Momente Vërtetë Lëvizëse të Amvisave Reale

Klea

Momente Vërtetë Lëvizëse të Amvisave Reale

Kur njerëzit mendojnë për Amvise të vërteta ekskluzivitet, ata ndoshta mendojnë për debatet e vogla, tavolinat e rrotulluara dhe gotat e verës që po hidhen. Por në 17 vitet e fundit, ka pasur një sasi të konsiderueshme momentesh prekëse në ekskluzivitet. Nga bisedat rreth humbjes së njerëzve të dashur deri tek rinovimi i betimeve, këtu janë disa nga momentet më prekëse në historinë e Real Housewives.

Kur Brynn Whitfield foli për të qenit biracial

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 14 të Real Housewives të Nju Jorkut, Brynn Whitfield foli për rritjen dyracore në një qytet me shumicë të bardhë në Indiana. Ylli i RHONY tregoi se ajo nuk kishte një lidhje të fortë me trashëgiminë e saj të zezë duke u rritur sepse gjyshja e saj e bardhë e rriti atë. Brynn pranoi se ndonjëherë ndihej në siklet për të qenë dyracore, sepse ajo ndoqi një shkollë krejtësisht të bardhë.

Në episod, 36-vjeçarja ndau një histori për të shkuar në një sallon flokësh Black si fëmijë, ku gjeti komunitetin për herë të parë. “Ishte, sikur, më e mira,” tha Brynn për përvojën. “Ishte e rëndësishme. Ky ishte ekspozimi im i vetëm ndaj komunitetit të Zi [and to] Gratë e zeza. E pashë se sa të bukura janë gratë e zeza, sa të forta janë, sa qesharake janë.”

Momenti ishte prekës dhe diçka që nuk arrijmë ta shohim shumë shpesh në reality TV.

Kur djali i Phaedra Park tha se do të jetë gjithmonë fëmija i saj

Në sezonin 8 të Real Housewives të Atlantës, djali i Phaedra Parks Ayden kishte fansa të përlotur gjatë një skene të braktisjes së shkollës. Në episod, Phaedra po e çonte Aydenin në ditën e tij të parë të kopshtit, kur u shpreh se nuk mund ta besonte se djali i saj po rritej dhe nuk ishte më fëmija i saj i vogël. Ayden e ndoqi me përgjigjen më të adhurueshme ndonjëherë, duke i thënë mamasë së tij: “Unë do të jem akoma fëmija juaj”. Momenti ishte shumë i lezetshëm dhe i bëri shikuesit të kapnin një pecetë.

Kur Lisa Vanderpump dhe Ken Todd rinovuan zotimet e tyre

Në sezonin 3 të Real Housewives of Beverly Hills, Lisa Vanderpump dhe Ken Todd kishin fansa që shpërthyen gjatë ceremonisë së tyre të adhurueshme të rinovimit të betimit. Vetë ceremonia ishte e tejkaluar, por fjalët e çiftit ishin të ëmbla dhe prekëse.

“Unë të kam dashur gjithmonë, por ndoshta nuk të kam merituar kurrë,” i tha Ken Lizës. Çifti dukej plotësisht i dashuruar dhe ne nuk mund të mos shkriheshim pak.

Kur Carole Radziwill u emocionua për burrin e saj të ndjerë

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 7 të RHONY, Carole Radziwill bëri një udhëtim në Londër për të rimarrë hirin e burrit të saj të ndjerë Anthony. Pasi mori hirin nga kisha, Carole u kthye në dhomën e saj të hotelit dhe u shpërtheu duke qarë. Ishte një moment i rrallë dobësie për yllin e realitetit gjakftohtë dhe fansat u prekën kur panë Carole të emocionohej për të dashurin e saj.

Kur Meredith Marks foli për betejat për shëndetin mendor të nipit të saj

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 3 të Real Housewives të Salt Lake City, Meredith Marks foli për betejat e nipit të saj Alex me shëndetin mendor. Ylli i Bravo zbuloi se Alex tentoi vetëvrasje pasi ndoqi shumë objekte për shëndetin mendor dhe varësinë nga droga.

Skena ishte zemërthyese. Megjithatë, ishte prekëse të shihje Meredith dhe familjen e saj të bashkohen për të organizuar një ngjarje për të ndihmuar njerëz si Alex. Fansat e vlerësuan Meredith që ishte kaq e hapur për shëndetin mendor.

Kur Jenna Lyons ndau historinë e saj të daljes

(Foto nga Michael Loccisano/Getty Images)

Në sezonin 14 të RHONY, Jenna Lyons ndau historinë e saj të daljes me gratë. Dizajnerja e modës tha se ishte jashtë për darkë një natë me një mike queer kur ajo pyeti për përvojën e saj si një grua homoseksuale. Jenna tha se kishte një dëshirë të fortë për të puthur shoqen e saj deri në fund të bisedës. “Diçka shpërtheu brenda meje,” u tha ajo grave.

Jenna është amvisa e parë e hapur homoseksuale, kështu që ishte emocionuese ta shihje atë të ndante përvojën e saj në televizion. Përpara premierës së sezonit 14, Jenna foli për rëndësinë e përfaqësimit queer në media në një intervistë të prillit 2023 me Time. “Nuk ka shumë gra homoseksuale në TV,” tha ajo për median.

Jenna duke folur hapur për përvojën e saj si një grua queer në RHONY tregoi se sa larg ka arritur ekskluziviteti në 17 vitet e fundit. Dhe ne e duam atë.