Mirë se vini në Plathville Separation: Ethan dhe Olivia shpallin ndarjen

Klea

Mirë se vini në Plathville Separation: Ethan dhe Olivia shpallin ndarjen

Ka më shumë zemërthyerje në Plathville. Pas pesë vitesh martesë, Mirë se vini në Plathville yjet Ethan Plath dhe Olivia Plath e kanë quajtur të heqë dorë. Kjo nuk është hera e parë që ata ndahen publikisht – të dy u ndanë për pak në vitin 2021, por u pajtuan shpejt. Megjithatë, këtë herë, duket e përhershme. Njerëzit raportuan të gjitha detajet.

Një tjetër ndarje godet Plathville

Në Mirë se vini në Plathville, ne kemi pasur një vend në rreshtin e parë për marrëdhënien unike të Olivia dhe Ethan. Ajo ishte një forcë shtytëse për të nxjerrë Ethanin dhe vëllezërit e motrat e tij nga flluska e tyre fundamentaliste dhe në botën reale. Pavarësisht pengesave të tyre në të kaluarën, ata dukeshin më të fortë se kurrë në fillim të sezonit 5. Ndërsa episodet përparonin, ne filluam të shihnim probleme të reja dhe të vjetra në marrëdhënien e tyre të dilnin në sipërfaqe. Ishte shumë për të duruar këtë herë.

Yjet e TLC shkuan në Instagram për të ndarë lajmin e divorcit të tyre. E dini se është serioze kur të dy yjet e realitetit postojnë njoftime të ndara për ndarje në të njëjtën ditë. Ethan madje e hoqi emrin e Olivia nga biografia e tij në Instagram.

“Olivia dhe unë kemi ndarë rrugët,” tha Ethan. “Thjesht nuk funksionoi mes nesh, megjithëse Zoti e di që ne të dy dhamë gjithçka kishim. Dukej se vazhdimisht po tërhiqnim njëri-tjetrin në drejtime të kundërta në jetë me qëllime të ndryshme. I uroj Olivisë më të mirat në të ardhmen. Unë kujdesem për të thellësisht dhe do të kujdesem gjithmonë.”

Ndërkohë, në Instagramin e Olivia-s, ajo u fut pak më në detaje. Ajo kujtoi kohët pozitive që kishin kaluar së bashku si çift përpara se të gërmonte në gropëzën.

“Ethan dhe unë kemi vendosur të shkojmë në rrugët tona të ndara,” shkroi Olivia. “Kam kujtime ambivalente nga ne që ishim 18 vjeç, pafajësisht ëndërrojmë përgjithmonë – por partneri që zgjidhni është një reflektim i botës në të cilën dëshironi të jetoni, dhe në moshën 18-vjeçare nuk e dija kush isha apo çfarë lloj jete Doja të krijoja për veten time.”

Olivia vazhdoi, “7 vjet më vonë, unë kam filluar tashmë udhëtimin tim të pyetjeve, dekonstruktimit dhe rindërtimit dhe e di që është një proces që do të vazhdoj t’i jap prioritet gjatë gjithë jetës sime.”

Ajo vazhdoi duke e falënderuar Ethanin dhe duke i uruar më të mirat, por do të jetë interesante të shohim se çfarë do të ndodhë më pas. Ethan nuk kishte pirë kurrë pije të gazuara para se të takonte Olivian, dhe tani, ai është vetëm. A është koha për t’u kthyer në Plathville?

Mirë se vini në Plathville transmetohet në TLC, të martën në mbrëmje në 10/9c në TLC.