Ethan Plath

Klea

‘Mirë se erdhe në Plathville’ Martesa e Ethan dhe Olivia Plath përballet me prova dhe mundime të reja

‘Mirë se erdhe në Plathville’ Martesa e Ethan dhe Olivia Plath përballet me prova dhe mundime të reja

Në sezonin 5 premierën e Mirë se vini në Plathville, Etani dhe Olivia Plath lundrojnë në ngritjet dhe uljet e ndërlikuara të rrugëtimit të tyre martesor.

Ethan Plath

Në një vështrim të parë në premierën e sezonit 5 të transmetimit të preferuar të TLC të martën, një Olivia e shqetësuar, 25 vjeçe, përballet me idenë e bashkëshortit të saj 25-vjeçar, Ethan, që të kthehet në qytetin e tij të lindjes, Kajro, Georgia. Ai planifikon të kalojë dy muaj e gjysmë atje duke punuar në makina, duke lënë pas Olivia.

“Po ndihem disi e shqyer,” pranon ajo në një intervistë. “Unë e kuptoj rëndësinë që ai të punojë në makinat e tij dhe t’i përfundojë ato. Por unë nuk do të gënjej dhe të them se, për shembull, nuk ndihem nervoz apo ankth. Të jetosh e ndarë nga bashkëshorti për dy muaj e gjysmë është sinqerisht shumë e frikshme. Sidomos kur, e dini, ka shumë gjëra familjare të përfshira.”

“Dy muaj e gjysmë është një kohë e gjatë,” mendon ajo me zë të lartë për Ethan. “Do të flasësh me mua kur të jesh atje?”

“Çdo ditë,” Ethan e siguron atë se do të telefonojë.

Ethan Plath

Etani pranon se mbajtja e komunikimit të rregullt me ​​gruan e tij do të jetë një përparësi kryesore gjatë mungesës së tij. Në një rrëfim të kokës, ai thotë: “Ajo tha: ‘Nëse nuk ke vendosur ta bësh këtë, duhet të komunikosh. Nuk mund të zhdukesh, sepse kjo është frika ime më e keqe. Kur ngjiteni në Kajro, filloni të punoni në makinat tuaja, jeni me familjen tuaj ose çfarëdo tjetër, thjesht pushoni së komunikuari’”, tregon ai.

Ethan Plath

Më tej ai përmend se Olivia është shprehur prerazi se nuk dëshiron të kontaktojë familjen ose miqtë e tij për ta gjetur, “me një telefon si, ‘Ethan! Flisni me gruan tuaj!’”

Mirë se vini në Plathville Fansat kanë bujë nga spekulimet për dyshen, të cilët shkëmbyen betimet në tetor 2018. Mungesa e dukshme e tyre nga postimet e njëri-tjetrit në rrjetet sociale që nga fillimi i vitit, shoqëruar me grindjet martesore në ekran, ka nxitur thashethemet. Në vitin 2021, një ngjarje e rëndësishme ishte largimi i përkohshëm i Olivia nga vendbanimi i tyre i përbashkët.

Pavarësisht sfidave, çifti gjeti rrugën e tyre për t’u kthyer me njëri-tjetrin, duke treguar lidhjen e tyre elastike në sezonin 4, i cili përfundoi në gusht 2022. Duke reflektuar në udhëtimin e tyre, Ethan ndau në Instagram në shtator 2022, “Kur të dashurat e shkollës së mesme e gjejnë njëri-tjetrin atje nuk është shumë ajo që mund të na ndajë”, duke aluduar për arratisjen e tyre romantike verore evropiane.

Olivia Plath

Në qershor 2023, Olivia u duk se adresoi drejtpërdrejt thashethemet e ndarjes. Në përgjigje të një postimi në Instagram që spekulonte për një divorc të mundshëm, ajo shkoi në seksionin e komenteve për të sqaruar çështjet. “Ka shumë spekulime rreth e rrotull, por nëse Ethan dhe unë do të kishim diçka për të ndarë, do ta kishim,” shkroi ajo.

Ethan Plath

Deri në korrik, Olivia dukej se i shuante më tej thashethemet duke postuar një histori në Instagram të dyshes në një darkë. Në foto, Ethan mund të shihet i ulur në të majtë të saj, i pikëzuar nga një emoji me duart e zemrës. Ndërsa një përfaqësues i “Welcome to Plathville” zgjodhi të mos komentonte atëherë, dyshja u shfaqën së bashku në një dasmë të familjes Plath vetëm muajin e kaluar, duke forcuar frontin e tyre të bashkuar në një fotografi të përbashkët.

Mirë se vini në Plathville Sezoni 5 premierë të martën, 5 shtator në orën 22:00 ET në TLC.