Miqësia e Jackie me Teresa Giudice ndihet e detyruar

Klea

Miqësia e Jackie me Teresa Giudice ndihet e detyruar

Jackie Goldschneider thirri një herë Teresa Giudice për të qenë një përbindësh i pandërprerë. Sezoni 14 i Amvise të vërteta të Nju Xhersit tregon se sa keq donte shkrimtari të ishte pjesë e shenjtërores së brendshme. Në një fytyrë rreth, Jackie tani duket se është mikesha më e mirë me autorin italian të dobët. Dhe kjo lëvizje po i bën të gjithëve t'u rrotullohet koka. Jackie hyri në ekskluzivitet me një histori heroike ndërsa u hap për çrregullimin e saj të të ngrënit dhe kërkoi trajtim.

E kuptoj pse Jackie mund të dëshirojë t'ia ngjitë Melissa Gorga-s pasi shoqja e saj u kap në kamera duke folur për të. Nuk ishte vetëm lënduese, por arrogante të mendosh se Jackie nuk do t'i merrte kritikat personalisht. Një teori është se sapo Jackie u degradua, ajo nuk ndjeu më se miqësia e saj me Margaret Josephs ose Miss G kishte vlerë. Unë jam gati të ndahem dhe të takoj njerëz të rinj, por miqësia e Jackie me Tren është krejtësisht e çuditshme.

Na ishte njehere…

Më kujtohet kur Jackie mori momentin e saj për herë të parë në ekskluzivitetin e Garden State në sezonin 9. Ajo ishte një frymë e freskët, gojëmjaltë, e arsimuar dhe nuk e la Tre të ecte mbi të. Të dy kanë qenë pak a shumë në dalje që kur u takuan. Dy yjet ishin të përzemërt me njëri-tjetrin për një moment. Por ishte e qartë se ata kurrë nuk e pëlqyen vërtet shoqërinë e njëri-tjetrit. Në fakt, dy nënat u përfshinë në një luftë gjithëpërfshirëse pasi Jackie u përpoq të bënte një krahasim të vlefshëm me Tre në lidhje me vajzën e saj. Por ajo shkoi shumë mbi kokën e saj. OG u zotua të mos ndërveprojë më me Jackie.

Ajo që ishte aq e mrekullueshme për Jackie ishte se ajo ishte aleate e Melisës aq shumë e nevojshme në këndin e saj pas vitesh grindjeje. Kunatat mund të kenë pasur marrëdhënie të mira në atë kohë, por Jackie u sigurua që t'i rindezte problemet e tyre. Kush mund ta harronte kohën kur Tre thoshte se një grua mund të kontrollonte burrin e saj? Jackie thirri b*llshit të menjëhershëm dhe shpejt nuk u pajtua me OG. Por gjithnjë këmbëngulës dhe për të çuar pikën e saj në shtëpi, Jack përdori Terezën si shembull, duke e pyetur nëse mund të kontrollonte Joe Giudice në mënyrë që të mos shkonte në burg.

Sot është ndryshe

Por për sezonin 14, fansat po shohin ose Tereza duke ngrënë sorrë ose Jackie duke ndryshuar aleancën e saj. Prej sezonesh, avokati ka qenë jashtëzakonisht i afërt me Melisën dhe Margaretën. Megjithatë, diçka ose ka shkuar tmerrësisht keq, ose aktualisht po jetojmë në një multivers. Edhe para se të shfaqej premiera e sezonit të ri, Jackie e bëri të qartë publikisht se ajo ishte Team Teresa. Mes thirrjeve të vazhdueshme në mediat sociale, duke përfshirë një postim për ditëlindje ku OG komentoi, “Të dua”, gjithçka duket paksa. Sinqerisht, ndihem sikur jam në zonën e muzgut.

Por pse ekipi Tereza dhe pse tani? Jackie kishte vite për të gjetur vendin e saj me Terezën dhe zakonisht zgjodhi të dyfishonte fjalët e saj. Ajo ka lënë të kuptohet se Tereza nuk është shkumësa më e ndritur në kuti dhe është tallur me keqardhjet dhe martesën e saj të parë. Thjesht duket e çuditshme që Tereza, e cila është e vetëdijshme për të gjitha këto, mendoi: “Hej, kjo vajzë duket si një mike e mirë cilësore”.

A kishte Jackie një axhendë?

Unë do të argumentoja se çdo yll i Bravo ka një axhendë. Ata marrin një shije të famës dhe nuk duan të heqin dorë. Gjithashtu, jam i sigurt që paga nuk dëmton. Ndonjëherë, pothuajse duket sikur Jackie hipi në pallto të Marge dhe Mel për të ecur përpara. A mund të jetë që Jackie sapo gjeti një peshk më të madh për të grep?

Gjatë BravoCon-it më të fundit, Jackie dha një përditësim, duke theksuar, “Por kjo nuk është miqësi e rreme për hir të shfaqjes”. Autorja vuri në dukje gjithashtu se marrëdhënia e saj me Terezën dhe Jennifer Aydin ishte “e re, në rritje dhe e respektueshme reciprokisht … e papritur”. Sipas Jackie, marrëdhënia e saj e re me motrën shpirtërore është “Vërtet organike. Ishte sikur thjesht po flisnim në një festë dhe më pas po flisnim më shumë, dhe pastaj filluam të telefononim njëri-tjetrin, dhe pastaj u shoqëruam dhe filluam të përqafoheshim. Ne e pëlqejmë njëri-tjetrin. Po, me të vërtetë u rrit organikisht.”

Dëgjoni, si një tifoz i madh i Real Housewives of New Jersey, mund ta them këtë. Duket sikur Jackie bëri një marrëveshje me djallin për 15 minuta famë shtesë. Edhe pse Jackie sapo është kthyer si mik për sezonin e ri, të qenit mik i Terezës vjen me disa përfitime ekskluzive. A mund të jetë që Jackie po kërkon vetëm kohë kur të hapet një vend tjetër me kohë të plotë?