Momente të paharrueshme kur Jeff Probst u zemërua me Survivor

Klea

Momente të paharrueshme kur Jeff Probst u zemërua me Survivor

Jeff Probst është një nga mikpritësit më të dashur të konkursit të realitetit. Ai është i sjellshëm, mendjemprehtë dhe bën çmos për t'i bërë të humburit të ndihen rehat. Ai e trajton mirë konfliktin në emision, por si çdokush, ai ka momentet e tij të humbjes së qetësisë.

Këtu janë tetë herë kur Jeff u zemërua I mbijetuar.

Kur Osten u largua (Ishujt Pearl)

Fansat për herë të parë dëshmuan përbuzjen e Jeff-it për braktisësit në sezonin 7 kur Osten Taylor u bë garuesi i parë që u largua nga shfaqja. Prezantuesi nuk ishte i kënaqur me vendimin e Ostenit dhe vuri në pikëpyetje në radhë të parë motivet e tij për të ardhur në emision.

“Më lër të të pyes diçka Osten, a ke pyetur veten se çfarë h*ll po bën këtu?” e pyeti ai garuesin e dekurajuar. Pasi shuajti pishtarin e Ostenit, ai shprehu se si ndihej për ata që e kishin lënë.

“Me gjithë respektin e duhur për Osten, njerëzit punojnë shumë për të hyrë në këtë lojë dhe për të luftuar për të qëndruar gjallë. Nëse ai dëshiron të ulë pishtarin e tij, kështu do të jetë.”

Kur Beni u bë agresiv (Samoa)

Në sezonin 19, Jeff tërhoqi një vijë në rërë pasi i humburi Ben Browning u bë agresiv në një sfidë. Jeff e eliminoi Benin pasi e pa atë duke goditur dhe shkelur shokët e tij të humbur.

“Ti mbarove,” i tha Benit me një zë të ashpër.

Kur Boston Rob u eliminua (Heroes vs. Villains)

Jeff zakonisht nuk tregon njëanshmëri, përveç rasteve kur i preferuari i tifozëve Rob Mariano “Boston Rob” është duke luajtur lojën. Rob u votua në fillim të sezonit dhe Jeff nuk mund të mos vinte në dyshim vendimin e fisit.

“Nëse i jepet zgjedhja e Tyson [Apostol] ose Boston Rob mbi themi Courtney [Yates], Unë mendoj se 99 nga 100 njerëz ndoshta do të zgjidhnin Tyson ose Boston Rob. Courtney, e ke [sat] nga shumica e sfidave… Boston Rob po dominonte.”

Thirrja e drejtpërdrejtë e Courtney ishte e çmendur. Më pëlqen kur ai bëhet i guximshëm.

Kur të humburit u përpoqën të bënin një tregti (Gjaku kundër ujit)

Në Survivor: Blood vs. Water, fisi Hunahpus u përpoq të bënte një marrëveshje me Jeff-in, por ai nuk po e kishte. Fisi humbi strallin e tij, kështu që ata propozuan të tregtonin një qese me fasule në këmbim të strallit të ri. Jeff qeshi shumë në fytyrat e tyre dhe u tall me propozimin. Ky është mbreti im Akrep!

Kur Colton u largua (Gjaku vs. Uji)

Colton Cumbie u përplas dhe u largua në Blood vs. Water dhe Jeff nuk po i ndjente lotët e krokodilit.

“Pra, Colton, ju u kthyet për herë të dytë sepse thatë, 'Unë kam ndryshuar, jam rritur dhe dua t'u tregoj të gjithëve'. Ti tani po bën krejt të kundërtën,” i tha ai të humburit. “Ju po i ndëshkoni ata duke i kushtuar një anëtar të fisit në një lojë me numra.”

“Një veprim shumë egoist,” shtoi ai.

Pasi i dha një leksion Coltonit për egoizmin e tij, Jeff vuri gozhdën e fundit në arkivol kur i tha se nuk duhej të “nuk kishte zbritur kurrë nga divani”, duke nënkuptuar se ishte më mirë të shikonte në shtëpi. Të shtëna. Feisty Jeff është Jeff-i më i mirë.

Kur Abi-Maria rrinte ulur jashtë sfidave (Filipine)

Në Survivor: Philippines, Jeff i bëri të ditur Abi-Maria Gomes të humburit se si ndihej për atë që rrinte vazhdimisht jashtë sfidave. Prezantuesja bëri komente të shumta për mungesën e pjesëmarrjes së saj gjatë një sfide. Kur fisi i saj përfundoi duke fituar dhe asaj iu dorëzua Idhulli i Imunitetit, ai sugjeroi që ajo t'ia jepte dikujt që në të vërtetë mori pjesë në sfidë. Po.

Kur Dani u përjashtua nga loja (Ishulli i idhujve)

Dan Spilo u bë lojtari i parë që u përjashtua nga loja pasi shfaqi sjellje të papërshtatshme.

Jeff u përball me Danin për sjelljen e tij në Këshillin Fisnor dhe gjërat u nxehën. Pasi Dani u ankua që Jeff nuk e kishte lënë problemin, ai u përgjigj: “Ke të drejtë. Nuk do ta lë kurrë të shkojë. Do të jemi këtu deri në ditën e 39-të.” Jeff ishte qartësisht i frustruar me lojtarin dhe e la të kuptonte se çështja ishte biznes seriale.

Kur NaOnka dhe Kelly u larguan (Nikaragua)

Ju e dini tashmë se Jeff me të vërtetë i urren dorëheqësit. Ai kurrë nuk ka reaguar me mirësi ndaj njerëzve që vetë-eliminohen, por ndoshta askush nuk e ka pasur më keq se NaOnka Mixon dhe Kelly Shinn në Nikaragua. Nga të qeshurit me NaOnka që mendonte se dikur kishte mundësi të fitonte deri tek i quajti “të hequra dorë”, ishte e qartë se ai ishte i zemëruar për vendimin e tyre. Shënim për veten, mos shkoni në Survivor nëse nuk mund ta përballoni nxehtësinë.