Momentet më ikonë RHONY në shtëpinë e qytetit të Sonja Morgan në NYC

Klea

Momentet më ikonë RHONY në shtëpinë e qytetit të Sonja Morgan në NYC

Pse dua Sonja Morgan? Më lejoni të numëroj mënyrat. Sonja është një legjendë kur bëhet fjalë për OG Real Housewives New York në të drejtën e saj. Unë do të argumentoja se Sonja është e preferuara e fansave të ekskluzivitetit për shkak të natyrës së saj flirte dhe, nganjëherë, stilit të jetesës jorealiste. Midis tenxheres së saj të zgjuar dhe fatit të keq kur bëhej fjalë për takimet, kryesisht sepse miqtë e saj do t'i joshin ata, Sonja ishte e lehtë për t'u rrënjosur. Sonja është një nga të vetmet amvise që kujdeset sinqerisht, siç mund ta dëshmoni nga performanca e saj në Luann dhe Sonja: Welcome to Crappie Lake. Pa humbur asnjë rrah, ajo u asimilua me atë që ishte në thelbin e saj.

Pra, është e arsyeshme që shtëpia e dashur e qytetit të Sonjës zë një vend të veçantë në zemrat e shikuesve, kryesisht për shkak të disa momenteve të jashtëzakonshme. Ndërmjet rritjes së vajzës së saj, pritjes së zonjave dhe mësimdhënies së praktikantëve të një brezi, shtëpia e qytetit ishte një personazh më vete në serial. Ende po pyes veten pse Bravo nuk mendoi të blinte pikën referuese të Real Housewives, por këtu është nderimi ynë i vogël për shtëpinë.

Lavanderia e pistë e Sonjës

Një moment që jeton pa qira brenda kokës sime ishte kur Sonja u filmua teksa lante ushqimet delikate brenda bidetit. Tani, ajo e ka bërë këtë truk më shumë se një herë, por hera e parë ishte në shtëpinë e saj të dashur. Ndërsa bisedonte me të dashurin e saj, Frenchie, nëna e një fëmije, mbante disa grupe tangash jo në dhomën e lavanderi, por në banjën e saj. Shikuesit panë një vështrim të thellë të vizatimit të brekëve të Sonjës, ndërsa ajo i hodhi të gjitha në bidetin e saj. Rezulton se bideti ka shumë përdorime. Në një farë mënyre që vetëm Sonja mund t'ia dilte, ajo i fshiu fort kërpudhat ndërsa përgatitej për mbrëmjen e saj romantike, duke i lënë fansat të pyesin nëse edhe ne kishim nevojë për një bidet në jetën tonë.

Ndërtim Sonja

Edhe pse Sonja është gjithmonë në kërkim të mënyrave për të përmirësuar veten, ajo nuk ishte një fanse kur, gjatë sezonit 10, apartamenti duhej të bënte një ndryshim të fytyrës. Gjithçka – dhe dua të them gjithçka – ishte e mbuluar me një tarp plastik që pothuajse e bënte shtëpinë të dukej si një skenë skenike nga Dexter. Sonja po bënte më të mirën për të mbijetuar, ndërsa flinte në shtratin e saj me katër shtylla, e rrethuar nga gjërat më të afërta. Ndërsa fliste me veten, Sonja vuri në dukje se ishte “shumë alergjike ndaj gjithë këtij pluhuri” dhe u përpoq të kuptonte se kur do të ishte data e përfundimit. E gjora Sonja mbeti në duart e saj teksa hante drithëra në shtrat, duke thënë se “nuk mund t'i gjente të brendshmet e saj, por kjo është në rregull”. Ajo gjithashtu u përpoq të mbronte dollapët e saj të famshëm. U bë e qartë se Sonja nuk ishte krijuar për një botë rimodelimesh.

Organizimi i Sonjës ishte më pak se i përsosur pasi ajo u ndesh me një njoftim për detyrën e jurisë. Por si princesha që është, Sonja ia doli të kalojë kohën e sprovës falë të qeshurës dhe pak ndihmës nga Tinsley Mortimer, i cili i dha asaj një dhomë hoteli.

Grumbullimi i praktikantëve të Sonjës

Sonja dhe praktikantët e saj janë sinonim i shtëpisë së famshme të qytetit. Çdo vit, një grup bashkëpunëtorësh me fytyrë të freskët do të fitonin kreditimin e kolegjit duke qenë një nga bletët e zëna të Sonjës. Detyrat e një praktikanti do të ishin ndezja e qirinjve për të hequr qafe energjinë e keqe, ndezja e spërkatësve, marrja e jashtëqitjes së qenit, marrja e shënimeve gjatë të gjitha takimeve të rëndësishme. Nga ana tjetër, Sonja u mëson atyre mësime të jetës si të jetosh pa ujë të nxehtë për të kursyer para. Dhe për të pastruar rrjetet e saj sociale nga të gjithë urrejtësit.

Por mbase skena ime e preferuar ishte Sonja, me taka dhe glam, duke u treguar praktikantëve të saj më të rinj se si të pastronin pellgun Koi, duke i kursyer asaj 250 dollarë. Shpesh ishte një derë e rradhës praktikante, pasi shumica zgjatën vetëm për një semestër. Sonja është një biznesmene e zgjuar që e di saktësisht se çfarë dëshiron. Tipari është i lavdërueshëm dhe ndoshta ka ndihmuar shumë fëmijë të Bregut Lindor të rriten në disa të rritur mjaft të mirë. Gjatë një episodi, Sonja tregoi se praktikantët e saj marrin një kompensim të vogël shpenzimesh dhe një vend për të përplasur disa netë.

Mjerisht, është fundi i një epoke për Sonjën dhe shtëpinë e saj në qytet. Më 15 maj, shtëpia e Sonjës do të dalë në ankand për ofertuesin më të lartë. Le të shpresojmë që një tifoz i Bravo të fitojë.