Mikpritja jugore është një rrëmujë e nxehtë, por ne e duam atë

Klea

Mikpritja jugore është një rrëmujë e nxehtë, por ne e duam atë

Një nga krijimet e fundit të Bravo, Mikpritja jugore, është një sfidë për fansat nëse ia vlen apo jo ta shikojnë. Premisa është shumë e ngjashme me Vanderpump Rules, vetëm më jugore. Zgjedhja për të filmuar jetën e natës në King Street është asgjë më pak se përsosmëria pasi Leva Bonaparte hap dyert e klubeve të saj të natës për shikuesit. Kasti është i ri, i nxehtë dhe naiv, gjë që krijon gjithmonë momente të shkëlqyera televizive. Mes konkurrencës në punë dhe rrethit të miqësisë që fillon të shpërthejë, nuk kam turp të them se ky serial është kënaqësia ime e re fajtore. Dhe nuk mendoj se duhet të flesh në emision.

Pse mikpritja jugore është një djegie e ngadaltë

Në rregull, më dëgjo. Unë jam i vetëdijshëm se jo të gjithëve iu pëlqeu Leva për ta parë kur ishte në Southern Charm, POR ju do ta doni atë në Southern Hospitality. Paralajmërim për spoiler! Janë marrë dy sezone, por më në fund arrita ta shihja Levën duke luftuar dhe pushuar nga puna një punonjës, dhe e gjithë skena ishte e lavdishme. Në përgjithësi, Leva nuk është shumë e përfshirë dhe i lejon punonjësit e saj të marrin kohën e kamerës. Ajo është përreth, por nuk është në asnjë mënyrë qendra e shfaqjes, siç ishte Lisa Vanderpump në fillimin e VPR.

Episodi i parë është gjithmonë i vështirë për të rrëmbyer interesin e çdo shikuesi, por jepi një shans. Ju takoni Grace Lilly-n, e cila është thjesht “Baba me onde”, (duhet të shikoni për të kuptuar frazën.) I gjithë kasti është shumë më i afërt dhe argëtues për t’u parë, veçanërisht pasi ata nuk kanë jetuar brenda Matrix Bravo për gati 10 vite si disa personalitete të tjera.

Drama tejkalon VPR

Mirë, e di që mund të mos më besoni, por kjo shfaqje ka mashtrime, goditje me thikë në shpinë, komplote për hakmarrje dhe madje edhe një taksi me biçikletë që kërkon dashuri. Unë po ju them, është shumë më mirë se Scandoval.

Për shembull, një nga menaxheret, Maddi Reese, zbuloi gjatë sezonit 1 se i dashuri i saj, Trevor, po tradhtonte. Natyrisht, pas një pauze, çifti u rikthye bashkë. Sezoni 2 ka bashkëpunëtorin e Maddie, Bradley Carter duke pretenduar se Trevor mashtroi përsëri! Por këtu është kthesa: Brad mund t’i ketë kërkuar vajzës të gënjejë për t’u kthyer te Maddi sepse tha se mori një BJ në rrugicë! Ju thjesht nuk mund t’i shpikni këto gjëra.

Një tjetër histori rrotullohet rreth Emmy Sharrett, e cila dikur ishte një server VIP, por së fundmi mori një promovim në Asistent Menaxher i Përgjithshëm. Kapja? Asaj iu desh të shkelte disa njerëz për ta marrë atë, përfshirë ish-mikun e saj, Maddi. Sezoni 2 tregon Emmy duke pretenduar se prioritetet e Maddi ishin gjithnjë e më pak për Republikën. Dhe kujt nuk i pëlqen një luftë e mirë e modës së vjetër në Bravo?

Pse fansat duan një sezon të tretë

Mirë, kështu që nuk do të përpiqem të pretendoj se çdo shikues i Bravo dëshiron një sezon tjetër të Mikpritjes së Jugut, por shumë prej nesh e duan! Seriali është i lehtë për t’u parë ashtu si dikur ishin Vanderpump Rules.

Edhe pse seriali sapo ka përfunduar transmetimin e sezonit të tij të dytë, atij iu dha një udhëtim në Miami. Atje, shumë prej aktorëve i kishin mbajtur këmbët pas zjarrit. Udhëtimi ishte një rrëmujë e bukur, e cila madje bëri që Oisin O’Neill (rrëmbyesi i supozuar i prapanicës nga VPR) të gjendej në telashe kur u përpoq të afrohej me disa nga gratë ndërsa luante një lojë miqësore volejbolli.

Ribashkimi i Sezonit 2 ishte gjithashtu një pamje për t’u parë. Kishte shumë dramë dhe të gjithë bënë çmos për të fituar një sezon të tretë. Kasti është tepër i çrregullt dhe, në shumë raste, i çuditshëm, gjë që për mua është gjithçka që mund të dëshiroj në një shfaqje televizive plehrash. Nuk është VPR, jo ende, por çdo shfaqje duhet të fillojë diku, dhe mendoj se Southern Hospitality mund të jetë një hit i madh për rrjetin. Pra jepini një shans. Të premtoj se nuk do të zhgënjehesh.

Sezonet 1-2 të South Hospitality janë të disponueshme për t’u transmetuar tani në Peacock.