Mia Thornton diskuton ndarjen nga Gordon, Trashes Ex

Klea

Mia Thornton diskuton ndarjen nga Gordon, Trashes Ex

Mia dhe Gordon Thornton nuk janë aspak në vendin më të mirë. Gjatë episodit të fundit të natës së kaluar, yjet e Real Housewives of Potomac u përballën kokë më kokë për martesën e tyre pasi rrugët filluan të flisnin për palën e supozuar të Mia-s.

Gjatë xhirimeve, Gordon, 71 vjeç, zbuloi disa mega-bomba. Ndoshta zbulimi i tij më tronditës ishte se Mia dikur kishte frikë se një nga fëmijët e saj mund të mos ishte i burrit të saj. “Gordon, kjo nuk është e drejtë,” i tha ajo gjatë bisedës së tyre. “Doni të drejtë? Shkoni në një karnaval, – u përgjigj ai.

Mia përfundimisht bisedoi me Andy Cohen për momentin shpërthyes dhe ndau mendimet e saj për performancën e Gordon. “Unë prisja që Gordon të bënte pikërisht atë që bëri Gordoni,” filloi ajo. “Ai ka nevojë për një parukë dhe një fund. Ai është amvisa e ardhshme – me siguri.”

Rruga e vështirë e Mia dhe Gordon drejt divorcit…

Më vonë, gjatë paraqitjes së saj Watch What Happens Live, Mia tha se pavarësisht pretendimeve të Gordonit se lidhja e saj shkatërroi martesën e tyre, deklaratat e tij nuk janë të vërteta.

“Edhe nëse Inc nuk ishte në foto, Gordon dhe unë ishim ende në rrugën e ndarjes,” tha ajo.

Lajmi për ndarjen e tyre u shpërnda në vitin 2023 kur ylli i Bravo tha se ajo dhe Gordon kishin përjetuar “ngritje dhe ulje”.

“Në këtë kohë, unë dhe Gordon jemi të ndarë, por familja ime është prioriteti im numër një dhe jam i përkushtuar të bëj gjithçka që duhet për t'u siguruar që jemi mirë.”

Disa muaj më vonë, Mia e sulmoi Gordonin për komentet që ai bëri në lidhje me yllin e realitetit në TMZ, duke pretenduar se ajo ishte gënjyer, duke u fshehur dhe “vazhdimisht [changing] historia e saj për atë që po ndodh dhe pse ajo po më lë mua.”

Mia, 39 vjeç, iu përgjigj deklaratave të tij, duke thënë se ajo arriti “pikën e saj të thyer kur ai vendosi publikisht të më turpëronte”.

Unë thashë, 'OK, kjo nuk është ajo që ne po bëjmë.' Dhe unë depozitova. Po, e bëra sepse mendoj: 'Le të shkojmë përpara dhe ta bëjmë këtë orë të rrotullohet', shtoi ajo. “Unë thjesht nuk dua të jem pjesë e saj.”

Ju mund të transmetoni The Real Housewives of Potomac në Peacock.