Momente bombë nga Premiera e Sezonit 4 të RHOSLC

Klea

Momente bombë nga Premiera e Sezonit 4 të RHOSLC

Amvise të vërteta të Solt Lake City u rikthye në Bravo të martën, më 5 shtator, me një episod premierë mahnitës. Sezoni i ri filloi me gratë që u rikthyen në jetën e përditshme pasi shoqja e tyre dhe ish-bashkëylli i tyre, Jen Shah, u dënua me gjashtë vjet e gjysmë burg për mashtrim me televizor. Episodi i së martës RHOSLC ishte freskues dhe argëtues, një ndryshim shumë i nevojshëm për shfaqjen. Kishte më pak fjalë ligjore dhe më shumë argumente të vogla. Faleminderit Zotit! Në rast se e keni humbur, këtu janë të gjitha momentet e bombës nga premiera e sezonit 4 të RHOSLC.

Telefonata e Bermudës?

(Foto nga: Brett Colvin/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Skena e parë e episodit tregoi pamje nga një udhëtim në maj 2023 në Bermuda. Kamerat ndoqën një Heather Gay në panik duke folur me dikë në telefon. Autorja Bad Mormon tha një sërë gjërash që zgjuan interesin e fansave, duke përfshirë “Si mund ta bënte ajo këtë për ne?” dhe “Si e kemi dashur të gjithë ne?”

Fatkeqësisht, nuk morëm asnjë informacion se për kë po fliste Heather, sepse shfaqja më pas kaloi në katër muaj para udhëtimit, kur filloi xhirimet për herë të parë. Kemi shumë pyetje! Mendoj se do të duhet të presim për të parë se si do të zhvillohet sezoni.

Drama e Meredith dhe Whitney në vaskë

Ka pasur grindje të panumërta budallaqe në Real Housewives, por drama e Meredith Marks dhe Whitney Rose në vaskë mund të marrë tortën.

Në episodin e 5 shtatorit, Meredith zbuloi se ishte e mërzitur me Whitney pasi lexoi intervistën e themeluesit të kujdesit të lëkurës në shkurt 2023 me New York Post. Në artikull, Whitney ndau mendimet e saj për Meredith dhe burrin e saj duke bërë dush së bashku. Ylli i Bravo nuk e pëlqente aq shumë idenë, duke thënë për median: “Personalisht, më bën të hyj në një banjë me flluska me dikë tjetër. Ashtu si unë, një banjë është për mua.”

Meredith u kundërshtua me deklaratën e Whitney, duke i thënë Heather se ndjehej sikur Whitney po e quante atë “të ndyrë dhe të mërzitur”. E gjithë gjëja ishte aq e kotë, saqë edhe Heather e kishte të vështirë të deshifronte nëse Meredith po bënte shaka apo në të vërtetë e mërzitur për të gjithë sprovën.

Më vonë në episod, Meredith u përball me Whitney në lidhje me artikullin famëkeq të New York Post. Whitney mbrojti komentet e saj, duke këmbëngulur se ishte thjesht një shaka, por Meredith nuk po e kishte. Ajo u përgjigj duke dhënë rreshtin ikonë: “Jo, ishte një gërmim në martesën time dhe një gërmim në vaskën time”.

Monika ishte një dëshmitare e qeverisë federale

(Foto nga: Meredith Andrews/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Amvisa e re e Solt-Lejkut, Monica Garcia, ishte gati për t’i derdhur të gjithë çajin Jen Shahut. Në episod, sipërmarrësja zbuloi se i bëri një telefonatë një “miku në Shërbimin Sekret” pasi mori disa viza të çuditshme nga Jen. Monika tha se shoqja e saj e udhëzoi atë që të “largonte f*** nga Jen Shah”.

Dy muaj pas telefonatës, Jen u arrestua. 38-vjeçarja gjithashtu tregoi se ajo u bë dëshmitare e qeverisë federale gjatë gjyqit të Jen.

Monica Teases Dark Secrets

(Foto nga: Fred Hayes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Diçka na thotë se Monica do të jetë një shtesë e shkëlqyeshme për ekskluzivitetin e Real Housewives. Menjëherë pasi ndau detaje të reja rreth arrestimit të Jen-it, Monica ngacmoi se dinte “sekretet e errëta” për anëtarët e tjerë të kastit.

“Është kaq çmenduri të dëgjosh ata të portretizojnë këto jetë perfekte”, tha ajo në një rrëfim. “Të gjithë kemi dëgjuar gjëra për njëri-tjetrin falë Jen-it. Po përpiqem të eci në këtë linjë të mirë të të qenit mendjehapur dhe jogjykues edhe pse të gjitha sekretet e tyre të errëta janë shumë të rënda në mendjen time.”

Um… ÇFARË?

Zemërimi i Marisë i dërgon tekst Lizës

(Foto nga: Natalie Cass/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Episodi i së martës pa kthimin e ish-zonjës së shtëpisë Mary Cosby. Si zakonisht, Maria i kishte fansat që qeshin me komentet e saj të prera dhe pa qëndrimin e demave***. Momenti më i paharrueshëm i Marisë nga episodi erdhi kur Lisa Barlow ndau mesazhet e fundit me tekst që Mary i kishte dërguar asaj.

Tekstet ishin ikonike. Mary hodhi një sërë fyerjesh ndaj ish-bashkë yllit të saj, duke e quajtur atë “gënjeshtarja më e madhe në Utah” dhe duke thënë se Lisa i kujtonte asaj një shtrigë. Oh.

Lisa dhe Meredith bëjnë plane për drekën?

(Foto nga: Nicole Weinagart/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Të gjithë fansat e Real Housewives kujtojnë se ku ishin kur panë për herë të parë momentin e nxehtë të mikrofonit të sezonit 2 të Lisa-s. Lisa bëri disa deklarata për të ardhur keq për Meredith që shkaktuan një përçarje të madhe në miqësi. Pasi Lisa bëri disa përpjekje (të pasuksesshme) për të riparuar gjërat me Meredith, fansat filluan të mendonin se nuk do të kishte kurrë zgjidhje mes dy grave.

Por në premierën e sezonit 4, Meredith tronditi fansat kur iu afrua Lizës dhe i kërkoi të caktonte një kohë për të diskutuar çështjet e tyre. Uau! Nuk e pamë që të vinte.