Carl Radke

Klea

Miqësia e Carl Radke dhe Kyle Cooke shpërbëhet

Miqësia e Carl Radke dhe Kyle Cooke shpërbëhet

Shtëpi verore yjet, Karl Radke dhe Kyle Cooke’s miqësia duket se po ecën e fortë, por komunikimi në kamera nuk ka qenë gjithmonë i lehtë.

Karl dhe Kyle u shfaqën së bashku në sezonin debutues të Shtëpi veroree cila u shfaq premierë në 2017. Kyle themeloi biznesin e tij, Loverboy, në 2018, dhe Karl filloi të punonte për mikun e tij vitin e ardhshëm.

Karl Radke

Karl kryente dasmën e Kyle dhe bashkë-yll, Amanda Batula, në 2021. Miqësia e tyre goditi një përplasje verën e ardhshme, pasi e Karlit marrëdhënie me Lindsay Hubbard e nxehur. Lindsay dhe Karl u fejua në gusht 2022 dhe tronditi fansat kur u ndanë një vit më vonë. Karl zgjodhi të largohej nga Loverboy në të njëjtën kohë.

“Më pëlqen të jem përreth Kyle. Unë kujdesem për të dhe e dua, por ka qenë e vështirë. Unë nuk do të gënjej. Ne do ta lundrojmë atë sa më mirë që mundemi.” Karl tha Us Weekly në shkurt 2023, duke iu referuar sfidës së kombinimit të një marrëdhënie biznesi me një miqësi.

Karl Radke

Karl dhe Kyle mbetën miq mes ndarjes së bujshme, por fansat mbeten kuriozë se ku qëndron dyshja sot.

Kyle dhe Karl të dy kanë trajtuar miqësinë e tyre të ndërlikuar gjatë uljeve dhe uljeve të tyre Shtëpi verore.

“Ai është kontrolluar. Që kur ai është në lidhje Lindsayai ka bërë më pak,” Kyle tha për shokun dhe punonjësin e tij, gjatë sezonit 7.

Në emision shfaqeshin të dy duke u grindur në një plazh, me Karl duke deklaruar – “Unë kam qenë duke punuar jashtë, dhe kjo nuk është mjaft e mirë.”

Karl Radke

Kyle u tha kolegëve të tij – “Karl a mund të largohesh nga kompania tani dhe kompania nuk do të ndihet si mbret!”

“Unë kam qenë gjithmonë “Ekipi”. Kyle,’ kështu që të dëgjosh ndryshe, ndonjëherë është e vështirë. Por unë dua të eci përpara dhe jo domosdoshmërisht të fokusohem shumë në të kaluarën.” Karl kishte thënë më parë- “Unë 100 për qind mendoj se mund të kthehem në atë vend me Kyle.”

Karl shpjegoi në një intervistë të shkurtit 2023 me “Entertainment Tonight” – “Jam përtej krenarisë për atë që kam bërë për atë kompani, por për mua çdo ditë – po bëj gjëra të tjera tani që është e mrekullueshme. Unë jam plotësisht mbështetës i kompanisë, ende marr mesazhe dhe email për Loverboy, ia kaloj ato personit të duhur, por mendoj se ishte më mirë që të vazhdoja më tej.”

Karl Radke

Karl shtoi se dyshja kishin vendosur të fokusoheshin vetëm në miqësinë e tyre.

Kyle dhe sapo kemi darkuar natën tjetër, e dini? Ne jemi miq”, tha ai. “Do të jetë e vështirë të rijetosh të gjitha [on the show] por unë mendoj se ne të dy jemi shumë mbështetës për udhëtimin.”

Karl Radke

Kyle mbështetur Karl më vonë atë vit në vazhdën e ndarjes së tij në gusht nga Lindsay.

“Dua të theksoj se të dy po lëndohen. Kjo është një situatë shumë fatkeqe”, Kyle i tha E! Lajmet në tetor. “Po, është ai që e anuloi dhe po i jep hapësirë. Ai është në thelb i pastrehë, duke e lënë atë të jetojë në apartamentin që paguajnë të dy. Por ai e tërhoqi vijën në rërë.”

Ai shtoi: “I gjori po përpiqet ta kuptojë të gjithë këtë në kohë reale.”

Karl Radke

Ne nentor, Kyle njoftoi se Karl do të kthehej për të punuar me kohë të pjesshme në Loverboy, pasi kompania përgatitej të lansonte një linjë të re produktesh joalkoolike.

“Gëzuar përvjetorin e 3-të të kthjellët për më të mirën time @carlradke.” Kyle shkroi në Instagram, në fillim të këtij muaji. “Jam shumë krenare dhe e frymëzuar nga rritja dhe vendosmëria jote për të qenë versioni më i mirë i vetes. Vazhdoni punën e mirë vëlla! Mezi pres të nis rrugën me ty si ditët e mira, këtë herë me jo-alc në dorë. #LFG.”

Shtëpi verore pritet të kthehet në Bravo më vonë këtë vit.