Miqësitë më toksike të amvisave reale

Klea

Miqësitë më toksike të amvisave reale

Gjatë gjithë historisë së Amvise të vërteta, ka pasur shumë gra që kanë krijuar një miqësi kaq të fortë. Megjithatë, në realitet, bashkimi nuk ishte i mirë për asnjërin yll, për shembull, Dorinda Medley dhe alkoolin. Si fanse, na pëlqen t’i shohim gratë të lidhen me njëra-tjetrën, por ndonjëherë, afërsia bëhet e tepërt, me disa që bëhen të varur nga njëri-tjetri dhe në nevojë. Quajeni lidhjen, quani toksike ose quajeni hazing, por ndonjëherë ka disa yje Bravo që nuk duhet të kishin kryqëzuar kurrë rrugët.

Cynthia dhe Kenia Amvise Reale të Atlantës

Më duhet të them duke parë Miqësia e Cynthia Bailey dhe Kenya Moore, e shpalosur në Real Housewives të Atlantës, nuk ishte aq e këndshme për të dëshmuar. Është e vetëkuptueshme që Cynthia ka qenë gjithmonë në anën më të butë dhe dukej se e ndërronte një mik dominues në (NeNe Leakes) me një tjetër. Ish-supermodelja u shfaq si e vërtetë dhe shpeshherë i dha gjithçka miqësisë së saj me Kenian, e cila dukej se ishte thjesht në kërkim të famës. Kur kontrata e shoqes së Cynthia dhe NeNe ishte e pavlefshme, Kenia u fut për të përfituar nga situata.

Çështjet e tyre erdhën në krye Udhëtimi i Real Housewives Ultimate Girls kur Cynthia nuk e ndjeu Kenia u përplas për të kundër grave të tjera. Shikuesit do të kujtojnë se Cynthia, e cila ishte dukshëm e mërzitur, foli me Kenian në plazh, duke theksuar: “Ramona nuk është shoqja ime. Ti je shoku im.” Cynthia ndihej e “mosrespektuar” nga shoqja e saj e ngushtë dhe të dy kanë qenë në akull për vitet e fundit, por mund të jetë për mirë.

LeeAnne dhe D’Andra Amvise Reale të Dallasit

LeeAnne Locken dhe D’Andra Simmons ishin si motra. Ata e kalonin gjithë kohën së bashku, të veshur njësoj, dhe D’Andra madje ndau nënën e saj me LeeAnne kur erdhi puna për të pasur nevojë për këshillën e një prindi. D’Andra, ndonjëherë, mundësoi edhe sjelljen e keqe të LeeAnne. Megjithatë, pas sezonit 3, zonjat ishin në nivelin më të ulët të të gjitha kohërave, duke u zotuar se do të punonin në lidhjen e tyre. D’Andra dukej se ishte ndjekësja e LeeAnne dhe gjithmonë e ngulte qafën në vijën e njerëzve të këqij, të cilët shpesh kishin shpërthime zemërimi.

Deri në sezonin 4, miqësisë toksike kishte marrë një fund të zjarrtë. Gjithçka nuk ishte në rregull kur LeeAnne zbuloi: “Është shumë e lënduar, do të jem i sinqertë. Ndihesha sikur humba familjen time.” Megjithatë, D’Andra kishte një histori tjetër, duke theksuar: “Dhe unë thashë se më vjen keq për ty në nëntor dhe u largova duke menduar se kjo ishte ajo. Por kur u ktheva në dhomën time të hotelit pas ribashkimit, Rich filloi t’i dërgonte mesazhe të këqija Jeremy-t. Për shkak të gjithë dramës, të dy nuk kanë më miqësi.

Teresa dhe Melissa Real Housewives nga New Jersey

Edhe pse janë familjarë, Teresa Giudice dhe Melissa Gorga ndoshta kanë pasur miqësinë më toksike nga të gjithë. Ishte e qartë që nga dita e parë se xhelozia sundonte zemrat e tyre dhe nëse nuk ishte biskota, do të kishte të njëjtin model flokësh. Këto gra thjesht refuzuan të shoqëroheshin dhe shpesh përpiqeshin të ulnin njëra-tjetrën me thashetheme të ndyra. Tereza dhe Melisa kanë pasur pjesën e tyre të grindjeve verbale dhe nuk ka ndihmuar që armiqësia e tyre për njëri-tjetrin të kapërceu burrat e tyre, të cilët gjithashtu u gjendën në përleshje fizike. Të thuash se nuk kishte dashuri të humbur mes të dyve është një nënvlerësim, por fatmirësisht, të dy kanë rënë dakord të mos flasin më kurrë me njëri-tjetrin. Por ata filmuan një sezon të ri të Real Housewives of New Jersey, kështu që ne do të shohim se si do të shkojë.

Ramona dhe Sonja Real Housewives të Nju Jorkut

Edhe pse ata bëjnë një ekip të madh në TV, ka raste që është ndjerë si Ramona Singer po përdorte vetëm Sonja Morgan për lidhjet e saj, veçanërisht me burrat. Ramona ishte përdoruesi tipik që u hodh mbi Sonjën dhe librin e saj të vogël të zi. Edhe nëna e një fëmije kishte një mënyrë për të manipuluar Sonjën që të bënte porosinë e saj. Disi, dyshja ka ende një lidhje të ngushtë, e cila nuk duket se mund të prishet.