Mikhail Martin dhe Steffen Jean-Pierre Talk Exit, Gara për të mbijetuar: NZ

Klea

Mikhail Martin dhe Steffen Jean-Pierre Talk Exit, Gara për të mbijetuar: NZ

Aktiv Gara për të mbijetuar: Zelanda e Resituatat mund të ndryshojnë në një minutë në Nju Jork. Mikhail Martin dhe Steffen Jean-Pierre mësoi se rruga e vështirë. Në Episodin 3, Brooklyn Climbers u larguan nga konkurrenca pasi një derdhje e keqe poshtë një kodre shkëmbore rrezikoi aftësinë e tyre për të vazhduar.

Dyshja kaloi dhjetë ditë pa ushqim dhe eci gati 50 milje nëpër shkretëtirën e Zelandës së Re, me dëshirë për të sjellë në shtëpi çmimin prej 500,000 dollarësh. Hedhja në peshqir nuk ishte një vendim që ata e morën lehtë.

Pas eliminimit të Garës për të Mbijetuar, Reality Tea foli me Brooklyn Climbers për vendimin e tyre të vështirë për t'u larguar nga gara, gjurin e Mikhail dhe çfarë do të ndodhë më pas për dyshen e Big Apple tani që udhëtimi i tyre Race to Survive ka marrë fund.

Një përditësim për dëmtimin në gju të Mikhail

Nga fundi i Episodit 3, Mikhail dhe Steffen po përpiqeshin maksimalisht për të arritur në një arkë ushqimi dhe për të prishur agjërimin e tyre 10-ditor kur një gur i lirshëm bëri që Mikhail të rrëzohej dhe të lëndonte gjurin e tij. Ata u përpoqën të shtynin përpara në kursin e garës, por e kuptuan se nuk ishte në kartat për ta. Në shfaqje, pamë një helikopter që i largonte. Mikhail tregoi se çfarë ndodhi më pas pasi kamerat pushuan së rrotulluari.

“Gjëja e parë që bëmë ishte të takuam një infermiere në terren,” kujton Mikhail. “Ata i hodhën një vështrim, dhe më pas shkuam gjithashtu në një spital lokal dhe i kontrolluam gjërat.”

Fatmirësisht, Mikhail nuk pësoi ndonjë lëndim të përhershëm. Sot gjuri i tij po ecën mirë dhe aktualisht po stërvitet për një ultramaratonë. Është provë se nuk mund ta mbash një njujorkez për një kohë të gjatë.

Të dish se kur ta thërrasësh pushon

Mikhail dhe Steffen duke lundruar dhe duke parë një hartë në Race to Survive: Zelanda e Re

Natyrisht, largimi nga gara nuk ishte ajo që Mikhail dhe Steffen kishin në mendje për udhëtimin e tyre Race to Survive. Ata shikuan sezonin 1 në tërësi, studiuan çdo detaj dhe u ndjenë të sigurt për të hyrë në garë. Kur Mikhail ra, kjo vuri gjithçka në rrezik. Prapëseprapë, iu desh pak kohë që të vendosnin të hidhnin peshqir.

Në shfaqje, ne pamë që Brooklynites vazhdonin të shtynin përpara në hipodrom. Ata ishin të vendosur të arrinin në atë sasi ushqimore shumë të nevojshme. Ata nuk po dilnin pa u grindur, por sipas Steffen, ishte një moment tjetër i frikshëm që u ndje si një pikë thyerjeje.

“Ai po ngjitej në diçka që duhej të ishte goxha rutinë dhe një gur i madh filloi të vinte dhe të binte mbi të,” kujton Steffen. “Pothuajse e lëndoi atë për herë të dytë, kështu që e pashë të ndodhte dhe e dija se ai nuk po lëvizte ashtu siç duhej.”

Në fund të fundit, kthimi në Brooklyn në një pjesë ishte prioriteti numër një. Ata e kuptuan se lëndimi i papërshtatshëm në gju i Mikhail mund të shndërrohej në diçka shumë më të keqe nëse do të vazhdonin të përpiqeshin të lundronin në hipodrom. Është mjaft e vështirë edhe me dy gjunjë të mirë.

“Nuk ishte një situatë ideale për të vazhduar garën, por konkurrentët më të mirë e dinë se kur të përkulen dhe të jetojnë për të luftuar një ditë tjetër,” shtoi Mikhail.

A do të bënin Alpinistët e Brooklynit një tjetër goditje në Garën për të Mbijetuar?

Steffen Jean-Pierre dhe Mikhail Martin në Episodin 1 të Gara për të Mbijetuar: Zelanda e Re

Meqenëse Steffen dhe Mikhail duhej të dilnin nga gara më herët se sa kishin planifikuar, nuk duhet të jetë shumë e habitshme të mësosh se ata të dy kanë një uri për t'u rikthyer në garë. Nëse USA Network i thërret ata për sezonin 3, ata të dy thanë se nuk do të duhej të mendonin dy herë për këtë. Ata do të ktheheshin në hipodrom me një rrahje zemre, edhe nëse kjo do të thoshte të rijetonin makthin e ditëve dhe ditëve pa ngrënë.

“Regjistrohu tani. Më hidhni përsëri në zjarr. Jam shumë gati”, tha Mikhail. “Për të dalë nga gara ashtu siç dolëm ne, patjetër që ju lë dëshirën të ktheheni dhe të provoni se çfarë mund të bëni vërtet.”

Steffen shtoi, “Nëse po e bëjmë këtë përsëri, unë dhe Mikhail nuk do të lëmë asgjë në tryezë. Unë do të vë bast për ne.”

Jashtë po thërrasin

Steffen dhe MIkhail garojnë për të mbijetuar: Fotoja e aktorëve të Zelandës së Re

Edhe pa Garën për të Mbijetuar, Mikhail dhe Steffen, planifikojnë të vazhdojnë maratonën, duke krijuar shikueshmëri për alpinistët me ngjyrë dhe duke mbrojtur për entuziastët me ngjyra të jashtme. Përfaqësimi ka rëndësi dhe Mikhail ndau disa këshilla të forta për këdo që kërkon të shijojë Race to Survive në jetën reale. Ja një sugjerim: nuk keni pse të shkoni deri në Zelandën e Re dhe të kaloni dhjetë ditë me stomakun bosh.

“Gjëja më e rëndësishme është të shfaqesh dhe t'u tregosh njerëzve se çfarë mund të bësh dhe çfarë ata mund të bëjnë. Jam i sigurt që të gjithë në shtëpi mendojnë se nuk mund të dalin jashtë dhe të bëjnë aventura, por e vërteta është se mundesh”, shpjegoi Mikhail.

Sigurisht, një aventurë si Race to Survive: Zelanda e Re ndoshta nuk duhet të jetë hapi juaj i parë. Mikhail sugjeroi që mund të filloni thjesht duke dalë dhe duke eksploruar një park shtetëror ose duke kërkuar organizata komunitare që mund t'ju ndihmojnë të filloni.

Ai vazhdoi, “Edhe nëse nuk e sheh dikë që të duket sikur e bën këtë, mund ta bësh. Thjesht duhet të besosh se i përket pjesës së jashtme – sepse e bën këtë.”

Kjo intervistë është redaktuar për koncizitet dhe qartësi.

Episodet e reja të Race to Survive: Zelanda e Re transmetohet të hënën në mbrëmje në orën 11/10c në USA Network.