Momente të vërteta shtëpiake që u bënë virale në mediat sociale

Klea

Momente të vërteta shtëpiake që u bënë virale në mediat sociale

Amvise të vërteta sillni dramën dhe të qeshurat çdo javë në Bravo. Ndonjëherë, mashtrimet e zonjave janë kaq të paharrueshme, saqë ato fillojnë të bëhen trend në internet. Shikuesit kreativë duhet të falënderojnë për këtë, pasi prej vitesh ata i kanë kthyer skenat e tyre të preferuara të relatable në meme dhe GIF. Nga këto momente të përbashkëta të Real Housewives, këto ishin pjesët e artit të krijuara nga fansat që u bënë virale në mediat sociale.

Taylor Armstrong duke bërtitur në një mace

Deri më sot, meme-ja më e njohur që vjen nga ekskluziviteti i Real Housewives është gruaja duke bërtitur në një meme mace, me Taylor Armstrong nga Real Housewives of Beverly Hills. Mjerisht, kjo meme erdhi nga një situatë e trishtuar. E shihni, në sezonin 2, Taylor foli për të jetuar përmes abuzimit në familje. Pas kësaj, Camille Grammer u filmua duke thënë thashetheme me anëtarët e kastit rreth pretendimeve të Taylor, gjë që thuhet se e shqetësoi Taylor-in, pasi reagimet e bashkëshortit të saj nuk do të ishin të mira pasi të transmetohej ky episod.

Një sherr shpërtheu mes dy zonjave gjatë këtij episodi, i cili u transmetua në vitin 2011. Menjëherë pasi u zbuluan këto akuza për abuzim, Taylor bëri kërkesë për divorc dhe burri i saj vdiq nga vetëvrasja. Megjithatë, Taylor është në gjendje të qeshë me popullaritetin e kësaj meme tani ikonike. Në biografinë e saj në Instagram, Taylor ka një emoji të një maceje, të ndjekur nga memeja “Gruaja që bërtet në mace”.

Ajo është në shaka dhe ne e duam këtë për të. Sa për macen, emri i tij është Smudge. Pasi Smudge u bë i famshëm në internet, lindi faqja e tij në Instagram. Nga një origjinë e trishtuar në një postim në internet që ende i bën të gjithë të qeshin, ky moment i Real Housewives do të jetojë përgjithmonë përmes kësaj meme që u bë virale në mediat sociale.

NeNe Leakes Running

Ish-ylli i Real Housewives of Atlanta, NeNe Leakes është dhurata që vazhdon të japë. Me një gjuhë të mprehtë dhe një paaftësi për të fshehur përbuzjen e saj ndaj ish-bashkë yjeve të saj, GIF-të dhe memet që shfaqin kohën e saj në transmetim kanë qenë të pafundme. Vazhdoni të lëvizni dhe do të shihni se çfarë nënkuptojmë. Thënë kështu, ne do të fillojmë me GIF-in e saj viral të Sezonit 2, i cili paraqet NeNe duke vrapuar me taka për iniciativën bamirëse “Heel The Soul”.

Në këtë skenë, NeNe lëshoi ​​një zë të lartë, “ahh”, e cila ishte shumë e ngjashme, pasi vrapimi, veçanërisht me taka, është disi i mbytur. Për shkak të lidhjes së tij, meme dhe GIF të ndryshme u hoqën. Këtu, shikuesit përdorën krijimet e tyre për të qeshur për ikjen nga, ose drejt, situatave të ndryshme që gjenden në jetën e tyre. Ndryshe nga Taylor, megjithatë, NeNe nuk është saktësisht e emocionuar për famën e saj në internet.

Në këtë, NeNe ka postuar në Twitter se ajo nuk po arrin të gjejë gëzim, pasi “nuk po bën asnjë monedhë” nga kjo përmbajtje. Komentoni me Venmo, NeNe, dhe ndoshta lexuesit tanë do t’ju tregojnë pak dashuri. Sido që të jetë, ky moment në Real Housewives u bë viral në internet për tonin e tij të këndshëm dhe qesharak.

NeNe Leaks “Unë thashë atë që thashë”

Një tjetër moment viral me Nene ndodhi gjatë ribashkimit të sezonit të 6-të të RHOA, kur u pa një përplasje verbale mes saj dhe Kandi Burruss. Në këtë, Kandi goditi NeNe për përmendjen e nënës së saj në një koment kalimtar. Komenti i saj nuk ishte as i paqartë, por Kandi mbron me çdo kusht mamin e saj Joyce, kështu që ajo ishte shumë e inatosur me yllin e saj. Megjithatë, duke refuzuar të kërkojë falje për fjalët e saj, deklaroi NeNe “Unë thashë atë që tha.”

Dhe ashtu si kjo, një tjetër frazë ikonë e Real Housewives u shndërrua në një GIF që përdoret tani kudo në internet, duke i ndihmuar njerëzit të shprehin se ajo që ata kanë thënë është përfundimtare.

Si mënjanë, ne mund të shkruajmë për NeNe për ditë të tëra, por meqë koha jonë është e shkurtër, do të vazhdojmë dhe do t’u japim vetëm një dremitje tre Gif-eve dhe memeve të tjera të famshme të saj. E para është thënia e NeNe për “Unë jam shumë i pasur, B*tch!” Së dyti, NeNe është i frustruar shprehja e “Tani pse jam unë në të?” Dhe së fundi, pamja e frustruar e NeNe-së gjatë pikturës, të cilën ky shkrimtar e përdor shpesh kur dërgon mesazhe.

Kandi Burruss “Gënjeshtrat, Gënjeshtrat!”

Duke folur për Kandi, ajo ka pasur edhe një moment të transmetuar që është kthyer në një GIF viral. Gjatë ribashkimit të sezonit 9 të RHOA, Kandi me të drejtë u shënua në Porsha Williams dhe Phaedra Parks, siç besonte Porsha, dhe më pas ndau në ajër, një thashetheme që filloi Phaedra, e cila thoshte se Kandi do të drogohej dhe përdhunonte Porsha. Ishte bruto, dhe Reagimi i Kandi ishte t’i thërriste të gjitha, duke bërtitur, “Gënjeshtrat, Gënjeshtrat!”

Kjo u shndërrua jo vetëm në një GIF dhe një meme, por gjithashtu, audio përdoret shpesh në TikTok. Këto ditë postohet kryesisht në komente, ku njerëzit gjejnë diçka të deklaruar si plehra. Në përgjithësi, ne qeshim kur e shohim dhe/ose e dëgjojmë, por ende e urrejmë sfondin e këtij momenti të Real Housewives që u bë viral në internet.

Sonja Morgan duke qenë joproduktive

Ish-ylli i Real Housewives of New York, Sonja Morgan, jemi të gjithë ne në këtë meme të fundit virale. E shtrirë në shtratin e saj me lexuesit e saj, duke veshur një diademë dhe duke mbajtur telekomandën, Sonja mishëron një mënyrë jetese joproduktive. Për këtë arsye, ky imazh i marrë nga RHONY u bë virale në internet. Njerëzit e përdorin më shumë këtë foto të kapur kur reagojnë ndaj mënyrës sesi planifikojnë plotësisht të injorojnë ngarkesat e tyre aktuale të punës, duke zgjedhur në vend të kësaj një jetë të mirë-jetuar…në shtrat.

Sonja e ripostoi këtë imazh në Ditën e Nënës, duke shkruar, “Duke dërguar dashuri për të gjitha nënat e mia atje. A ju.” Ashtu si NeNe, sjelljet dhe talljet e Sonjës na bëjnë të kthehemi për më shumë. Për fat të mirë, Sonja do të jetë sërish në ekranet tona përmes Real Housewives Ultimate Girls Trip: RHONY Legacy, ku ka të ngjarë të ndodhin momente të tjera virale në mediat sociale.