Miqësia e Jackie Goldschneider me Teresa Giudice është tronditëse

Klea

Miqësia e Jackie Goldschneider me Teresa Giudice është tronditëse

Jackie Goldschneider iu bashkua Amvise të vërteta të Nju Xhersit në sezonin 9. Dhe ky i ri nuk kishte frikë të përballej Teresa Giudice. Zakonisht, shumica e anëtarëve të rinj të kastit përpiqen të shmangin që Tereza të kthejë një tryezë në drejtimin e tyre.

Fansat kanë dëgjuar se gjatë sezonit 14 të RHONJ, miqësitë dhe aleancat kanë ndryshuar. Dhe lajmi më tronditës është se Tereza dhe Jackie kanë krijuar një miqësi. Sigurisht që nuk e kisha atë në kartën time të bingos në Jersey.

Historia e trazuar e Jackie dhe Terezës

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo)

Nga kërcimi, Tereza dhe Xheki goditën kokat. Sipas Life & Style, Teresa fajësoi Melissa Gorga për lejimin e burrit të saj, Joe Gorga, të zemërohej. Jackie mbajti anën e Melisës, duke deklaruar se një grua nuk ishte përgjegjëse për kontrollin e burrit të saj.

Xheki e pyeti Terezën: “A ndihesh vërtet sikur burri yt do të ishte në burg tani nëse do të mund ta kontrolloje atë që bënte?” Siç pritej, Teresa nuk e tregoi mirë Jackie-n duke përmendur burrin e saj, Joe Giudice, dhe situatën e tij “në kamp”.

Gjatë sezonit 11, Teresa përhapi një thashetheme se Evan Goldschneider, bashkëshorti i Jackie-t, po e tradhtonte atë në palestër. Jackie u përball me Terezën dhe përdori një analogji. Ajo i krahasoi thashethemet e mashtrimit me të dëgjuarit se vajza adoleshente e Terezës, Gia Giudice, po përdorte drogë në banjë.

Së pari, ishte një analogji e tmerrshme. Dhe së dyti, analogjitë nuk kuptohen kurrë në këtë emision. Nuk funksionon kurrë.

Gjithsesi, kjo grindje e prishi marrëdhënien e tyre. Dhe më vonë atë sezon, gjatë një grindjeje tjetër me Terezën, Jackie përmendi se Teresa shkoi në burg. Të cilën askush ndonjëherë i thotë Terezës.

Jackie gjithmonë mbështeti Melissa Gorga

(Foto nga: Patrick Redmond/Bravo)

Tereza ishte gjithmonë në mosmarrëveshje me kunatën e saj, Melissa, dhe vëllain e saj, Joe. Margaret Josephs dhe Jackie kishin gjithmonë kurrizin e Melissa-s.

Kur Melissa dhe Joe vendosën të mos merrnin pjesë në dasmën mbretërore të Terezës me Luis Ruelas, Jackie e mbështeti vendimin e tyre. “Unë i kuptoj plotësisht dhe i mbështes ata që nuk kanë marrë pjesë në dasmë,” tha Jackie për Page Six. “Ishte vendimi i duhur për ta, sigurisht.”

Sigurisht, miqësia e Jackie-t dhe mbështetja për Melissa-n e fshiu Terezën në rrugën e gabuar.

Melissa ishte me hije për Jackie

Megjithatë, Melissa dyshohet se e ka mbuluar Jackie-n nje video që shpejt bëri xhiron e rrjeteve sociale. “Jackie dëshiron të jetë e ftuar në çdo festë,” tha Melissa. A është ky një krim?

Jackie iu përgjigj videodramës në Watch What Happens Live. “Epo, unë dua të jem i ftuar në gjithçka. Por unë ende duhet të flas me të për këtë, kështu që do të shohim se si do të shkojë, “tha Jackie.

Jackie dhe Margaret Josephs ishin të dashur, deri tani

Flisni për ndryshimin e aleancave. Njerëzit raportuan se Margaret diskutoi një ndryshim në miqësinë e saj me Jackie-n gjatë BravoCon 2023. “Ajo më informoi se nuk ishim aq afër sa dikur. Mendoj se u ofendova për këtë dhe gjërat shkuan pak në jug, “tha Margaret. “Ajo ka një rast të mirë të amnezisë.”

Melissa gjithashtu peshoi për ndryshimin e zemrës së Jackie. “Është konfuze për mua,” tha Melissa. E njëjta gjë, Melissa. “Unë nuk e di se sa autentike është ajo për vendimet e saj të reja në jetë.”

Ne ende nuk e dimë saktësisht se çfarë e shkaktoi përçarjen midis Margaret dhe Jackie. Jackie tha se ishte “shumë befasuese” ku ajo qëndron me Margaret. “Ndonjëherë miqësitë … ato evoluojnë,” tha Jackie. “Atyre u vjen fundi.” Kjo tingëllon përfundimtare.

Tani Jackie është Ekipi Teresa

(Foto nga: Ralph Bavaro/Bravo)

Jackie është zhvendosur nga Margaret dhe Melissa dhe ka kaluar te Team Teresa. Më duket sikur po shkruaj për një version Twilight Zone të RHONJ.

Por kjo nuk është miqësi e rreme për hir të shfaqjes. Jackie e karakterizoi marrëdhënien e saj me OG si “të re, në rritje dhe reciprokisht të respektueshme … të papritura”. Kjo dyshe sigurisht që ishte e papritur.

“Ishte vërtet organike,” shpjegoi Jackie. “Ishte sikur thjesht po flisnim në një festë dhe më pas po flisnim më shumë, dhe pastaj filluam të telefononim njëri-tjetrin dhe pastaj u shoqëruam dhe filluam të përqafoheshim. Ne e pëlqejmë njëri-tjetrin”, shtoi shkrimtari. “Po, me të vërtetë u rrit organikisht.”

Gjatë sezonit 13 dhe sezonit të ardhshëm, Jackie është një mik i amvisave. Por, nëse ajo është mike me Terezën, kjo mund të ndryshojë gjithmonë. A mund të jetë një vend me kohë të plotë në të ardhmen e Jackie? Në fund të fundit, është spektakli i Terezës.

Ndërkohë disa fansa bënin thirrje për shkarkimin e Terezës. Dhe të tjerët shpresonin se Melissa do të merrej me sëpatë. Sezoni 14 do të jetë një transformues për RHONJ. Dhe miqësia e re tronditëse e Jackie dhe Terezës do të jetë një pjesë e madhe e asaj drame.