Momentet e mikut më të mirë midis Jesse Solomon dhe West Wilson

Klea

Momentet e mikut më të mirë midis Jesse Solomon dhe West Wilson

Ne tashmë e dimë atë West Wilson është një atmosferë. Por kush e dinte se ne mund të investoheshim kaq shumë në miqësinë e West dhe Jesse Solomon? Dy Shtëpi verore fillestarët hynë në shtëpi si të huaj, por po marrin kohë për të ndërtuar një miqësi tullë më tullë. Pas vitesh të të njëjtit rreth miqsh, është freskuese të shohësh lidhjen e të dyve. Shumica e bisedave argëtuese kanë qenë mes grave të shtëpisë së përbashkët, por West dhe Jesse po marrin përsipër narrativën tani.

Perëndimi është shpatulla për të qarë

Edhe pse West mund të ketë përfolur pak me Paige DeSorbo dhe Ciara Miller për Jesse fillimisht, vendasja nga Missouri është tani fansi numër një i Jesse. Gjatë një episodi të fundit, Jesse foli për kontrollin e tij pesëvjeçar të kancerit që po afrohej me shpejtësi. Ndërsa ai nuk ka qenë i hapur me pjesën tjetër të shtëpisë, ai nuk mund të mbante ndjenjat e tij pas një nate festimi në Hamptons. Gjatë një momenti të sinqertë, Jesse ndau: “Unë jam thjesht i frikësuar. Është super reale.” Për fat të mirë, West ishte pranë tij teksa ishin ulur në makinë dhe qanin së bashku.

West bëri gjithçka që mundi për të ngushëlluar mikun e tij gjatë kohës së tij në nevojë. Edhe pse West nuk tha shumë, prania e tij ishte më se e mjaftueshme. Më vonë atë natë, West kontrolloi Xhesin në dhomën e tij të gjumit, ku ata patën një moment tjetër. I larguar nga kamerat, West u përpoq të gëzonte mikun e tij të ri dhe u sigurua që ta tregonte se nuk ishte i vetëm në këtë udhëtim. Xhesi më pas zbuloi në rrëfimin e tij: “Në mënyrë tipike, nuk është në natyrën time të jem i pambrojtur. Po përpiqem të mos e lë të më zhgënjejë, por padyshim, kjo është gjithçka për të cilën mund të mendoj.” Dhe Perëndimi dukej se e kuptonte.

Xhesi në harresë

Fansat janë përfshirë në rrugëtimin e Xhesit për kancerin dhe askush nuk ka qenë pranë tij më shumë se West. Episodi i fundit tregoi West duke pritur me ankth përditësimin shëndetësor të shokut të tij. Kur erdhi telefonata, nuk ishte lajmi që ata prisnin, por West bëri çmos për të qëndruar pozitiv për Jesse-n, duke dërguar qartësisht emocione shëruese përmes telefonit.

Jesse është një i mbijetuar dy herë nga kanceri testikular, kështu që kontrolli i tij pesë-vjeçar është një moment historik shumë i madh. Jesse i tregoi West se “Doktori ndjeu diçka, dhe unë ndjeva diçka të ndarë, dhe të dyja gjërat ishin jonormale. Na u desh të prisnim dy orë për ekografinë. Do t'i marr rezultatet së shpejti, por shpresoj se do të jetë mirë. Gjuajtja 50/50.” Edhe pse Xhesi po përballet me të panjohurën, West sigurohet që t'i japë një fytyrë të guximshme mikut të tij të ri më të mirë.

Ke qenë gjithmonë ti

Në një postim mjaft të lezetshëm në Instagram, West dhe Jesse e përqafuan edhe më shumë dashurinë e tyre. Ndërsa imiton një zë, West mund të shihet duke pyetur: “Nëse do t'ju duhej të hynit në dhomën e të gjithëve që keni takuar ndonjëherë, kë do të kërkoni së pari?” Kamera më pas i drejtohet Xhesit, i cili është elegant në një polo kafe, ndërsa ai përgjigjet: “Ti”. Kamera kthehet te West, i cili bën shaka, “Unë!” Skena përfundon me Xhesin duke u përgjigjur: “Njëqind për qind ti”. Për dyshen më të mirë në realitet televiziv për momentin, kjo skenë e vogël ishte shumë e adhurueshme për të mos u ndarë. Lidhja e West dhe Jesse është miqësia që fansat nuk e dinin se kishin nevojë.

Dashuri dashuri

Në një tjetër video të çuditshme sociale, Jesse dhe West shihen në pishinën e Hamptons duke kaluar një ditë argëtuese nën diell. Teksa luante “Love” e Michael Buble, dy shakaxhinjtë shkruanin çdo shkronjë “dashurie” ndërsa hidheshin në pishinë. Në sfond, Gabby Prescod dëgjohej duke brohoritur djemtë dhe sinqerisht, ishte një moment mjaft i ëmbël. Montazhi doli i përsosur dhe ishte një pikë tjetër në brezin e tyre të miqësisë.

Sezoni është larg përfundimit, që do të thotë se do të ketë edhe më shumë shanse për të parë lulëzimin e bromancës. West dhe Jesse të dy duken si njerëz shumë të vërtetë, kështu që unë imagjinoj se kjo është një miqësi që do të zgjasë provën e kohës.