilin Daisy e kapi menjëherë. Ndërsa ishte e tmerrshme ta shikoje atë kaq të lënduar, ajo ende qëndroi në këmbë si mbretëresha që ishte.

Më vonë në After The Final Rose, Daisy pranoi se e kishte ditur edhe më herët se nuk ishte ajo. Pas ceremonisë së trëndafilave të javës së suitës së fantazisë, Dejzi kujtoi Xhoin dhe Kelsin duke parë njëri-tjetrin ndërsa bënin dolli. Daisy tha se në atë moment ajo e dinte se ajo nuk ishte zgjedhja përfundimtare e Joey, pasi ai kurrë nuk e shikonte atë në të njëjtën mënyrë. E gjora Daisy!

Daisy & Kelsey bënë historinë e Kombit Bachelor!

Momenti më tronditës nga finalja, ishte kur Daisy dhe Kelsey hipën së bashku në ceremoninë finale të trëndafilave. Në historinë e Kombit Bachelor, dy konkurrentët e fundit gjithmonë udhëtojnë veçmas në këtë. Kjo për shkak se producentët nuk duan të prishin se kush është zgjedhja përfundimtare, pasi konkurrenti që nuk është zgjedhur gjithmonë shkon për të parë kryesimin. Ata jo vetëm që udhëtojnë veçmas atje, por zakonisht nuk e shohin fare njëri-tjetrin pas ceremonisë së trëndafilave të javës së suitës fantazi.

Pasi Daisy kuptoi se ajo nuk ishte fituesja, ajo shkoi t'i tregonte Kelsit se si ndihej. Kelsey ishte më se e lumtur që pa Daisy-n, pasi gratë kishin krijuar një lidhje të fortë gjatë gjithë sezonit. Pasi folën për javët e tyre, gratë zgjodhën të shkonin së bashku në vendin e propozimit, gjë që nuk ishte bërë kurrë në historinë e Bachelor. Nuk është çudi që Jesse Palmer premtoi një fund historik të sezonit, kjo ishte e çmendur.

Jenn është beqarja e radhës?!

Shenja më e madhe e natës ishte njoftimi kryesor i Sezonit Bachelorette 21, të cilin mund të them me besim se askush nuk e pa të vinte. Daisy kishte lënë të kuptohet më parë se ajo nuk do të ishte kryesuesja e radhës në një intervistë me Jesse, ku ajo pranoi se nuk ishte gati të dilte përsëri. Pasi Daisy hodhi këtë bombë, të gjithë ishin të sigurt se Maria Georgas ishte një sulmues. Ajo ishte e preferuara e fansave dhe pati shumë mbështetje që ajo të ishte kryesuesja e radhës.

Ish Bachelorette Charity Lawson bëri nderin e kalimit të pishtarit në kryesimin e radhës. Kur Charity zbuloi se Jenn Tran do të ishte zonja e radhës kryesore, shikuesit e Kombit Bachelor kudo u tronditën. Ndërsa nuk ka absolutisht asgjë të keqe me Jenn, duket si një zgjedhje e çuditshme. Ajo u eliminua para qyteteve të lindjes dhe nuk e mori atë të ashtuquajturin editim Bachelorette që disa nga anëtarët e tjerë të kastit e bënë.

Përveç Daisy dhe Maria, shumë gra të tjera të sezonit do të kishin më shumë kuptim të drejtonin sesa Jenn. Një nga këto gra do të ishte Rachel Nance, e cila shkoi në shtëpi pas javës së suitës fantazi. Ne duhet të mësojmë shumë më shumë për Rachelin sesa për Jenn, megjithatë, ne jemi ende kaq të emocionuar për të parë udhëtimin e Jenn-it.