Momentet Bombshell të sezonit 4 të 90 ditëve të fejuara

Klea

Momentet Bombshell të sezonit 4 të 90 ditëve të fejuara

I fejuari 90 ditor Sezoni 4 mbetet një nga sezonet e ekskluzivitetit më ikonë të të gjitha kohërave për shkak të kastit të gjithë yjeve dhe dramës së tyre të pashembullt. Anfisa Arkhipchenko vodhi shfaqjen për shumë shikues me romancën e saj kaotike me Jorge Nava. Megjithatë, anëtarët e tjerë të kastit si Nicole Nafizer arritën të siguronin shumë momente bombë për sezonin 4 të të fejuarit 90 Day.

Shkrirja e PDA e Nicole Nafziger-it

Nicole bëri debutimin e saj në ekskluzivitet gjatë sezonit 4 të 90 Day Fiancé së bashku me partnerin e saj po aq ikonik të ekskluzivitetit Azan Tefou. Nicole udhëtoi në Marok për të qenë me të fejuarin e saj Azan, megjithëse marrëdhënia e tyre u përball me sfida që në fillim. Përveç dallimeve kulturore dhe betejave financiare, Nicole dhe Azan luftuan për të qenë njerëz shumë të papajtueshëm.

Së pari, Azan pranoi se ishte vetëm rreth “55%” i tërhequr nga Nicole pasi takoi personalisht partnerin e tij të madh. Ndërkohë, Nicole refuzoi të përshtatej me Marokun konservator gjatë vizitës së saj. Nëna beqare nga Florida u bë histerike kur Azan mohoi PDA-në e saj. Kjo çoi në një luftë kaotike ekskluziviteti që filloi sagën e çrregullt të Azan dhe Nicole.

Njoftimi i floririt të Anfisës

Sezoni 4 i 90 Day Fiancé nuk do të kishte qenë i njëjtë pa dramën mes Anfisës dhe Jorge, një nga çiftet më shpërthyese të ekskluzivitetit të të gjitha kohërave. Anfisa dhe Jorge nuk u martuan për dashuri, pasi rusja Anfisa tha troç se u martua me Jorge për paratë e tij, ndërsa amerikani e ndiqte për pamjen e saj. Kjo ka bërë që ata të përplasen shumë herë, ndërkohë që Anfisa ka pasur shumë freak out dhe raste të dhunës fizike.

Fakti që Anfisa i tha Jorges, pa asnjë hezitim, se ajo ishte me të vetëm për paratë e tij dhe atë që ai mund t’i blinte, është bërë që atëherë një moment famëkeq në ekskluzivitet. Megjithatë, ajo gjithashtu ktheu tavolinat duke i thënë: “Nëse do të isha i shëmtuar dhe i shëndoshë, a do të dilje me mua?” Ndonëse Jorge nuk i pëlqeu mënyra se si i foli Anfisa, ajo shprehu të vërtetën për natyrën transaksionale të martesës së tyre. Papajtueshmëria e tyre më pas do të çonte në sezone drame dhe luftimesh shpërthyese që do të çonin në divorcin e tyre.

Lowo Lies About Gjithçka

Olulowo “Lowo” Shodipe dhe Narkyia Lathan janë një çift i ekskluzivitetit të të fejuarit 90 Day, pasi ata as që u munduan të paraqiteshin për ribashkimin e sezonit 4 të të fejuarit 90 Day. Megjithatë, ata gjithsesi shtuan disa skena tronditëse gënjeshtrash, intrigash dhe tradhtie në sezonin e tyre. Gruaja amerikane Narkyia ishte në një pikëllim të madh kur u dashurua me Lowo në internet, pasi gradualisht u zbulua se ai gënjeu për gjithçka.

Për çfarë saktësisht gënjeu Lowo? Nigeriani falsifikoi vendin ku jetonte, si dhe gënjente për vdekjen e nënës së djalit të tij. Kjo çoi në shqetësime se ai ishte një mashtrues i romancave që donte para, megjithëse nuk ishte kështu. Narkyia gjurmoi dhe u përball në mënyrë të paharrueshme me Lowo-n pasi ai iu lut që t’i merrte dokumentet e tij. Megjithatë, çifti në fakt u martua dhe tani jetojnë së bashku në SHBA me vajzën e tyre.

Alla pranon se nuk e do Matt

Alla Fedoruk dhe Matt Ryan ishin një nga çiftet më pak dramatikë dhe më të pëlqyeshëm të sezonit 4 të të fejuarit 90 Day. Për më tepër, ata kanë vazhduar të formojnë një familje të kombinuar të lumtur dhe kanë dy fëmijë të tyre. Megjithatë, sezoni i tyre nuk ishte pa drama. Alla dhe Matt u lidhën përsëri në mënyrë të paharrueshme pasi u takuan në internet, u martuan me njerëz të tjerë, ranë jashtë kontaktit dhe më pas u divorcuan nga partnerët e tyre. Ata gjetën rrugën e kthimit tek njëri-tjetri për shkak të dashurisë. Megjithatë, kjo dashuri u vu në dyshim.

Pak para se të martohej, mamaja ukrainase Alla i pranoi amerikanit Matt se nuk e donte atë. Zbulimi i saj nuk shkoi mirë me miqtë dhe familjen e Matt. Ndërkohë, dukej e sigurt se Mati po bënte një gabim duke u martuar me dikë që nuk e donte. Megjithatë, Alla zhvilloi në mënyrë tronditëse dashurinë për Matt ndërsa marrëdhënia e tyre përparoi me kalimin e viteve. Ata tani janë shumë të dashuruar pas skandalit të tyre të të fejuarit 90 ditë, sezoni 4.

Pedro vs. Familja Everett

E fundit, por sigurisht jo më pak e rëndësishme, Chantel Everett dhe Pedro Jimeno sollën dramë në sezonin 4 të të fejuarit 90 Day. Yjet e Family Chantel bënë debutimin e tyre në ekskluzivitet dhe prezantuan familjet e tyre kaotike. Familja e Chantel, e udhëhequr nga prindërit Karen dhe Thomas Everett, në mënyrë famëkeqe nuk i besonte burrit të saj vendas nga Republika Domenikane, Pedro.

Prindërit e Chantelit kishin dyshime qesharake për Pedro-n gjatë sezonit 4 të të fejuarit 90 ditë. Ata luajtën rolin e zuzarit në një shkallë pothuajse komike, pasi e akuzuan atë për “vjeljen e dollarit amerikan”. Kjo ishte vetëm një shije e dramës që do të vazhdonte mes Chantel, Pedro dhe të dy familjeve të tyre në ekskluzivitetin 90 Day Fiancé.

NA THONI – CILI ANËTAR I KASTIT 90 DITOR I SEZONIT 4 TË FEJESAVE SHKAKTOI MË SHUMË DRAMA?