Sean “Diddy” Combs

Klea

Modelja e bukur në Instagram me emrin Sean “Diddy” Combs Staff S*x Worker

Modelja e bukur në Instagram me emrin Sean “Diddy” Combs, punonjëse seksi

Modelja në Instagram, Jade Rameynjë grua e përmendur në dokumentet e fundit ligjore si një nga Sean “Diddy” Combs' punëtoret e seksit, po flet.

Sean

e Ramey publicistja, Eve Sarkisyan, mohoi akuzat e përshkruara në producent, Rodney “Lil Rod” Jones' padi kundër reperit, në një deklaratë për Entertainment Tonight.

“Takimi me dikë nuk lidhet drejtpërdrejt me asnjë nga pretendimet e rreme të bëra.” Ramey tha, përmes përfaqësuesit të saj.

“Po, kam takuar dikë,” tha ajo. “Sa për të ardhur keq kemi hyrë në një kohë ku kujdesi për dikë ose dashuria ia vlen të shqyrtohet në gjykatën e opinionit publik. Ajo që mund të jetë zbavitëse për ju është jeta reale për të tjerët dhe ndjenjat e mia nuk kanë qenë kurrë për argëtim, as nuk janë për diskutim.”

Modeli IG përfundoi: “Ne duhet të jemi më të ndërgjegjshëm si shoqëri kur tallim jetën dhe marrëdhëniet e njerëzve thjesht për kënaqësi. I vlerësoj mesazhet dhe mbështetjen e të gjithëve gjatë kësaj kohe. Faleminderit.”

Jade Ramey

Jones pretendoi në padinë e tij prej 30 milionë dollarësh që manjati miliarder i muzikës punësoi Ramey, si dhe reperi i Girls Yung Miami dhe Daphne Joy, ish-i i 50 Cent, si punonjëse seksi. Prodhuesi pretendoi se një kontabilist i quajtur Robin Greenhill lëshonte pagesa për gratë, në dokumentet e gjykatës.

Jade Ramey

Në padi thuhej: “Me informacion dhe besim, të pandehurit Lucian Charles Grainge, në cilësinë e tij si CEO i UMG, autorizoi Motown Records dhe Universal Music Group për të siguruar burime financiare për të pandehurit Sean Combs dhe Love Records përmes transfertave bankare për të pandehurit Sean Combs and Love. Kontabilisti i të dhënave Robin Greenhill.

Jade Ramey

Dokumentet lexojnë – “Me informacion dhe besim, zonja Greenhill siguroi që instalimet elektrike, transferimi i fondeve ose pagesat në para të punonjësve të seksit të ishin përfunduar.”

Gëzimi që atëherë ka mohuar akuzat kundër saj në padi.

Sean

Ramey dhe Krehër' për herë të parë ndezi thashethemet për romancë kur ata u panë duke u puthur, në dhjetor 2022. Shikimi erdhi vetëm disa ditë pasi Krehër' njoftoi ardhjen e vajzës së tij më të vogël, Love, të cilën ai e ndan me Dana Tran.

Jones pretendoi se ishte sulmuar seksualisht dhe ishte detyruar në sjellje të papërshtatshme me punonjëset e seksit, në Krehër' kërkesë, ndërsa prodhonte albumin e tij të vitit 2023, “The Love Album: Off the Grid”.

Sean

Jones i akuzuar Krehërat, 54, për “prekje dhe prekje të vazhdueshme të padëshiruar dhe të paautorizuar të anusit të tij” në padi.

Krehër' avokati, Shawn Holley, mohoi pretendimet, duke i thënë Us Weekly në një deklaratë – “Lil Rod nuk është gjë tjetër veçse një gënjeshtar që ngriti një padi prej 30 milionë dollarësh, duke kërkuar paturpësisht një ditë pagese të pamerituar. Ne kemi prova dërrmuese, të padiskutueshme që pretendimet e tij janë gënjeshtra të plota. Ne do t'i adresojmë këto akuza të çuditshme në gjykatë dhe do të ndërmarrim të gjitha veprimet e duhura kundër atyre që i bëjnë ato.”

Sean

Të hënën, më 25 mars, Departamenti i Sigurisë Kombëtare bastisi pronat e muzikantit në Los Anxhelos dhe Majami si pjesë e një hetimi federal për trafikimin e seksit..

Krehërat që atëherë është parë në Miami, në dukje i patrazuar nga problemet e tij ligjore dhe hetimi federal në vazhdim.