Momentet më qesharake të Paige Desorbo në Summer House

Klea

Momentet më qesharake të Paige Desorbo në Summer House

Paige DeSorbo është relievi komik i Shtëpi verore. 31-vjeçarja nuk dështon kurrë të na bëjë të qeshim me komentin e saj rrëfimtar dhe gërmimet e saj brutalisht të sinqerta për shokët e saj të filmit. Për nder të vitit të 5-të të Paige-t në Bravo, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga momentet e saj më qesharake në rrjet.

Kur ajo thirri jastëkët e shpatullave të Lindsay Hubbard

Lindsay Hubbard tha se ishte e befasuar nga propozimi i Carl Radke në sezonin 7, por Paige nuk po e blinte atë. Në festën e fejesës së çiftit, Paige vuri re diçka që e bëri të besonte se Lindsay kishte njohuri paraprake për propozimin.

“Ajo mbante jastëkë shpatullash në plazh. Ajo e dinte se po i propozohej”, tha ajo në një rrëfim. “Askush nuk shfaqet vetëm me jastëk shpatullash drejt oqeanit…Ajo i ka dredhur flokët!”

Ajo mund të kishte menduar se fytyra surprizë e Lindsay ishte BS, por ajo mbështeti të drejtën e yllit të saj për t'u përgatitur.

“Unë jam krenare për të,” tha ajo. “Nëse e dini se po ndodh, zgjidhni veshjen më të mirë të mundshme, rregulloni flokët, rregulloni thonjtë. Bëhu gati, vajzë.”

Po qeshja duke parë Paige-n duke e thirrur Lindsay-in ashtu. Ajo kishte një pikë. Kush i dredh flokët për një ditë plazhi?

Kur ajo renditi ikat e saj

Në sezonin 8, Paige e kishte pjekur Kyle Cooke sepse ishte ulur me këmbët e kryqëzuara. Gjatë një nate jashtë, ajo iu drejtua yllit të tyre, Danielle Olivera, dhe pyeti “A është kjo një sëmundje e menjëhershme?” duke treguar pozicionin ulur të Kyle. Danielle tha se mendonte se kjo nënkuptonte se një burrë ndihej rehat në lëkurën e tyre dhe Paige u përgjigj: “Po, i dashuri im qep”. HA.

Biseda me icks u rishfaq përsëri gjatë shfaqjes pas dhe Paige u fut për të ndarë disa gjëra më gazmore.

Së pari, ajo i pjek Carl dhe Jesse Solomon për të folur për ditët e tyre të volejbollit të shkollës së mesme në Episodin 8. “Ishte njëzet vjet më parë. Kalojeni atë”, tha ajo me shaka.

Ajo gjithashtu mbajti një qëndrim të vendosur që burrat nuk duhet të përdorin kurrë çadra. “Unë mendoj se kjo është e neveritshme,” tha ajo. “Çadrat janë për vajza.”

Më pëlqen se sa të rastësishme por çuditërisht të vërteta janë shenjat e saj. Unë jam në bord me atë ombrellë.

Kur ajo tha se ishte më e ftohtë se Craig Conover

Paige mund të mësonte një masterklasë në energjinë e ftohtë të vajzës. Në ditët e para të marrëdhënies së saj dhe Craig Conover, ajo e la të kuptonte se ishte kapja më e mirë. Gjatë një takimi darke, ajo i tha: “Mendoj se je i lezetshëm. Thjesht mendoj se jam shumë më i ftohtë.” Epik!

Kur ajo shpërndau burra të tjerë Bravo

Gjatë një paraqitje në shkurt në Watch What Happens Live, Paige iu prezantua fotot e shtatë burrave Bravo dhe u pyet se cili ishte tipi i saj më i madh. Ajo hodhi hije të madhe burrave, duke i thënë Andy Cohen se do të preferonte të bëhej lezbike sesa të ishte me ndonjë prej tyre. Përgjigje ikonë.

Kur ajo piqte bashkë-yjet e saj

Në sezonin 4, Paige-t iu dha detyra të pjekte bashkë-yjet e saj në Summer House dhe ajo e dorëzoi.

Ajo filloi duke tërhequr zvarrë Amanda Batula për natën që hodhi në erë telefonin e Kyle.

“Amanda, ka qenë kaq e mrekullueshme të afrohesha kaq shumë me ty këtë verë. Më kanë pëlqyer të gjitha herët që kemi qeshur dhe qarë, por dreqin, nuk do t'u përgjigjesha as 45 telefonatave të humbura. Jeni shumë i bezdisshëm.”

Më pas, ajo shkoi te Lindsay dhe ishte brutale.

“Lindsay, kur dikush mendon për ty, fjala false nuk vjen kurrë në mendje,” tha ajo. “Përveç nëse flasin për gjoksin tuaj, buzët ose personalitetin tuaj.”

Lindsay mund të jetë ofenduar, por aktorët dhe shikuesit në shtëpi e pëlqyen atë.

Kur ajo tallej me emrin e West

Në sezonin 8, Paige u tall me emrin e të porsaardhurit West Wilson, duke thënë se kjo i kujtonte asaj një figurë historike.

“Ndjehem sikur West Conrad Wilson nënshkroi Deklaratën e Pavarësisë,” tha ajo. LOL. Ajo gjithashtu i hodhi pak hije të dashurit të saj Craig, duke i thënë Ciara Miller dhe Gabby Prescod se ai duket sikur “doli nga Mayflower”.

Ku do të ishim pa komentin e Paige's Summer House? Ka një arsye pse ajo ka një podcast jashtëzakonisht të suksesshëm. Ajo është gazmore!