Miqtë e atyre që duhet të jenë amvise të vërteta

Klea

Miqtë e atyre që duhet të jenë amvise të vërteta

Ndonjëherë, nuk është Amvise të vërteta që vjedhin vëmendjen, por ‘miqtë’ e kastit. Zakonisht, aktorët kryesorë të kastit krijojnë dramën, por disa lojtarë me kohë të pjesshme e trazojnë vërtet tenxheren.

Ndonjëherë këto ‘miq’ të amvisave u ulën në pozitë. Ndërsa të tjerët ishin të rinj në shfaqje. Le të bisedojmë për ‘miqtë’ e kastit të superyllit që meritojnë të jenë të plota Real Housewives.

Jackie Goldschneider – Amvise reale të Nju Xhersit

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Jackie Goldschneider ishte një anëtar i kastit me kohë të plotë në Real Housewives të New Jersey për katër sezone. Por për sezonin 13, Jackie u degradua në një ‘mik të’. Ajo ishte në shërim nga çrregullimi i saj i të ngrënit, për të cilin ishte hapur në emision.

Ndërsa sezoni 14 po xhirohet, Jackie është përfshirë në një ndërrim të madh miqsh. Ajo është në dalje me shoqen e saj të gjatë, Margaret Josephs. Ishin gjithmonë Jackie, Margaret dhe Melissa Gorga kundër Teresa Giudice dhe ekuipazhit të saj.

Por pasi pati një mosmarrëveshje me Margaret, Jackie iu bashkua Ekipit Teresa. Dhe tani lidhja e saj me Melisën po vuan.

Bravo mund të ketë qenë i shqetësuar për nivelin e dramës në sezonin 14 të RHONJ, por Jackie po punon për të. Le t’i kthejmë asaj statusin e saj me kohë të plotë, të lutem.

Adriana de Moura – Amvise të vërteta të Miamit

(Foto nga: Zach Dilgard/Peacock/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Kur Real Housewives of Miami u transmetua për herë të parë në 2011, Adriana de Moura ishte një anëtare e kastit me kohë të plotë. Shfaqja u transmetua për tre sezone përpara se të mbyllej.

Por seriali u ringjall pas tetë vjetësh dhe u transmetua në Peacock. Adriana u kthye si një ‘mik’ e sezonit 4 dhe 5. Dhe ajo drejtoi pjesën më të madhe të dramës për të dy sezonet. Adriana debatoi me Larsa Pippen dhe i bëri hije asaj që dukej si Kim Kardashian gjatë sezonit 4. Dy zonjat debatuan gjatë gjithë sezonit.

Për sezonin 5, Adriana i tha Marysol Patton se ish i dashuri i saj rrëfeu se kurrë nuk e kishte dashur vërtet Marysol. Sigurisht, Marysol u lëndua dhe u zemërua. Por kur Adriana bëri një analogji të konceptuar keq për djalin e Alexia Nepola-s (ish-Alexia Echevarria), i gjithë ferri shpërtheu. Çfarë është ajo me Real Housewives dhe analogjitë? Rrini larg, zonja!

Gjithsesi, Audriana e krahasoi dëmtimin e këmbës me aksidentin gati fatal të djalit të Alexias, Frankie Rosello. Sipas Page Six, Frankie pësoi një traumë të përhershme të trurit.

“Tani kur shikoj prapa në atë kohë, shoh se ishte e gabuar të përdorja analogjinë,” shpjegoi Adriana. “Natyrisht, aksidenti nuk u krahasua me atë të Frankie – natyrisht – dhe unë nuk po përpiqesha ta krahasoja.”

Zemërimi i Aleksisë u duk sikur po vlonte nga ekrani i televizorit. Adriana u kërkoi falje edhe Marysolit edhe Adrianës, por ato plagë ishin të thella. Jepini Adrianës një mojito për sezonin e 7-të. Ajo meriton të përballet me statusin e amvise.

Kiki Barth – Amvise të vërteta të Miamit

(Foto nga Jason Koerner/Getty Images)

Kiki Barth iu bashkua RHOM gjatë sezonit 4 si ‘mik’ i zonjave. Kiki ka një qëndrim të freskët dhe argëtues. Gjatë një debati në xhirimin e videos së Adrianës, Kiki nxori një çantë Burger King dhe filloi të përtypte. Ajo e paralajmëroi Adrianën se kishte mbaruar xhirimet për shkak të barkut të fryrë.

Gjatë një darke të hershme në një klub striptizi, një Kiki e mërzitur dhe e mërzitur ngjitet në shtyllë për të argëtuar bashkë-yjet Lisa Hochstein dhe Larsa. Më në fund asaj iu kërkua të largohej nga shtylla. Hixhinkat gazmore të Kiki-t duhet t’i kishin fituar asaj një mojito pas sezonit të saj të parë. Kiki ka një të tillë për Sezonin 7 të RHOM. Mendoj se kasti ka vend edhe për Kikin edhe për Adrianën.

Mary Cosby – Amvise të vërteta të Solt Lake City

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ylli i Real Housewives of Solt Lake City, Mary Cosby ishte amvise për dy sezonet e para. Gjatë sezonit të dytë, ajo bëri komente të pandjeshme racore për bashkë-yjet Jennie Nguyen dhe Jen Shah.

Kishte gjithashtu thashetheme se Maria e kishte ndryshuar Kishën Pentekostale të Tempullit të Besimit në diçka si një kult. Mary i hodhi poshtë këto pretendime për Entertainment Tonight. “Është e qartë, nuk do të dal në televizionin kombëtar, nuk do të jem shtëpiake dhe nuk do të jem në një kult. Si, hajde, “tha Meri. “Nuk ka kult.”

Por kur ajo u dorëzua për të marrë pjesë në ribashkimin e Sezonit 2, Mary u pushua nga shfaqja. Tani ajo është kthyer për sezonin 4 si një ‘mik i’. A bën Maria komente të papërshtatshme? Po. Dhe ajo me siguri duhet të bëjë më mirë.

Por Maria është qesharake

Nga një këndvështrim tjetër, ajo është ari i komedisë. Mary ka pak interes për të kaluar kohë me yjet e saj RHOSLC. Ajo do të preferonte të ulej në një furgon dhe të hante një sanduiç peshku McDonald’s sesa të darkonte me shokët e saj të filmit.

E ndërsa deri më tani askush nuk ka erë si spitali, hunda e Marisë është ende po aq e ndjeshme. Dhe Maria ofendohet nga çdo erë e gaztë. Ajo i tha Heather Gay pse zgjedhja e saj e gjerdanit ishte e tmerrshme. Dhe kur një punëtor ushqimor nuk donte ta fuste ushqimin e Marisë në një kuti, ajo e quajti atë “dembel”. Ajo madje e pyeti Lisa Barlow nëse kishte një “buton hesht”.

Mary nuk ka tolerancë për askënd përveç Meredith Marks. Megjithatë, komentet e saj të rastësishme janë pjesë e strukturës së emisionit. Është koha për ta lënë Mary-n të mbajë sërish me dashuri flok dëboren e saj.

Është e qartë se këto zonja duhet të fitojnë statusin e Real Housewives. Bravo, po dëgjon?