Miqësia e pamundur e Daisy Kelliher me Christina Applegate

Klea

Miqësia e pamundur e Daisy Kelliher me Christina Applegate

Duket se adhurimi i kryqëzimit midis kastit të televizionit realitet dhe yjeve të Hollivudit është më i zakonshëm sesa jo. Ylli i Summer House, Carl Radke, u kthye në NYC me Chrissy Teigen dhe bashkëshortin e saj, John Legend, nga Festivali i Filmit Sundance kohët e fundit. Modelja është një super fanse e hitit të reality show-t Bravo dhe i ofroi Carl-it një vend në avionin e saj privat në mënyrë që të kalonte pak kohë duke biseduar.

Tani, i preferuari i jahtit të lundrimit poshtë kuvertës, Daisy Kelliherpo zbulon një miqësi surprizë me aktoren fituese të çmimeve, Christina Applegate. Edhe pse në këtë rast, të dy nuk janë takuar kurrë personalisht.

Daisy e quan atë një lidhje “surreale”.

Ylli i “Married … with Children” është një “fans i çuditshëm i Uber” i vetëshpallur i ekskluzivitetit Below Deck. Dhe Daisy i tha ekskluzivisht Dailymail.com se Christina e kontaktoi atë në mediat sociale.

Merakja kryesore e etiketoi miqësinë e saj me yllin e Hollivudit si një “mbështetje të madhe”. Ata kanë diskutuar diagnozën e sklerozës së shumëfishtë të Christina-s, mes shumë temave, përmes FaceTime.

A është vendasja irlandeze e goditur me yje? Ajo e quajti miqësinë “surreale”. Kur u pyet se si të qenit një Bravolebrity e ka ndryshuar jetën e saj, Daisy u përgjigj: “Nuk ka ndryshuar në mënyrë dramatike, por ka pasur gjëra të vogla dhe padyshim që kam pasur njerëz të famshëm që të më kontaktojnë, gjë që është shumë surreale.”

“Kam pasur Christina Applegate. Ajo është një fanse e madhe e Bravo-s dhe më kontaktoi përmes Instagramit dhe më mbështeti masivisht. Ajo tha, ‘Hej Daisy’, dhe ne FaceTime dhe të tjera – ajo është shumë e bukur,” shtoi ajo.

Christina dhe Daisy nuk janë takuar personalisht, por lidhja e tyre është e fortë pavarësisht. Gjithçka filloi kur nëna e një fëmije zgjati dorën te jahti.

“Ajo ishte vetëm një mbështetje e madhe me kaq shumë gjëra që po ndodhnin, dhe ne thjesht folëm për gjithçka,” tha Daisy.

“Ne folëm për atë që ajo po kalonte sepse padyshim që ajo është e sëmurë me MS, kështu që ne po flisnim për atë që ajo po kalonte dhe për atë që po kaloja unë, dhe sinqerisht, ne folëm [to each other] si dy shoqe”, tha Dejzi për bisedat e tyre.

Megjithatë, ylli i realitetit shpreson që një ditë të takohet personalisht me mikun e saj të famshëm.

“Shpresojmë se do të takohemi,” përfundoi Daisy. “Ajo jeton në Los Angeles dhe unë jam në Los Anxhelos gjatë gjithë kohës, por ajo është e zënë me familjen e saj dhe e di që po e merr lehtë dhe po e mban të gjithë energjinë e saj për MS-në e saj, por shpresojmë se do të gjejmë kohë. ”

Ndërkohë, Sezoni 11 i Below Deck vazhdon të hënën në orën 21:00 në Bravo.