Miqësitë e rënë të Teresa Giudice (dhe ato që mbijetuan)

Klea

Miqësitë e rënë të Teresa Giudice (dhe ato që mbijetuan)

Teresa Giudice ka pak problem miqësie në Real Housewives of New Jersey. Për më tepër, edhe anëtarë të ndryshëm të familjes së saj kanë zgjedhur të shkëputen nga krahu i saj. Kjo e ka bërë filmimin në RHONJ mjaft të vështirë deri vonë. Fatmirësisht për Tre, ajo ka disa marrëdhënie besnike që kanë mbetur, dhe ajo gjithashtu ka qenë në gjendje të rregullojë disa nga urat e saj të djegura më parë.

Pra, kush e do Terezën? Në të kundërt, kush do të preferonte të hante ushqim të rremë italian në Kopshtin e Ullinjve, çdo ditë, sesa ta lejonte Trenë të kthehej në rrethet e tyre? Dhe pse tani kam mall për bukë dhe një kazan me salcë Alfredo? Unë do t'i përgjigjem shumicës së këtyre pyetjeve tani.

Anëtarët e familjes që ranë nga The Palisades Cliffs

Ajo që më pëlqente më shumë në këtë serial Real Housewives është se përfshinte një pemë familjare, me disa miq të ngushtë në krah. Megjithatë, Tereza e ka urryer që familjarët e saj të jenë në këtë kast. Në fakt, ajo mendon se disa prej tyre i erdhën pas shpine, ose për të marrë përsipër këtë serial, ose edhe për ta rrëzuar. Eshtë e panevojshme të thuhet, ka qenë e çrregullt.

Natyrisht, ne jemi rrahur për vdekje me grindjen Teresa kundër Melissa Gorga dhe Joe Gorga BS nga ferri për vite me radhë. Këta të dy nuk janë adhurues të thashethemeve që kanë rrjedhur, për të cilat kanë fajësuar Terezën. Por gjithashtu, Tereza nuk është një fanse e tyre në përgjithësi, sepse ndihet sikur Melisa ia ka marrë vëllain. Është e trishtueshme dhe e urrej këtu.

Duke iu bashkuar Gorgas në sezonin 3 ishte edhe kushërira e Terezës, Kathy Wakile. Kjo ishte gjithashtu e çuditshme, sepse Teresa dhe Kathy u grindën në ribashkimin e tyre të parë pasi Kathy tha se Teresa e kishte lënë Audriana Giudice pa mbikëqyrje gjatë asaj përleshjeje të egër për pagëzimin që ra. Teresa mendoi se Keti po përpiqej të sugjeronte se ajo ishte një nënë e keqe, kështu që më vonë u përgjigj duke thënë se burri i Ketit e kishte quajtur gruan e tij një “fytyrë rakun”.

Në sezonin 4, Kathy pretendoi se një nga recetat e Terezës në “Fabulicious!” i përkiste nënës së saj, e njohur si tezja e Terezës. Kjo kaloi ashtu siç do të dyshonit. Por nuk kam mbaruar, pasi një tjetër anëtar i familjes u bashkua në këtë sezon përmes kushërirës tjetër të saj Rosie Pierri. Rosie mori anën e Kathy-t, dhe kjo marrëdhënie vdiq gjithashtu.

Dhe miqësitë e Terezës që gjithashtu kanë vdekur me shpejtësi

Në sezonin 4, Caroline Manzo dhe Teresa u grindën për goditjet e bëra në një nga librat e gatimit të Terezës. Në hyrjen e saj, Teresa e quajti Caroline “Italiane e 1/16”, duke thënë gjithashtu se ajo ishte “pothuajse po aq italiane sa Kopshti i Ullinjve”. Restorant i varfër me zinxhir të ëmbël. Unë ende të dua.

Caroline gjithashtu u lodh nga goditjet e vazhdueshme të Terezës në Melissa. Dhe meqë Tereza mendon se Caroline e thirri Fed-in menjëherë pas kësaj, kjo miqësi zyrtarisht mori fund.

Më pas është Danielle Staub, të cilën Tereza e quajti në mënyrë famëkeqe një “kurvë prostitucioni”, pak para se të rrokullisej një tavolinë për të dashurën e saj. Ata u grimuan në sezonin 10, por gjithçka u ndal përsëri, pasi Danielle i shkuli flokët Margaret Josephs. Më pas ajo fajësoi Terezën për inkurajimin e saj që të zbriste këtë bisht në radhë të parë.

Të mos harrojmë Melissa Pfeister, ish-prezantuesja e podcast-it të Terezës. Për këtë, Tereza do të thoshte vetëm se Melisa e kishte kthyer atë. Duke folur për një marrëdhënie të acaruar, është edhe Dina Manzo, motra e Caroline. Teresa nuk flet shumë për këtë, ndaj gjithçka që dimë tani është se burri i Dinës u debatua verbalisht me Luis Ruleas dhe zonjat u ndanë.

Megjithatë, siç tregoi Tereza së fundmi në Watch What Happens Live, ajo sapo i dërgoi mesazh Dinës dhe mori një përgjigje të sinqertë nga ana tjetër. Interesante.

Megjithatë, ndonjëherë duhet të ndaheni për t'u rikuperuar

Ndonjëherë, siç tha Andy Cohen në 2023 në WWHL, ferri mund të ngrijë. Ai e tha këtë si kundërpërgjigje ndaj drekës së gjatë të Terezës me ish-kostarin e saj Jacqueline Laurita. Këta të dy ishin shpesh në mosmarrëveshje gjatë xhirimeve, por tani, ka vetëm “dashuri, dashuri, dashuri”. Ndërsa Teresa i shprehu Andit se “koha i shëron të gjitha plagët”, ai nuk mund të mos vinte në dukje se hija e Jacqueline-it e hedhur në internet tek Melissa u shkatërrua në të njëjtën kohë kur kjo miqësi dikur e ftohtë u shkri fillimisht.

Tereza qeshi. Sigurisht që nuk lëndoi. Por gjithashtu, ata kanë djem me të njëjtin emër tani, dhe të dy kanë Autizëm, kështu që për Terezën, lidhja e tyre e saposhëruar sapo u ndje mirë.

Në një lajm edhe më të egër, Teresa sapo u ribashkua me Kim DePaola për ditëlindjen e saj. Kim postoi drekën e tyre të vogël në internet dhe Jacqueline iu bashkua, duke shkruar “Kjo më bën të lumtur!” Oh ligj, a do të thotë kjo se ne mund të shohim një tjetër shfaqje të modës Posche, a duhet të kthehet Kim në xhirime?

Duke folur për xhirimet, për momentin, ne jemi duke parë sesi shpaloset sezoni 14. Brenda, Teresa dhe Jackie Goldschneider gjithashtu kanë lënë mënjanë plagët e tyre të vjetra dhe janë lidhur për zhgënjimet e tyre të përbashkëta me Margaret. Epo, kështu thotë Melissa, por nëse pyet Terezën, ajo është e lumtur që Jackie po mendon për veten e saj. Jackie është e lumtur që nuk po ndjek urdhrat e askujt.

Por tani, le t'i përfundojmë gjërat në një nivel të lartë

Pra, kush e do Terezën, me zero dramë në krah? Epo kjo është e lehtë, tani për tani. Për të filluar, është Jennifer Aydin. Këta të dy janë aq të afërt sa në BravoCon, një fans i rastësishëm u ngrit në këmbë dhe e pyeti Jenniferin nëse ajo po planifikonte të zvarritte më tej bukën e Terezës.

Në fillim, Jennifer qeshi, por më pas ajo u ngrit në këmbë dhe i shpjegoi se Tereza e mbështet atë në çdo moment, kështu që ajo po i kthen vetëm të njëjtën përpjekje. Duke folur për mbështetje, Tereza ka edhe Dolores Catania. Dolores, bekoje zemrën e saj, është shoqe me të gjithë. Kjo nuk mund të jetë një arritje e lehtë, për një kast që aktualisht qëndron kaq i ndarë.