Miqësia e Jennifer Aydin me Teresa Giudice mund të jetë e dënuar

Klea

Miqësia e Jennifer Aydin me Teresa Giudice mund të jetë e dënuar

Jennifer Aydin iu bashkua kastit të Real Housewives of New Jersey në sezonin 9. Ajo u shoqërua me të Teresa Giudicedhe ata kanë qenë të ngushtë që atëherë.

Por kohët po ndryshojnë në RHONJ dhe kasti është i ndarë në dy grupe të veçanta. Ekipi Teresa ka Jennifer dhe Jackie Goldschneider, duke formuar një treshe të pamundur. Plus floater Dolores Catania, e cila është mike me të dy grupet.

Gjatë sezonit të 14-të, shikuesit panë raste kur Tereza nuk e mbështeste Jennifer-in. Dhe tani, duket se miqësia e Jennifer-it me Terezën mund të jetë e dënuar.

Jennifer Aydin ka qenë gjithmonë besnike ndaj Teresa Giudice

Jennifer e ka mbështetur me gjithë zemër Terezën. Gjatë sezonit të dhjetë, ajo kishte mbrapsht Terezën pasi OG i kërkoi Danielle Staub-it të tërhiqte bishtin e Margaret Josephs. Fatkeqësisht, Danielle gati e tërhoqi zvarrë Margaret nëpër butik. Ishte e tmerrshme.

Sipas People, Jennifer tha: “U ndjeva keq për Terezën, sinqerisht, u ndjeva. Unë e di pse ajo tha atë që tha dhe e di pse e bëri atë.” Ajo shtoi se Tereza nuk e dinte që do të ishte një akt kaq i dhunshëm. Seriozisht?

Jennifer mbrojti edhe bashkëshortin e Terezës, Luis Ruelas. Siç mund ta mbani mend, Dolores dhe Jennifer ishin pjesë e festës së nusërisë së Terezës kur ajo u martua me Luisin. Dhe në këtë rast, Jennifer shkoi më lart për të mbrojtur Luisin.

Në një farë mënyre, ajo doli me një teori alternative se pse Luis do të vishte natën pizhamet e babait të ndjerë të Terezës, Giacinto “Nonno” Gorga. Kur bashkë-yjet e Terezës peshuan mbi zbulimin e çuditshëm të Luis, Jennifer i dha asaj një vështrim tjetër. “Luis nuk arriti kurrë të takonte Nonnon,” shpjegoi ajo. “Ndoshta kështu mund të jetë ai: “Unë e dua vajzën tënde dhe shpresoj të kem bekimin tënd.” Sipas mendimit tim, Luis duke shëtitur me pizhamet e Nonno-s ishte AF rrëqethëse.

Por Tereza duhet të jetë mirënjohëse që sa herë që kishte ndonjë problem, Jennifer i qëndronte pranë. Tereza kërkon besnikëri mbi të gjitha, ndaj duhet të vlerësojë mbështetjen e Jennifer-it.

Jennifer Aydin u fut nën autobus nga Teresa Giudice

Në mëngjesin Boujie të Danielle Cabral, prezantuesja u përball me Jennifer dhe Terezën në lidhje me vendosjen e saj sezonin e kaluar. Sigurisht, Jennifer mohoi manipulimin e Danielle për të zbuluar thashethemet e rreme të mashtrimit të Melissa Gorga në kamera.

Por Tereza ishte e kripur që Daniela e solli sërish temën. Ajo i tha me prerë Danielle se ajo nuk i nxori thashethemet – Jennifer e bëri. Kjo ishte e vërteta, por Tereza kishte mbrojtur të tjerët që bënë shumë më keq. Kjo është kur fillojmë të shohim një çarje në miqësinë e dyshes.

A kanë një miqësi të ngushtë Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice?

Pamje nga afër e Teresa Giudice dhe Jennifer Aydin nga RHONJ.

Sipas Danielle, ndoshta jo. “Ajo që nuk e dini është se unë kam pasur një marrëdhënie më të ngushtë me Jen sesa Jen me Terezën. Unë do të flisja në telefon me Jen gjatë gjithë kohës, “tha Danielle.

“Ajo vinte në shtëpinë time dhe ne shkonim me fëmijët. Me Jen, i dhashë asaj një miqësi më të madhe se sa di se Teresa ka pasur ndonjëherë”, shtoi Danielle. UAU. A mund të jetë sipërfaqësore miqësia e Terezës dhe Xheniferit, vetëm për filmimin e RHONJ? Mendova se ata ishin miq në jetën reale. Kjo është një kthesë interesante.

Teresa Giudice nuk u anua me Jennifer Aydin pas sherrit të Danielle Cabral

Grindja mes Jennifer-it dhe Danielle-s u ndez në një sherr fizik. Pasi Jennifer akuzoi Danielle se dyshohej se kishte vjedhur nga një organizatë bamirësie dhe se po përpiqej të sabotonte sipërmarrjen e biznesit të stilistes së saj të flokëve, Danielle e quajti atë, “Dirrttty!”

Ndeshja e tyre verbale u përshkallëzua kur Jennifer shtyu Danielle. Kështu, Danielle përplasi një filxhan plastik në kokën e Jennifer-it. Më pas, të dyja zonjat u pezulluan përkohësisht nga xhirimet për shkak të incidentit.

Gjatë një episodi të fundit të RHONJ, kur Teresa dhe Jenn Fessler shkuan në shtëpinë e Jennifer-it, Teresa e bëri të qartë pozicionin e saj. “Ndjenjat tuaja janë të vërtetuara, por puna është tek unë, ndihem sikur jam në mes. Sikur ndihem keq po shkoj në eventin e Danielle dhe se ti nuk do të jesh aty”, i tha Teresa Jennifer-it. “A jeni mirë me mua duke shkuar?”

Jennifer u përgjigj: “Është mirë. Unë nuk do t’ju them të mos shkoni.” Por qartë, nuk ishte mirë me nënën e pesë fëmijëve.

“Danielle nuk më ka bërë asgjë akoma”, shpjegoi Teresa. Megjithatë, Jennifer dukej e habitur nga reagimi i shoqes së saj. “Por nuk më intereson kush është, dikush të godet me grusht për kokë, unë nuk do të tallem si ata, nëse më kanë bërë diçka apo jo”, shpjegoi Jennifer. “Unë kurrë nuk do të.”

Megjithatë, në rinisjen e Danielle’s Boujie Kidz, Teresa mbrojti Jennifer. Ajo mohoi që Jennifer të akuzonte Danielle për vjedhje nga një bamirësi. Ajo gjithashtu i kërkoi Danielle të grimohej me Jennifer. Jam i sigurt se kjo do ta bënte jetën e Terezës më të lehtë.

Teresa Giudice lëndoi ndjenjat e Jennifer Aydin

Kur Teresa i tha Jennifer-it se do të shkonte në eventin e Danielle, kjo gjë e mërziti Jennifer-in. “Jam i zhgënjyer nga Tereza që ajo do të shkojë. Mendova se ajo ishte një shoqe besnike. Dhe tani ju shkoni në festën e një vajze që më goditi? Sikur, kjo nuk është mirë, “tha Jennifer në rrëfimin e saj. Ajo shtoi: “Unë jam thjesht e zhgënjyer dhe ndjenjat e mia janë të lënduara.”

Kur Teresa zgjodhi të merrte pjesë në eventin e Danielle, ajo hoqi perden e marrëdhënies së tyre. A e pyeti Teresa Jennifer nëse mund të shkonte? Po. A do të largohej Tereza pavarësisht se çfarë tha Jennifer? Gjithashtu, po.

Duket se miqësia e Jennifer-it me Terezën mund të jetë e dënuar. Për ta shpëtuar atë, Tereza do të duhej të shfaqej dhe t’i qëndronte besnike Jennifer-it që tani. Por kjo nuk është ajo që shikuesit po shohin gjatë sezonit 14 të RHONJ. Plus, Tereza ka një histori përplasjeje me miqtë dhe duket se është radha e Jennifer-it.