Momente tronditëse nga ana tjetër Sezoni 5 Tell All Part

Klea

Momente tronditëse nga ana tjetër Sezoni 5 Tell All Part

Fansat e të fejuarit të 90 ditëve e kanë pritur me padurim I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër Trego të gjitha pas një sezoni dramatik. Sezoni 5 i The Other Way na dha shumë gjëra, duke përfshirë zënkat e paharrueshme me britma që Kimberly Rochelle pati me partnerin e saj Tejaswi Goswami.

Fansat kishin shumë mendime edhe për çiftin kontrovers Sarper Guven dhe Shekinah Garner. Ky çift gjithmonë dukej se po debatonte për diçka, nëse ishte fakti që Sarper ka fjetur me mijëra gra apo këmbëngulja e tij e papritur që nëna beqare Shekinah t’i jepte një fëmijë tjetër kur ajo i tha se nuk donte më fëmijë.

The Other Way Sezoni 5 Tell All Pjesa 1 më në fund u transmetua, dhe djali ishte shumë! Një gjë që e dallon këtë nga Tell Alls të tjera është se ish-anëtarët e kastit u bashkuan – si personalisht ashtu edhe virtualisht – për të peshuar mbi marrëdhëniet aktuale, të cilat i nxisin pak gjërat, siç do ta shihni. Le të kalojmë në momentet më tronditëse.

Kimberly kundër Jenny Slatten – Përballja

(Fotografia: 90 Ditë i fejuari/YouTube)

Kimberly u shpërngul në Indi për të qenë me të fejuarin e saj Tejaswi, i njohur ndryshe si TJ, dhe më pas tronditi shikuesit kur ajo u shpërnda për shtëpinë që ai ndërtoi për të. Gjatë gjithë sezonit, Kimberly u bë e famshme duke bërtitur kur ishte e mërzitur nga një situatë dhe u mërzit shumë, pasi gjithashtu nuk ndihej rehat duke jetuar në shtëpi me familjen e TJ.

Gjatë sezonit 5 të The Other Way Tell Part 1, Kimberly zbuloi se TJ mori një kredi shtatëvjeçare për të rinovuar shtëpinë e lartpërmendur, për të cilën ajo nuk ishte në dijeni më parë. TJ pranoi se shuma totale ishte 12,000 dollarë dhe Kimberly u shpreh se do të donte t’ia kishte thënë këtë më parë.

Megjithatë, momenti më tronditës mes këtyre dyve ishte kur ish-yjet e The Other Way, Jenny Slatten Jenny, e cila u transferua në Indi për partnerin e saj SUmit, tha se ndjente se Kimberly nuk ishte mirënjohëse për gjithçka që kishte në Indi.

The Other Way OG i tha Kimberly-t të “respektojë Indinë ose të mos jetë këtu”, dhe Kimberly tha se ajo “nuk donte, e dashur”. Jenny më pas tha se mendonte se Kimberly është një vajzë e llastuar, për të cilën Kimberly u përgjigj: “Ti nuk je e mirë”.

Nofullat tona ishin në dysheme, dhe nuk ishim të vetmit! Ish-anëtarët e kastit që ishin të pranishëm ishin të gjithë të tronditur. Si përgjigje, Xheni e sfidoi Kimberly-n që “të vinte në Jaipur, do të doja të të takoja”, për të cilën Kimberly tha: “Do të të jap adresën time”. Dang, flasim për të nxehtë!

Julio pretendoi se Kirsten e tradhtoi atë

I fejuari 90 ditor Julio
(Fotografia: 90 Ditë i fejuari/YouTube)

Kirsten Schoemaker dhe Julio Moya u shfaqën në shfaqje në fillim të sezonit, por më pas u ndanë dhe ndaluan së kaluari para ekranit. Ndërsa ata u shfaqën në emision, fansat e urrenin qëndrimin që panë që Julio kishte ndaj Kirstenit, duke menduar se ai ishte i pandershëm dhe shpesh herë e nxirrte me gaz partneren e tij.

Në Tell All, Julio zbuloi se ai kishte pasur probleme besimi me Kirsten. Ai akuzoi gruan holandeze se kishte shkuar në pazar me një burrë tjetër, për të cilin Kirsten tha se ishte thjesht një mik. Megjithatë, kur pa bisedat e tyre, Xhulio tha se pa që Kirsten dhe burri tjetër “po e thërrisnin njëri-tjetrin si Mami dhe Papi”. E çrregullt!

Ky koment bëri që Kirsten të qante, duke përsëritur se burri ishte thjesht një mik. Julio nxori një regjistrim audio që ai tha se do të vërtetonte pabesinë e Kirstenit. Fansat do të duhet të presin deri në pjesën 2 për të parë se çfarë do të ndodhë!

Kasti kritikoi Shekinah dhe Sarper për të qenë “toksikë”

Në Sezonin 5 Tell Të Gjitha Pjesa 1, Shekinah zbuloi se jetonte ende në Turqi me partnerin e saj Sarper dhe tha se gjërat po shkonin mirë. Megjithatë, anëtarët e kastit kishin shqetësimet e tyre për çështjet e kontrollit të Sarper. Burri turk tronditi shikuesit në fillim të sezonit kur donte të diktonte se çfarë të vishte Shekinah dhe madje e peshonte për t’u siguruar që ajo të mos e kalonte atë që ai mendonte se ishte një peshë e përshtatshme.

Anëtari i kastit të preferuar të fansave, Kenneth Neidermeier tha se ai mendonte se sjellja e Sarper ishte manipuluese, por Sarper pohoi se Shekinah “i pëlqen të kontrollohet”. Ummm, flamuj të kuq kudo. Daniele Gates komentoi se ajo ndjeu se si Sarper ashtu edhe Shekinah ishin “toksike”, kështu që të dy ndoshta “vendosën ta donin njëri-tjetrin sepse të dy pranonin tiparet toksike të njëri-tjetrit”. Duke folur për Danielen…

Danielle dhe Yohan zbuluan se me të vërtetë kanë mbaruar

Daniele Gates për të fejuarin 90-ditor: Rruga tjetër
Foto: TLC/YouTube

Yohan Geronimo dhe partnerja e tij amerikane Daniele janë shfaqur në disa sezone të mëparshme të ekskluzivitetit 90 Day Fiancé. Megjithatë, vetëm në këtë sezon Yohan zbuloi se priste që Danielle të paguante rrugën e tij ndërsa ajo jetonte me të në Republikën Domenikane dhe t’i jepte një fëmijë, edhe pse ajo është në fund të të 40-ave. Yohan madje bëri komente se nuk kishte kuptim të kishte një grua amerikane ndryshe. Po!

Nisur nga kjo, fansat ishin të trishtuar, por jo të befasuar kur mësuan se Yohan dyshohet se po e tradhtonte Danielen. Të dy patën një ndarje të zjarrtë gjatë sezonit. Në Tell All, ata zbuluan se janë padyshim ende të ndarë. Për më tepër, Danielle tha se ajo ka fatura për të vërtetuar më tej se Yohan nuk ishte besnik ndaj saj, kështu që duket se fansat mezi presin t’i shohin ato gjatë pjesës 2 të Tell All.