Miqësitë më të pamundshme të amvisave reale

Klea

Miqësitë më të pamundshme të amvisave reale

Një mik është dikush tek i cili mund të mbështeteni në kohët e mira dhe të këqija. Duke qenë një Amvise të vërteta yll, nuk pret shumë, kryesisht sepse ka shumë goditje me thikë dhe dramë që ndodh para kamerës. Megjithatë, disa njerëz ishin menduar gjithmonë të takoheshin me të tjerë, madje duke krijuar miqësi të pamundura.

Ndonjëherë, një lidhje mund të godasë rëndë, duke i befasuar shikuesit Bravo krejtësisht. Shumica e grave kanë mësuar të kujdesen për veten e tyre, por kur ndodh një miqësi e pamundur, është mirë të shohësh se gratë janë të afta të lënë një përshtypje të qëndrueshme tek njëra-tjetra.

Brandi dhe Kim

(Foto nga Rachel Murray/Getty Images për Life & Style)

Kush e dinte se zonja e së keqes që është Brandi Glanville, do të ishte miqësuar me Kim Richards? Tifozëve të Real Housewives of Beverly Hills iu desh të fërkonin sytë disa herë gjatë sezonit 5 pasi nuk mund ta besonin atë që po shihnin.

Kur Brandi debutoi gjatë sezonit 2, ajo dhe Kim luftuan tmerrësisht, duke i bërë armiq njëri-tjetrit. Kush mund ta harronte ndonjëherë luftën në mbrëmjen e ndeshjes, ku Brandi tha: “Të paktën unë nuk e bëj kristalin në banjë gjatë gjithë natës, b*tch.” Kim shpejtoi të duartrokiti me ofendimet e saj, duke i thënë Brandit: “Ti je një derr, ti je një derr zuskë”.

Megjithatë, ndërsa fansat ndoqën shfaqjen e sezonit 5, u bë e qartë se Brandi dhe Kim po bëheshin, guxojmë ta themi, miq. Ata silleshin sikur të ishin motra dhe u afruan aq shumë sa e mërziti Kyle Richards, e cila ishte motra e vërtetë e Kim. Të dy u afruan aq shumë, sa Kim pretendoi se Brandi ishte një motër më e mirë për të. Marrëdhënia e tyre duket se është prishur, por kush e di se çfarë mund të ndodhë në vitet e ardhshme.

NeNe & Teresa

Ka kuptim që OG-të e Real Housewives të Nju Xhersit dhe Real Housewives të Atlantës do të qëndrojnë së bashku. Çuditërisht, Teresa Giudice dhe NeNe Leakes kanë pasur një miqësi të gjatë që është ndërtuar mbi respektin reciprok.

Të dy fillimisht u lidhën kur Tereza kishte problemet e saj ligjore. Para se të shkonte në burg, Teresa i mori katër vajzat e saj në Broadway për të parë Nene-n të performonte në Hirushja në vitin 2014. NeNe ia ktheu nderin dhe e vizitoi Terezën ndërsa ajo ishte në burg.

Kelly dhe Ramona

Është befasi që këto dy amvise të vërteta kalojnë si një shtëpi në zjarr falë personaliteteve të tyre polarizuese. Por miqësia e tyre shkon më thellë se kaq. Këngëtarja Stinger në fakt e prezantoi Kelly Dodd me bashkëshortin e saj aktual, Rick Leventhal.

Siç vazhdon historia, Ramona Singer e ftoi Kelly të qëndronte në Hamptons në vitin 2019, me të dyja pjesë në një festë në shtëpinë e korrespondentit të Fox. Kelly dhe Rick e goditën atë dhe u martuan në tetor 2020. Ramona nuk ishte në gjendje të merrte pjesë në dasmën e saj BFF, por shoqet e vajzave mbeten të lidhura ngushtë, me Ramona që shpreson që në një moment Kelly të transferohej në Big Apple dhe t’i bashkohej Real Housewives of New ekskluzivitet York.

Fatmirësisht, ajo ëndërr nuk u realizua pasi të shihje të dy personalitetet e dyshimta në të njëjtin ekran do të ishte një formë torture.

Luann dhe Cynthia

(Foto nga Johnny Nunez/WireImage)

Luann de Lesseps dhe Cynthia Bailey shijojnë vërtet shoqërinë e njëri-tjetrit, gjë që është e këndshme për t’u parë. Nuk mund të jemi plotësisht të sigurt nëse të dy kanë nënshkruar një kontratë miqësie, por Cynthia ishte e ftuar në dasmën e Luann me Tom D’Agostinon.

Madje modelja luajti në videoklipin e Luann-it Feelin’ Jovani. Të dy luajtën në Real Housewives: All-Stars dhe gjithsesi ndiheshin si një shtëpi në zjarr. Gratë qeshën dhe u bashkuan kur një mut goditi tifozin në ishullin tropikal mes grave të tjera.

Brandi dhe Kristen

(Foto nga Denise Truscello/Getty Images për Villa Azur Las Vegas)

Brandi Glanville dhe Kristen Taekman në fakt kanë qenë të dashur që nga ditët e tyre të modelimit, kështu që besnikëria e tyre shkon shumë prapa. Edhe pse ata jetojnë në brigje të ndara, të dy mund të shohin njëri-tjetrin sa herë që ka një kryqëzim Real Housewives.

Brandi dikur bëri një paraqitje surprizë gjatë sezonit 6 të RHONY. Takimi ishte i lezetshëm dhe i shëndetshëm, gjë që ishte disi befasuese që vinte nga një trazues i madh tenxhere.