Momentet më budallaqe të amvisave reale

Klea

Momentet më budallaqe të amvisave reale

Falë realitetit televiziv, fansat e Bravo kanë qenë dëshmitarë të rrëfimeve të dorës së parë të disave Amvise të vërteta yjet dhe momentet e tyre më budallaqe. Ju do të mendonit se frika e vazhdueshme për t’u anuluar do të qëndronte në fund të trurit të tyre. Gjithsesi, për disa, gugaxhiu brenda tyre merr përsipër dhe askush nuk mund të bëjë gjë tjetër veçse të shikojë rrënimin e trenit që do të zbresë.

Ndoshta një nga momentet më budalla erdhi nga Luann de Lesseps kur ajo vizitoi klubin e djemve dhe vajzave të Brooklyn për të folur për ditët e saj të modelimit. Kontesha vuri në dukje se po fliste me “vajzat e zgjuara” kur i pyeti për aspiratat e tyre në karrierë. Një vajzë e turpshme zbuloi se dëshironte të bëhej modele dhe Luann i kërkoi fëmijës të ngrihej në këmbë. Shikuesit panë një para-adoleshencë normale, por Luann e çoi më tej bisedën. Pasi e pyeti të shihte sa e gjatë ishte, Luann tha se “kishte shumë kohë” për t’u rritur.

Ndërveprimi përkeqësohet pasi Luann vuri në dukje se fëmija kishte një “fytyrë të bukur”. Ajo tha: “Dhe ju e dini çfarë, humbja e peshës është e lehtë. Kjo është pjesa e lehtë.” Lu vazhdoi të hapte një gropë ndërsa i tha zonjës së re se kishte gjërat themelore. Ajo e përfundoi ndërveprimin e vështirë duke thënë: “Kur ke bazat për të punuar me pjesën tjetër është e lehtë”. Po, Luann. Vendos një çorape në të!

Adrienne mëson të gatuaj

Qëllimi i Adrienne Maloof ishte të mbyllej Lisa Vanderpump u ngrit, por në vend të kësaj ajo u dha shikuesve Bravo një pamje nga syri i tabuve të kuzhinës së saj. Pronarja e hotelit në Vegas vuri në dukje se herën e fundit që ajo kishte gatuar pulë, “Ishte i ngrirë nga të dy anët dhe i papërpunuar në mes”. Dikush merr kontrollin e helmit në telefon në gatishmëri. LVP vuri në dukje se gatimi i një pule nuk ishte “shkencë raketash”, por Adrienne ishte e papërgatitur për atë që do të vinte ose për renditjen e saj të dobët si kuzhiniere.

Vrapimi rreth kuzhinës së saj tregoi se Adrienne nuk e kishte idenë se ku ndodhej ndonjë gjë, si një dërrasë prerëse apo thika. Adrienne vazhdoi të vishte doreza sepse ishte helmuar me bollgur në të kaluarën, por dukej se mbushja e një pule ishte më shumë se sa mund të përballonte, duke theksuar “Kjo është e neveritshme. Të lutem, le të ndalemi!” Ndoshta pjesa më e keqe ishte kur Adrienne përdori sapun enësh për të pastruar pulën, duke e lënë Lizën të tmerruar dhe të shqetësuar për darkat e fëmijëve të saj.

Joyce nuk di të notojë

Gjatë kohës së saj të shkurtër si yll i Real Housewives, Joyce Giraud zbuloi se ajo ishte e shkëlqyer në rrezitje, por nuk dinte të notonte. Pa humbur asnjë rrahje, Brandi Glanville ndërhyri, duke bërtitur, “Ti je një person me ngjyrë”. Ndërsa të gjithë pyesnin: “A doli kjo nga goja e saj?” Brandi u dyfishua, duke thënë: “Të gjithë miqtë e mi zezakë nuk dinë të notojnë. A është keq?” Dy femrat nuk u panë kurrë sy më sy, ndërsa Brandi u përpoq të shpjegonte se “ishte një shaka dhe miqtë e mi të zinj do të kishin qeshur çmendurisht sepse nuk shkojnë në pishinë sepse do t’u ngrenë endje.”

Joyce nuk e pranoi komentin e shtrirë, duke duartrokitur, “Po, unë jam i Zi. Çfarë është problemi juaj? Portorikanët janë zezakë, janë indianë dhe spanjollë, kështu që unë jam një përzierje e tre kulturave dhe jam shumë krenare që përfaqësoj të treja.” Sinqerisht, Brandi duhet ta kishte ditur më mirë.

Të luash Dumb nuk funksionon gjithmonë, Porsha

Më dua një Porsha Williams, e cila, bekoje zemrën e saj, gjithmonë përpiqej të largohej nga këdo që zbulonte se ajo kishte filluar ndonjë dramë. Zonjat e Atlantës ishin në udhëtimin e tyre të aktorëve të rrethuar nga një ishull i harlisur dhe gati për të shijuar një darkë të bukur. Grave gjithmonë u pëlqen të përpiqen të rindërtojnë motrën e tyre, por pak drama nuk dëmton kurrë.

Marlo Hampton e pyeti Kandi Burruss nëse ishte lezbike. Një segment Who’s On First vazhdoi me Porsha, Kandi dhe Kenya Moore duke pyetur: “Kush e tha këtë?” për një minutë të drejtë e të pandërprerë. Rezulton se ajo dhe Phaedra Parks mund të mbajnë një sekret të tmerrshëm, pasi të dy folën për Kandi që ishte një lezbike e mbyllur.