Kim Zolciak

Klea

Mohimi tronditës i Kim Zolciak: Pastrimi i dollapit i palidhur me vendimin e gjykatës prej 230 mijë dollarësh!

Mohimi tronditës i Kim Zolciak: Pastrimi i dollapit i palidhur me vendimin e gjykatës prej 230 mijë dollarësh!

Kim Zolciak ka pohuar se shitja e saj e fundit e dollapit nuk kishte të bënte me goditjen me një vendim gjykate prej 230 mijë dollarësh, muajin e kaluar. Kim dhe burri i saj i larguar, Kroy Biermannu urdhëruan të paguanin Simmons Bank mbi 230,000 dollarë pasi ata dështuan në një linjë kredie të kapitalit shtëpiak, sipas një raporti të TMZ.

Kim Zolciak

Amvisat e vërteta të Atlantës Alum iu përgjigj një fansi kureshtar që donte të dinte pse ajo po shiste pasuritë e saj, gjatë një pyetje dhe përgjigje të së enjtes në Stories e saj në Instagram.

Kim i injoroi çështjet e saj financiare dhe martesore, duke i thënë ndjekësit se ajo kishte “shumë gjëra që i bleva gjatë viteve, kështu që shisja atë që nuk dua. Kjo eshte e gjitha ❤️.”

Kroy Biermann

Ne korrik, Kim u bë titujt kryesorë pasi ajo filloi të rrëmbejë vajzën e saj, Brielle Biermann’s Dizajneri pëlqehet deri në 20ka dollarë. Nëna e gjashtë fëmijëve i ofroi 26-vjeçares çantën Chanel prej 5,500 dollarësh, e cila përmbante një zbukurim rozë të nxehtë. Një palë këpucë “të adhurueshme” Louis Vuitton kushtuan 500 dollarë, një çantë me edicion të kufizuar 10 mijë dollarë, një çantë Chanel për 7,000 dollarë dhe një palë çizme të reja Prada për 700 dollarë. Artikulli me çmimin më të lartë, një çantë Louis Vuitton Keepall, ishte me çmim 20 mijë dollarë.

Kim Zolciak

Çifti i realitetit televiziv ka marrë goditje të shumta financiare gjatë vitit të kaluar, ndërsa lundronte përsëri në divorcin e tyre.

Kim Zolciak

Rezidenca e çiftit në Milton, Georgia ishte vendosur të dilte në ankand në shkurt përpara se të lidhej një marrëveshje për të lidhur pronën, për shkak të Kim dhe Kroy dështimi i një kredie prej 1.65 milion dollarësh të marrë në 2016. Kroy i kërkoi një gjykatësi që të lejonte çiftin të shesë shtëpinë vetë pasi u goditën me një barrë prej 1.1 milionë dollarësh, me mirësjellje të IRS. Kroy vuri në dukje se shtëpia do të ishte e mbyllur nëse ata nuk do të ishin në gjendje ta shesin atë për shkak të e Kim-it “Zakonet e pamatur të shpenzimeve dhe dashuria për lojërat e fatit në internet.”

Kim Zolciak

Ndërkohë, Kim ishte përballur me një padi të ngritur nga Saks/Capital One për mos kryerjen e pagesave për më shumë se 150 mijë dollarë në fatura dhe tarifa. Çifti u padit gjithashtu nga Rolls Royce për mungesën e pagesave në Rolls Royce Cullinan prej 400,000 dollarësh.

Në qershor, Target goditi dyshen me një padi që pretendonte se ata kishin një bilanc prej 2,482,24 dollarësh.

Kim Zolciak

Çifti kohët e fundit hodhi në treg rezidencën e tyre në Georgia pasi ish-mbrojtësi i linjës së Atlanta Falcons iu lut një gjyqtari që ta lejonte atë në mënyrë që ata të mund të paguanin “borxhin e tyre të rëndësishëm”. Gjykatësi ra dakord dhe pasuria aktualisht është e listuar për 6 milionë dollarë.

Muajin e kaluar, çifti u urdhërua të qëndronin larg njëri-tjetrit ndërsa jetonin nën të njëjtën çati mes luftës së tyre të vazhdueshme për divorc.

Kim Zolciak

Gjykatësi që kryesonte çështjen urdhëroi që ish-ylli i Bravo dhe ish-sportisti profesionist të qëndronin të ndarë ndërsa jetonin së bashku në shtëpinë e familjes. Policia është dërguar në rezidencë disa herë që kur çifti njoftoi ndarjen e tyre, në fillim të këtij viti.

Gjykata vendosi që Kim do të kishte përdorim ekskluziv të bodrumit dhe dhomës së dadove dhe Kroy do të kishte dhomën e gjumit master.

Kim Zolciak

Urdhri thoshte: “Asnjëra palë nuk do të hyjë në hapësirën e dhënë individualisht të palës tjetër në banesën bashkëshortore pa leje. Palët do të ndajnë zonat e përbashkëta të vendbanimit martesor.”

Kim Zolciak

Gjykatësi vendosi gjithashtu se të dyja palët “duhet të sillen në mënyrë civile ndaj njëra-tjetrës – veçanërisht në prani të fëmijëve të mitur”.