Moda më e ashpër e Alan Cumming për Tradhtarët

Klea

Moda më e ashpër e Alan Cumming për Tradhtarët

Edhe pse të gjithë ishim të kapur Tradhtarët lojtarët e lojës, ishte e vështirë të injoroheshin disa prej tyre Alan Cummingvështrimet më të ashpra. Së pari, kushdo që është gjeniu pas garderobave të tij, ka nevojë për një rritje të pagës! Ishte e vështirë të zgjidhte një veshje të preferuar mes atmosferës së tij të familjes mbretërore skoceze që do t’i jepte familjes mbretërore një vrapim për paratë e tyre dhe suitave të tij elegante pallua. Çdo veshje duhej të ishte praktike që kur ai po ngjitej në malësitë skoceze, por më e rëndësishmja, Alan donte të sigurohej që ai gjithmonë t’i bënte haraç atdheut të tij përmes zgjedhjes së veshjes.

Fatmirësisht, kishte shumë liqene skoceze ku Alan shpesh mund ta shihte veten me veshjet e spektaklit. Ishte qartësisht e rëndësishme për Alan që të tregojë një shenjë për trashëgiminë e tij skoceze dhe ishte e mrekullueshme të shihje mikpritësin të përqafonte lidhjet e tij stërgjyshore dhe se si mund të jetë argëtuese të vishesh. Alan inkorporoi një sy dramatik, i cili shpesh përfshinte guyliner për të kompletuar pjesën më të madhe të dukjeve të tij të jashtëzakonshme.

Një lojë vdekjeje

Kur Kate Chastain u urdhërua të shkonte në birucë, askush nuk priste ta shihte Alanin të dukej kaq elegant, ndërsa ai priste t’i tregonte asaj për fatin e saj. Alan ishte i veshur me të zeza koka te këmbët, duke përfshirë një pelerinë dhe një kapelë të stiluar mirë. Pamja ishte një odë për pamjen e tij nga Sezoni 1 i Tradhtarëve, dhe duhet të pajtohem që është një stil klasik. Aktori u kujdes që të rikthejë pallton e zezë origjinale për një efekt dramatik dhe, me sa duket, për ta mbajtur atë të ngrohtë në sallat e projektimit të birucës. E shtoi veshjen ishte përdorimi i dorezave dhe shalleve të zeza.

Një lëvizje vrasëse

Alan Cumming

Ndoshta episodi im i preferuar ishte kur besnikëve dhe tradhtarëve iu kërkua të bënin thirrje zogjsh me njëri-tjetrin për të fituar para për tenxheren e çmimit. Natyrisht, Alan do të ishte pallua i grupit pasi zgjedhja e tij e veshjeve përputhej në mënyrë të përkryer me sfidën. Alan kishte veshur një pallto ngjyrë kafe me lesh artificial me një këmishë me pupla struci. Mbi kokën e tij qëndronte një beretë palloi jeshile e errët që më jepte atmosferë të Forcave Ajrore Mbretërore. Pranë tij pushonte edhe një shok i vogël, i cili ishte një papagall i mbushur!

Një pengesë e fundit

Alan Cumming

Alan gozhdoi një tjetër look kelt për finalen, i veshur me një shall blu mbretërore të stolisur me bizhuteri shumëngjyrëshe. Pamja ishte e ndritur, duke u siguruar që në qendër të vëmendjes të ishte Alan pasi dy finalistët vendosën ta përfundonin përfundimisht lojën. Shikuesit me sy të shqiponjës që ndoqën Sezonin 1 të Traitors do ta mbajnë mend këtë pelerinë, pasi ishte bukur ta shihje atë duke u ripërdorur në sezonin 2.

Pesha e mashtrimit

Alan Cumming

Gjatë kësaj sfide në natyrë, u ndjeva sikur Alan kishte hyrë në Epokën e tij të Vizitorëve! Gjithçka që i nevojitej aktorit ishte dy qen në takat e tij për t’i shkarkuar siç e shihte të arsyeshme nëse ndonjë nga konkurrentët do të dilte jashtë vijës me një gisht të kuq. Xhaketa e artë metalike dha Bond, James Bond, Cumming, dridhjet e Alan Cumming. Për këtë veshje, aksesorët ishin të domosdoshëm, si dhe dorezat rrjetë, të cilat ishin të veshura me rruaza me merimanga. Më vjen mirë që ai nuk është një arachnofob!

Funerali

Alan Cumming

Guxoj të them se vdekja u bë Alan kur ai doli jashtë në pamjen e tij funerale? I gjithë kasti i The Traitors ra dakord se kjo ishte pamja më e mirë e Alan kur u pyet në ribashkim, dhe unë do të duhej të pajtohesha me ta. Pamja e zezë dhe shtresa e shijshme mbi shtresë e shijshme me përsëri përdorimin e pelerinës. Manteli shtoi dramën dhe kishte mjaft trenin teksa drejtonte kortezhin e vajtuesve.

Alan në të kuqe

Alan Cumming

Ndoshta pamja ime e preferuar për Alan ishte epoka e kuqe. Aktori në mënyrë të qartë kishte bërë analizën e tij të ngjyrave përpara Episodit 1 sepse veshja u shfaq! Alan kishte veshur një kostum të kuq prej kadifeje me thekse të vogla perlë kudo. Natyrisht, ai e kombinoi kostumin me një këmishë të zezë me kopsa dhe pelerina me karton thjesht ia shtoi elegancën. Të gjithë mund të pajtohemi se Edna Mode ishte gabim kur tha, “Jo pelerina!” sepse kjo pamje sapo funksionoi.

Duke mos harruar aksesorët e tij më të mirë, Alan shtoi në xhaketën e tij një këllëf me lule tyli të madh. Veshja bëri një deklaratë si për besimtarët ashtu edhe për tradhtarët. Zgjedhjet e modës së Alan nuk do të viheshin kurrë në pikëpyetje kur ata ishin në kështjellë.