Mirë se vini në trailerin e Sezonit 5 të Plathville: Bombat më të mëdha

Klea

Mirë se vini në trailerin e Sezonit 5 të Plathville: Bombat më të mëdha

Tifozët e TLC ishin të entuziazmuar kur e mësuan këtë Mirë se vini në Plathville Sezoni 5 është gati për të bërë debutimin e tij në shtator. Shumëçka ka ndryshuar për familjen dhe fansat duan një përditësim.

Kim Plath dhe Barry Plath u vunë për herë të parë në qendër të vëmendjes kur ndanë historinë e tyre paksa të çuditshme familjare. Të dy prindërit kishin bërë një jetë mjaft normale, e cila përfshinte seks, drogë dhe rock and roll. Barry dhe Kim madje ndoqën kolegj para se të vendoseshin. Megjithatë, kur rritën nëntë fëmijët e tyre, Kim dhe Barry vendosën t’i strehojnë ata nga bota reale, në vend që t’i lënë ta përjetojnë atë.

Të rritur në Xhorxhia rurale, fëmijëve të Plath-it nuk iu lejohej sheqer, sode, apo lojëra video, apo ndonjë formë e medias së kulturës pop. E gjithë familja ishin të krishterë të devotshëm, të cilët madje formuan një grup muzikor, shumë si familja Von Trapp. Natyrisht, kishte rebelë të vetë-bërë, si dhe vjehërr të papëlqyer. Familja është copëtuar nga drama, me fansat që duan më shumë.

Olivia është përsëri në dalje

Olivia Plath, gruaja e djalit të madh, Ethan Plath, po kalon një kohë jashtëzakonisht të vështirë, pasi tashmë e gjithë familja Plath e ka shmangur atë. Megjithëse Olivia dikur ishte jashtëzakonisht afër Moriah Plath dhe Micah Plath, gjërat kanë ndryshuar qartë.

Në trailerin e mirëseardhjes në Plathville të sezonit 5, Moriah shihet duke folur me Kim-in për mënyrën sesi Olivia ka pohuar se matriarku ka përdorur kartën e kreditit të Ethan-it, në thelb duke e vjedhur atë nga ai, duke thënë: “Ajo po përdorte një histori të sajuar për të vërtetuar emocionet e saj të mëdha. ”

Kamerat TLC më pas prenë Olivia dhe Ethan duke u përqafuar në shtëpinë e tyre në Tampa. Pas një vere larg në Evropë, realiteti i rikthimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po rëndon mbi çiftin. Olivia tregon kamerave se ajo zbuloi se asnjë nga familja e burrit të saj nuk po flet me të ose nuk dëshiron të bëjë asgjë me të. Ethan madje tregon se motra e tij e ka bllokuar atë nga çdo komunikim, duke thënë solemnisht: “Familja po shpërbëhet. Dhe është një rrëmujë e madhe e vjetër.”

Micah lufton me divorcin e prindërve të tij

Micah Plath po përpiqet qartë të kuptojë se prindërit e tij nuk do të jetojnë më nën një çati. Teksa fliste me shokun e tij të dhomës në Kaliforni, modeli tha se ai ishte “ende i hidhëruar për të gjithë divorcin”.

Ndërsa i besonte nënës së tij, Micah vëren: «Gjithmonë kam menduar se ti dhe babi ishim të përsosur së bashku.» Në një skenë të mëvonshme, djali i dytë më i madh tregon se nuk dëshiron që “të vazhdojë të ecë rreth lëvozhgave të vezëve rreth çdo personi”.

Olivia rilidhet me motrën e saj

Duke mos pasur askënd që t’i drejtohet, Olivia detyrohet të rilidhet me motrën e saj, Lydia Grace. Të dy nuk e kishin parë njëri-tjetrin që kur ishin të dy adoleshente, ku Olivia tha: “Prindërit e mi mendonin se Lydia po ecte në vijën e mirë për në ferr. Kështu që unë i ndërpreva lidhjet me të.”

Në trailerin “Mirë se vini në Plathville” të sezonit 5, Lydia Grace shihet duke u thënë shikuesve se çdo gjë e gëzueshme në botë shihet si mëkatare dhe në atë kohë, familja e saj kishte nevojë për një kok turku dhe doli të ishte ajo.

Jeta e re e Kim dhe Barry

Blini përpara Kim-it duke drekuar me një mik i cili e pyet: “A po ruan sekrete?” Nëna e nëntë fëmijëve qesh dhe shtrëngon flokët teksa hapet për të dashurin e saj të ri, i cili ndodh të jetë instruktori i fluturimit i Issac Plath. Skena tjetër e kap Kim-in në një takim, duke e pyetur: “A do të më quash të dashurën tënde?”

Ndërkohë, Barry është duke u rritur falë një ndihme nga djali i tij Micah. TLC e bëri Barry-n pak pis pasi ata zmadhuan sytë e tij të çmendur ndërsa pomponin hekur, por patriarkut dukej se nuk e vuri mendjen. Barry thotë gjatë pushimeve me ujë, “Të stërvitem, ky është hobi im i ri. Gjaku rrjedh dhe gjithçka bëhet më e madhe.”

Në trailerin “Mirë se vini në Plathville” të sezonit 5, Barry gjithashtu u kap duke bërë një bisedë serioze me Micah, duke thënë se ai nuk “do të bënte pazare për diçka që nuk do të ndodhte”. Një deklaratë që kishte të bënte qartë me largimin e Kim.

Moriah nuk ka ndryshuar fare

Moriah, rebelja e Mirë se vini në Plathville, është ende shumë vetvetja. Këngëtarja tregon me krenari tatuazhin e saj më të ri, ku në parakrah shkruan “REBEL”. Barry pyet vajzën e tij për vendimin, duke e pyetur: “Pra, ju po rebeloheni kundër gjithçkaje që armiku ynë ka planifikuar kundër jush?” Për të cilën Moriah shton: “Kjo e përmbledh atë!” Fundi i trailerit tregon gjithashtu Moriah duke u pagëzuar në një lumë, gjë që duket paksa e pa karakterit për të.

Eshtë e panevojshme të thuhet se ka shumë për të pritur në sezonin më të ri të Mirë se vini në Plathville. A do të jetë në gjendje Olivia të lëvizë rrugën e saj për t’u kthyer në hiret e mira të familjes? A janë Kim dhe Barry madje në kushte të folura? Vetëm koha do të tregojë se ku do të përfundojnë Plaths tani.