Momentet më qesharake të Premierës së Sezonit 11 të Vanderpump Rules

Klea

Momentet më qesharake të Premierës së Sezonit 11 të Vanderpump Rules

Rregullat e Vanderpompës Sezoni 11 më në fund u shfaq premierë, dhe episodi i parë ishte…eh, i përzier. Edhe pse kishte shumë pritje për sezonin e ri, Episodi 1 u vendos kryesisht. Pjesa më e madhe e fokusit ishte në pasojat Scandoval dhe kapjen e shikuesve se ku ishte kasti pasi kamerat u kthyen. Sidoqoftë, megjithëse premiera e sezonit 11 të Vanderpump Rules nuk shfaqi shumë momente të rëndësishme, ende kishte një komedi të mrekullueshme për t’u gjetur.

Këto ishin momentet që më bënë të mbytem në trëndafilin tim dhe të kujtoj pse e shikoja këtë shfaqje në radhë të parë.

Fjala e lirë e Sandoval

Në vazhdën e lidhjes së Tom Sandoval me Rachel Leviss, Ariana Madix nuk donte të kishte të bënte me asnjërën prej tyre. Megjithatë, çështja u ndërlikua nga fakti se Ariana dhe Tom jetonin (dhe vazhdojnë ende!) së bashku. Siç u pa në premierë, gjërat janë…pak të tensionuara në familjen Madix/Sandoval.

Ariana zbuloi se ajo dhe ish-i i saj po shkonin mirë duke komunikuar përmes asistentit të Tomit, Ann. Në një shembull që morën shikuesit, Ariana i dërgoi mesazh Ann-it për t’i thënë Tomit të fikte dritat LED të jashtme gjatë natës sepse ato “po i bezdisnin fqinjët”. Pas transmetimit të mesazhit, Ann për fat të keq iu desh t’i dërgonte mesazh përgjigjes së Ariana Tom. “Ai thotë se ata bien nën lirinë e fjalës,” i tha Ann Ariana-s. Unë nuk mendoj se baballarët themelues mbuluan dritat LED në Kushtetutën e SHBA-së, por sigurisht që Tom.

E varfër, e gjorë Ann. Dikush t’i japë kësaj vajze një punë më të mirë.

James dhe Schwartz Bro-ing Out

James Kennedy ishte një pikë kryesore e ndritur në premierën e sezonit 11 të Vanderpump Rules. Ndonëse ka pasur momentet e tij problematike në të kaluarën, këtë sezon, ai po sjell qesharakun. Takimi i James me Tom Schwartz-in ishte i artë absolut, dhe nuk ka asgjë që nuk më pëlqeu në seancën e tyre të takimit.

Schwartz ishte shumë i emocionuar për të festuar pronësinë e re të shtëpisë së James dhe dhuratat që ai i bëri James ishin qesharake. Nga bima e vogël e adhurueshme deri te qiriri që mbante erë si “piskim agrumesh”, Schwartz-i dhe James-i dhe mbrapa më bënë të qeshja.

Në këtë skenë, të dy burrat e VPR demonstruan pse e meritojnë të kalojnë para ekranit. James i tregoi Schwartz-it se si kishte hequr dorë nga alkooli, ndërsa godiste ekspres të dyfishta dhe pranoi se ishte i matur në Kaliforni. “Unë ende pi duhan barërat e këqija … gjithë ditën,” zbuloi James. Tani KJO jeton në Kaliforni.

Dingleberries dhe Kava

Është një sezon krejt i ri dhe padyshim një Katie Maloney krejt e re. Ajo vendosi disa kufij mbresëlënës kur kalonte pranë banesës së Schwartz-it për të marrë qentë mbi të cilët ata ndajnë kujdestarinë. As përkushtimi i Schwartz-it për kujdesin e qenve nuk ishte i mjaftueshëm për të shkrirë zemrën e akullt të Katie-t ndaj tij.

Schwartz e informoi Katie-n se ai këputi të gjitha manaferrat e qenit të tyre dhe “i lau prapanicën e tij të vogël” … shumë specifik, Tom! Por ishte Katie duke inspektuar prapanicën e qenit të saj për të verifikuar pretendimet e Schwartz-it që më vrau vërtet. Schwartz mund të mos jetë personi më i besueshëm, por mendoj se do ta pranoja fjalën e tij se sa mirë e pastroi gomarin e qenit të tij.

Katie është padyshim shumë mbi Schwartz, gjë që konfirmuan titrat e mbyllura. Kur ish-i i saj e pyeti nëse donte të rrinte pak dhe të pinte pak kava, mbishkrimet për përgjigjen e Katie lexonin, “[unenthusiastically] Sigurisht.” Unë nuk e di për ju, por unë isha [enthusiastically] plasaritje.

Ariana i përgjigjet fushatës së Schwartz-it për përqafime Sandoval

Premiera e sezonit 11 të Vanderpump Rules shfaqi shumë klipe në lidhje me informacionin e sfondit, duke përfshirë gjërat që ndodhën në Watch What Happens Live. Një klip i tillë tregonte Schwartz-in duke iu lutur fansave të Bravo që ta përqafonin Sandovalin nëse e shohin. Aw, Sandy është e trishtuar.

Ariana, natyrisht, nuk mendon se Sandoval meriton përqafime të çfarëdo lloji, dhe Schwartz zbuloi se ajo i dërgoi një mesazh atij si përgjigje. “Shko mbyti diku karin e ndyrë të Sandovalit,” lexohej në tekstin e supozuar të Arianës. Sigurisht, Schwartz u sigurua që shikuesit të kishin historinë e plotë. “Për rekord,” tha ai, “Unë kurrë nuk jam mbytur nga gomari i pistë i Sandovalit.” Faleminderit për sqarimin, Schwartz, të gjithë po pyesnim.

Babai Bod Ken

Ok, pra kjo është një shtrirje, por gjithsesi po e përfshij. Ndonëse nuk ndodhi në Episodin 1, pamjet paraprake për pjesën tjetër të sezonit 11 treguan Lala Kent duke e quajtur Schwartz-in një “babai i Kenit” pasi pa flokët e tij të rinj bjonde. Ishte epike, ishte e egër, ishte e saktë dhe teknikisht u transmetua gjatë premierës së sezonit 11 të Vanderpump Rules. Pra, për qëllimet e këtij artikulli, ai llogaritet si një nga momentet më qesharake të episodit të parë.