Mia Thornton

Klea

Mia Thornton dhe Gordon nga “RHOP” i japin fund martesës së tyre 11-vjeçare

Mia Thornton dhe Gordon nga “RHOP” i japin fund martesës së tyre 11-vjeçare

Mia Thornton dhe bashkëshortin e saj, Gordon Thorntoni kanë dhënë fund martesës së tyre 11-vjeçare.

“Si të gjitha martesat, e jona ka pasur uljet dhe ngritjet e veta,” tha ylli i The Real Housewives of Potomac, 38 vjeç, në një deklaratë për People të premten, 29 shtator. “Në këtë kohë, Gordon dhe unë jemi ndarë, por familja ime është prioriteti im numër një dhe jam i përkushtuar të bëj gjithçka që duhet për t’u siguruar që jemi mirë. Ne kërkojmë që ju të respektoni privatësinë tonë dhe të na jepni kohë dhe hapësirë ​​për t’i kuptuar gjërat.”

Mia Thornton

Mia dhe 70-vjeçare Gordon shkëmbyen betimet në mars 2012, pasi u takuan për herë të parë në 2003. Çifti ka dy fëmijë së bashku: djalin 8-vjeçar Jeremiah Carter dhe vajzën 6-vjeçare Juliana. Për më tepër, secili prej tyre ka një fëmijë nga marrëdhëniet e mëparshme.

Mia Thorton

Sfidat në Mia dhe e Gordonit martesat janë vendosur të shfaqen dukshëm në RHOP-të sezoni 8. Traileri i sezonit, i publikuar të enjten, më 28 shtator, sugjeron se çifti mund të jetë në prag të divorcit.

Në pamjen paraprake, Mia rrëfen se ka kërkuar një herë një avokat divorci gjatë një periudhe të vështirë në marrëdhënien e tyre. Ajo gjithashtu duket se i lë të kuptohet anëtares së aktores Ashley Darby se vendimi i saj për t’u martuar me Gordon mund të jetë ndikuar nga stabiliteti i tij financiar.

Mia Thornton

Para ndarjes me Gordon, Mia u përball me një sfidë mjekësore. Në shkurt 2022, ajo tërhoqi vëmendjen kur zbuloi se i nënshtrohej testeve për kancer të mundshëm.

“Në të njëjtën kohë javën e kaluar, Doku thirri në 7:31 të mëngjesit – Mia Më vjen shumë keq, por rezultatet e testit tuaj u kthyen dhe unë kam nevojë që ju të shkoni në Qendrën e Kancerit Johns Hopkins sot për vlerësime të mëtejshme,” shkroi ajo përmes Instagramit në shkurt 2022. “Ju mund të imagjinoni vetëm sasinë dërrmuese të emocionit që G dhe unë duruam. duke u përpjekur të kuptoj pse. Megjithatë, edhe me një lajm kaq të tmerrshëm, ndjeva një sasi ekstreme paqeje dhe energjie të rrënjosur që më lejoi të qëndroja i fortë.”

Mia Thornton

Atëherë, Mia nuk specifikoi llojin e kancerit me të cilin po përballej, por përmendi se po konsultohej me specialistë “në baza ditore” për të vendosur mbi kursin e saj të trajtimit.

Ashley Darby

Gjatë sezonit të shtatë të RHOP, e Mias statusi shëndetësor dhe postimet e saj në rrjetet sociale u bënë një pikë qendrore diskutimi. Disa nga anëtarët e tjerë të kastit, duke përfshirë Gizelle Bryantngriti dyshime për vërtetësinë e pohimeve të Mias.

Mia Thornton

Në tetor 2022, Gizelle Bryant53 vjeç, së bashku me Robyn Dixondha një intervistë ekskluzive për Us Weekly, duke hedhur dritë mbi arsyen pse ata vunë në pikëpyetje gravitetin e e Mias shqetësimet shëndetësore.

“Reagimi im i parë kur pashë postimin ishte, “Oh, Zot, çfarë po ndodh? Shpresoj që ajo të jetë mirë.’ Dhe pastaj pata një moment ‘prit një minutë’, si, ‘Pse po i thotë të gjitha këto në Instagram, si, pse po ua thotë këtë, e dini, qindra mijëra të panjohurve?’ Dikson, 44 vjeç, na tha në atë kohë “Mendova se ishte e çuditshme të ndaja atë lloj informacioni kaq të parakohshme sepse padyshim që shkaktoi një reagim emocional tek unë dhe unë them, ‘Nuk mund ta imagjinoja pse do të ndanit kjo me në një platformë si kjo?’ Patjetër që kisha mendimet e mia.”