Momentet më emocionale në amvisat e vërteta

Klea

Momentet më emocionale në amvisat e vërteta

Zonjat e Amvise të vërteta franchise kanë dhënë të qeshura, të qeshura dhe hije që nga viti 2006. Ndonjëherë, ato na kanë bërë edhe të qajmë. Të gjithë e dimë se jeta reale është e rrëmujshme dhe e çrregullt. Prandaj, pasi këta personalitete duhet t’i “përmendin të gjitha” në Bravo, ne kemi parë të shpalosen disa histori tronditëse.

Me këtë në mendje, kapni një tavë nga Vicki Gunvalson dhe vendosuni, pasi po lehtësojmë disa nga momentet më emocionale të gjetura deri më tani në serinë Real Housewives.

RHOA – Kur qeni i Kenias u vra

Kur qeni i ëmbël i Kenia Moore Velvet u sulmua dhe u vra, ne qamë. Kafshët shtëpiake janë familjare dhe humbja e një të tillë nuk është kurrë e lehtë. Në Real Housewives of Atlanta, Kenia shpjegoi se Velvet ishte sulmuar nga qeni i fqinjit të saj. Përmes lotëve ajo i ka shprehur tezes Lorit detajet, e më pas edhe aktorëve të saj, ndërkohë që ne rrinim ulur, duke tërhequr nga afër kafshët tona shtëpiake.

“Ndodhi kaq shpejt. E lashë të dilte dhe më pas e dëgjova duke bërtitur. Unë vrapova jashtë. Ajo ishte në anën tjetër të portës. Qeni e kishte në gojë, duke e varur,” qau Kenia.

Kenia e çoi Velvet në spitalin veterinar aty pranë, por ishte tepër vonë. “Ajo po më shikonte mua; I thashë të mos më linte. Unë thjesht mund ta shihja atë duke e lëshuar, “përfundoi ajo, e cila na dha fund si kthim. Ky ishte padyshim një moment emocional, tragjikisht i lidhur me Real Housewives.

RHONY – Biseda e Bethenny dhe Jill në funeralin e Bobby

Bethenny Frankel dhe Jill Zarin ishin miqtë më të mirë në një moment në Real Housewives të Nju Jorkut. Më pas, miqësia e tyre u prish, siç ndodh në jetë. Megjithatë, kur Bobby Zarin u preh pas betejës së tij me kancerin, Bethenny u shfaq për shoqen e saj dikur të ngushtë Jill.

Me rrotullimin e kamerës së Bravo-s, Bethenny iu afrua Jill-it pas shërbimit. Me një zë solemn, Jill i tha Bethenny se Bobby e kishte dashur gjithmonë atë. E kemi humbur këtu. Asgjë nuk të bën të kuptosh se sa e shkurtër është jeta dhe sa budallaqe janë 99,9% e problemeve tona, si vdekja, kështu që ky moment emocional i Real Housewives na goditi menjëherë në zorrët e jetës reale.

RHOP – Skena e klasës së vetëmbrojtjes së Karen

Në Real Housewives of Potomac, Grande Dame Karen Huger zbuloi se ajo ishte viktimë e një sulmi të kaluar. Prandaj, pikërisht përpara se vajza e saj Rayvin Huger të largohej nga shtëpia e saj për në kolegj, Karen e çoi vajzën e saj në një klasë vetëmbrojtjeje. Në thelb, Karen duhej të dinte se Rayvin do të ishte në gjendje të qëndronte i sigurt, ndërsa jetonte në një botë që jo gjithmonë i mbron gratë.

Gjatë gjithë kohës, kjo yll komik tipik i Real Housewives na tregoi frikën e saj të shtuar si prind, duke e bërë këtë një histori vërtet të papërpunuar, emocionale.

RHOC – Kur Vicki humbi nënën e saj

Vicki mësoi për vdekjen e papritur të nënës së saj ndërsa kamerat po rrotulloheshin për Real Housewives të Orange County. Zonjat ishin të gjitha bashkë kur erdhi telefonata, por kur ra telefoni i saj fiks, Vicki u largua për të marrë këtë telefonatë. Kur dëgjoi lajmin në skajin tjetër të linjës, ajo ra në dysheme, plotësisht e shkatërruar.

“Si mund të vdiste ajo për ne?” Vicki qau, pikërisht përpara se Shannon Beador të hynte në kuzhinë, ku Vicki tani qëndronte e rrënuar. Shannon mbajti shoqen e saj si petë ndërsa zonjat e tjera vrapuan brenda. Vicki më pas bërtiti dhe bërtiti dhe i ndjeu të gjitha gjërat, ndërsa ne në shtëpi ramë dakord për një aspekt; ndërsa për fat të keq e relatueshme, kjo skenë ishte pothuajse shumë emocionale për një episod të Real Housewives.

RHOBH – Pasojat e vdekjes së bashkëshortit të Taylor

Burri i ndjerë i Taylor Armstrong, Russell Armstrong, vdiq nga vetëvrasja në moshën 47-vjeçare. Para se të vdiste, Taylor kishte bërë kërkesë për divorc, pasi ishte martuar me burrin për gjashtë vjet. Nga pikëpamja financiare, Russell ishte në vështirësi dhe ata kurrë nuk dukeshin të lumtur kur ishin bashkë.

Pas vdekjes së tij, Taylor diskutoi abuzimin fizik që ajo pësoi në martesën e tyre. Asnjë sy i vetëm i thatë nuk u pa mes aktorëve të Real Housewives of Beverly Hills. Ky tregim emocional ishte tronditës në nivele të shumta. Për Taylor-in, i urojmë një jetë të mbushur me paqe dhe dashuri.

RHONJ – Kur Teresa u kthye në shtëpi

Pasi kaloi vetëm një vit në burg federal për mashtrim, Teresa Giudice më në fund u kthye në shtëpi. Ribashkimi i saj me familjen e saj u filmua për Real Housewives të New Jersey Sezonit 7, pasi Teresa është një OG e këtij kasti, dhe kjo ishte padyshim një histori kryesore për serialin e saj. Sapo hyri brenda, pasi përkëdheli qenin e saj që ndodhej në garazhin e tyre, Tereza filloi të qante. “Vajza, unë jam në shtëpi,” bërtiti ajo, ndërsa ulërimat e vogla dhe këmbët vrapuese mund të dëgjoheshin si përgjigje.

Të gjithë qanin. Ata qëndruan të mbyllur në një përqafim të ngushtë për një kohë të gjatë, të gjatë. Ishte emocionuese dhe ne duartrokasim vajzat e Terezës për pikat e forta të treguara në mosha kaq të vogla.

RHOM – Kanceri i Guerdy dhe Martina triumfon

Martina Navratilova është më shumë se një legjendë e tenisit. Ajo është gjithashtu një e mbijetuar nga kanceri. Diagnoza e saj u shfaq në Real Housewives të Miami, siç ishte festa e saj e vazhdueshme F*ck Cancer, pasi ajo kishte goditur me sukses gomarin e kancerit. Gjatë kësaj feste, gruaja e saj, Julia Lemigova, mësoi të këndonte opera për dashurinë e saj, e cila edhe pse ishte pak… e turbullt, nuk mund të mos përloteshim, pasi dashuria e tyre për njëri-tjetrin ishte e dukshme.

Mjerisht, pasoi diagnoza po aq shkatërruese e kancerit e Guerdy Abraira. Fatmirësisht, ashtu si Martina, Guerdy na frymëzoi të gjithëve duke luftuar kokë më kokë këtë sëmundje monstruoze dhe tani po jeton në anën tjetër të frikës, me një status faljeje në dorë. Thënë kështu, me gjëra të tilla, ne e dimë se frika nuk do t’i lërë kurrë këto gra, pasi kanceri ju ndryshon nga brenda. Megjithatë, ne jemi mirënjohës për shanset e tyre të dyta në jetë, dhe për ta dhe për cilindo tjetër që po përballet me këtë betejë të gjatë e të tmerrshme, ne ju dërgojmë nivelet tona më të thella të dashurisë dhe mbështetjes.

F*ck kancer.