Miku i Bethenny Frankel shpërthen Carole Radziwill për shitjen e të brendshmeve të përdorura

Klea

Miku i Bethenny Frankel shpërthen Carole Radziwill për shitjen e të brendshmeve të përdorura

Ish-yjet e Real Housewives of New York City Bethenny Frankel dhe Carole Radziwill janë ende duke shkuar në të. Gjatë sezonit 10, miqësia e tyre u prish. Dhe hidhërimi mes këtyre ish mollëve është i vërtetë.

Së fundmi, Bethenny vendosi të vizitojë TJ Maxx të saj të preferuar. Ajo i dhuroi një prej punonjësve çanta Ziploc të mbushura me grim “të hapur”. Por pa merak. Përveç se u hap, ishte si një grim “i ri”. Punonjësi shpjegoi se nuk u lejohet të pranojnë bakshish apo dhurata. Por Bethenny premtoi të fliste me zyrën e shtëpisë dhe se ata do të bënin një përjashtim. Videoja e bërë nga Bethenny ishte e vlefshme.

Natyrisht, Carole peshoi në TikTok të Bethenny kur dikush ia dërgoi asaj. “Kush ma dërgoi këtë? Lol. Dua të them, ndalo këtë marrëzi. Kaq shumë për të shpaketuar, por nuk po paguhem më për ta bërë këtë”, shkroi Carole në Twitter. Ajo shtoi, “Por këtu… një ‘fjalë’: #kompleksi i shpëtimit të të bardhëve.”

Pse Carole po shiste të brendshmet e saj?

Një nga personat e brendshëm të Bethenny i dërgoi Page Six një lidhje për një shitje të Poshmark 2018. Në dollapin e Carole, ajo renditi rroba, bizhuteri, këpucë, çanta dhe të brendshme për shitje. Artikujt e të brendshmeve përfshinin një kostum trupi nga koleksioni Misha për 170 dollarë dhe një natë të bardhë nga Lelo për 50 dollarë.

Nuk është se Carole po shiste vetëm të brendshme. Mendoj se kjo është ndryshe nga t’i japësh dikujt produkte kozmetikë të përdorur në kamera dhe të sillesh sikur zotëron dyqanin. Dhe shitja e Carole’s Poshmark ndodhi në vitin 2018.

Natyrisht, Carole gjithashtu e zbehte fuqinë e trurit të Bethenny. Ajo e quajti ish-mikun e saj RHONY “të zgjuar, por jo inteligjent”. Nëse “dituria” shkruhej saktë, mendoj se do ta kishte ndihmuar rastin e saj. Psherëtimë.

Ndërkohë, sezoni 14 i RHONY transmetohet të dielën në mbrëmje në Bravo në orën 9/8c me kastin e tij krejtësisht të ri.