Momentet kur Brittany Cartwright ka mbuluar për Jax Taylor

Klea

Momentet kur Brittany Cartwright ka mbuluar për Jax Taylor

Ndihem si të gjithë Brittany Cartwright bën është mbulesë e Jax Taylor. Pse ajo vendosi ndonjëherë të largohej nga Kentaki dhe të fuste të gjitha vezët e saj në shportën e Jax-it është përtej mua. Por ajo e bëri, dhe ja ku jemi. Me kalimin e viteve dhe midis Vanderpump Rules dhe The Valley, e gjithë jeta e Brittany-t ndihet sikur ka të bëjë me mbulimin e vendimeve memecë të Jax-it. Pyes veten nëse Brittany merr ndonjëherë një pushim, apo është kjo një punë 24-orëshe me përfitime?

Jax për mendimin tim është një nga ato të këqijat e nevojshme në një reality show. Ai vazhdimisht nxit telashe, përzihet në punët e të gjithëve dhe, në prapaskenë, është zuzari më i madh në shfaqje. Brittany është cilësia e tij e vetme shpenguese, por ai njihet si gruaja e shumëvuajtur që të gjithë miqtë e tyre të përbashkët e adhurojnë.

Jax & Brittany Take Kentucky

Le të themi sa herë që Jax bëhej pak inatçitur, Brittany do të bënte çmos për t'i shpjeguar problemet e tij. Një skenë që më ra në sy ishte kur Brittany dhe nëna e saj po bënin mëngjesin në fermë. Natyrisht, nëna e Brittany-t ishte pak e shqetësuar për lëvizjen e vajzës së saj në LA, veçanërisht pasi dëshmoi sesi ai foli me vajzën e saj tre muaj më parë. Reflektimi tregoi Jax-in duke ngritur zërin dhe duke i thënë Brittany-t: “Pse nuk ulem këtu dhe t'i tregoj nënës suaj se çfarë kam bërë për ju gjatë gjithë vitit që keni qenë këtu.”

Në vend që ta vendoste në vendin e tij, Brittany u ul atje me një pamje të hutuar në fytyrën e saj. Kur nëna e saj e pyeti nëse ai do të sillej përsëri kështu, gjithçka që mund të mblidhte Brittany ishte: “Shpresoj që jo”. Brittany pranoi se ata kishin kaluar një fazë ku po debatonin shumë, por vuri në dukje: “Siç mund ta shihni, ne po bëjmë shumë më mirë.” Iluzioni është i thellë, miqtë e mi.

A mund ta mbroni atë?

Gjatë një episodi të Watch What Happens Live with Andy Cohen, Brittany u ul në sediljen e nxehtë ndërsa asaj iu kërkua të mbronte disa nga momentet e Jax's Vanderpump Rules. Brittany shkoi në një maratonë të taktikave të mbrojtjes duke vënë në dukje se Jax nuk e kishte gabim që donte të zgjidhte gjinjtë e saj të rinj pasi ai po paguante për to, duke pretenduar: “Unë i doja gjinjtë”. Por të gjithë e pamë Jax-in të sillej sikur gjoksi i saj ishte pronë e tij. Nuk e di se si është vërtet i lumtur ky çift. Brittany gjithashtu mbronte ende Jax-in duke u derdhur me derën e hapur, duke thënë se “ai ende e bën atë 24/7”. bruto.

Jax gjithashtu ka bërë operacione të shumta në hundë për shkak të gërhitjes me Brittany duke thënë se ajo do të donte që ai të kishte më shumë. Ndoshta mendimi më qesharak për të cilin Brittany mbrojti Jax-in ishte të thoshte se ai ishte djali numër një në grup kur ishte fjala për debatin e tij me Tom Sandoval. Brittany qeshi dhe tha: “Epo, ai është!”

Trekendesh dashurie

Si mund ta harronim kohën gjatë sezonit 4 kur Brittany zgjodhi të qëndronte në krah të Jax-it pasi ai i tha Lala Kent se do ta prishte atë. Edhe pse Brittany u përpoq të merrte kontrollin dhe të pyeste Jax të vërtetën, ai e mohoi ndërveprimin dhe Brittany me sa duket e hëngri atë. Rrëfimtari dëshmoi se Jax po gënjen ndërsa vuri në dukje: “A thashë diçka që nuk duhej të kisha? Mund të kem kërcyer pak në atë linjë.”

Skena tregoi atë që Brittany ishte e gatshme të toleronte vetëm për të qenë me Jax sepse ai ishte gjysmë i famshëm. Lala i tha Brittany saktësisht se çfarë ndodhi dhe si u soll Jax. Pasi ajo i tregoi atij se çfarë ishte e gatshme të toleronte kaq herët, ajo nuk pati asnjë shans në atë marrëdhënie. Është përkeqësuar vetëm. Jax gënjeu drejtë në fytyrën e saj, dhe Brittany u ul atje dhe e mori atë, në thelb duke i treguar Jax saktësisht se si ta trajtonte atë.

Jax bën shaka me Denin

Sjellja e Jax-it në festën në pishinë bëri që një grua pas lindjes të qante pasi ai e kishte pantallonuar burrin e saj. Ndërsa Danny Booko përgatitej për një foto të bukur familjare, Jax u rrëmbye pas tij dhe hoqi mbathjet e tij të banjës, duke zbuluar se ylli i fëmijës kishte shkuar në komando. Ndërsa grupi mbeti i tronditur, Jax iku si një foshnjë e vogël. Nuk më vjen shumë keq për veprimet e tij, vuri në dukje Jax, “Sinqerisht mendova se Danny ishte një djalë me të brendshme. E dini, është një mënyrë e vështirë për të mësuar mësimin që ai nuk është.” Brittany menjëherë hyri në kontrollin e dëmit, duke shkuar për të goditur për të shoqin e saj.

Brit i tha Nia Booko: “Nuk mendoj se ai e kuptoi se do të ndodhte kështu. Ishte një shaka e keqe.” Ish-mbretëresha e bukurisë nuk po blinte atë që Brittany po përpiqej të shiste dhe thjesht vazhdonte të shpjegonte se sa gabim ishte Jax. Por gjithçka që ylli i OG VPR mund të thoshte ishte: “Më vjen keq që urinimi juaj ishte jashtë”. Çfarë koka! Por ai është problemi i Brittany-t për momentin.