Michelle Lally zbulon pse nuk bëri kërkesë për divorc më shpejt

Klea

Michelle Lally zbulon pse nuk bëri kërkesë për divorc më shpejt

Pak para premierës së serialit të Luginadoli lajmi se një nga çiftet e martuar të emisionit, Michelle dhe Jesse Lally, ishin ndarë. Në 45 sekondat e para të prezantimit tonë me ta në Episodin 1, ishte më se e qartë se martesa e tyre ishte në këmbët e fundit.

Çarjet në martesën e tyre – që Michelle e quajti “thirrja më e gjatë e plaçkës në botë” – zgjerohen me çdo episod. The Valley filloi xhirimet pothuajse një vit më parë, kështu që Michelle së fundmi dha më shumë informacion mbi afatin kohor të ndarjes së tyre dhe pse priti kaq gjatë për të paraqitur kërkesën për divorc.

Michelle dhe Jesse u ndanë në tetor 2023

Michelle dhe Jesse u martuan në vitin 2018. Ata patën një vajzë, Isabella, në vitin 2020. Të bëhesh prindër të rinj gjatë pandemisë ishte një nga betejat martesore që përmendën në emision.

Michelle ishte e ftuar në episodin e 25 prillit të “When Reality Hits”, në podcast-in e aktorëve të saj të ndarë gjithashtu Brittany Cartwright dhe Jax Taylor. Ajo përcaktoi afatin kohor të ndarjes së saj dhe Jesse.

“Ne filmuam [The Valley] verën e kaluar dhe ne përfunduam xhirimet në shtator [2023]”, filloi Michelle. “Kam pasur bisedën me Xhesin në fillim të tetorit se nuk do të funksiononte më dhe doja të bëja kërkesë për divorc.”

Ajo zbuloi: “Unë dhe Xhesi në fakt nuk kemi qenë bashkë që nga tetori dhe që atëherë ishim të lirë të takoheshim dhe të bënim çfarë të duam.”

Michelle gjithashtu tregoi se donte të divorcohej menjëherë. Megjithatë, premiera e afërt e The Valley i ndërlikoi gjërat.

Ajo shpjegoi: “Unë jam më e përhershme. Kam bërë kërkesë për divorc dhe po ndodh. Jemi në mes dhe shpresojmë që para fundit të vitit të finalizohet. Tani për tani, ne nuk kemi pse të shkojmë në gjykatë sepse në thelb jemi dakord pothuajse me gjithçka. Shpresojmë, nuk do të kemi nevojë dhe do të mbarojmë. Qëllimi im është të mbaroj dhe të vazhdoj me jetën time.”

“Kjo është arsyeja pse unë thashë, 'Ne duhet të dorëzojmë sa më shpejt të jetë e mundur.' Ishte pak e ndërlikuar me shfaqjen sepse do të shpallej dhe ne nuk dinim si ta trajtonim. Ishte pak mbrapa dhe mbrapa kur ne do të depozitonim.”

Michelle thotë se ajo dhe Xhesi janë miqësorë dhe tani po takohen me njerëz të tjerë.

“… Unë tani kam një të dashur dhe jam shumë i lumtur për këtë. Jemi shumë të lidhur. Më duket sikur menjëherë kur e takova, u rreshtuam me njëri-tjetrin. Kemi të njëjtat vlera, hobi dhe ka qenë shumë e lehtë; ne nuk zihemi dhe jam shumë i lumtur gjatë gjithë kohës.”

Thuhet se Michelle është në lidhje me këshilltarin financiar Aaron Nosler. Dhe, duket sikur gjërat po shkojnë shumë më mirë për të në departamentin e dhomës së gjumit. “Unë jam krejtësisht e kundërta; Nuk mund t'i mbaj duart larg tij. Unë jam si “Kush jam unë?”

Lugina vazhdon të martën në 9/8c. në Bravo.