Meri Brown

Klea

Meri Brown ‘Sister Wives’ Ndjek dëshpërimisht pas të dashurit të saj të ri Amos Andrews dhe ai kishte katër martesa të dështuara!

‘Gratë e motrave’ Meri Brown ndoqi dëshpërimisht të dashurin e saj të ri Amos Andrews dhe KATËR martesat e tij të dështuara!

Meri Brown ngjalli shumë muhabete nga fansat kur ajo doli në publik me të dashurin e ri, Amos Andrews. Amos hyri në marrëdhënien e tij me Gratë Motra yll me shumë eksperiencë në departamentin e dashurisë, pasi 55-vjeçari ka katër martesa të dështuara në të kaluarën e tij.

Amos ishte martuar fillimisht me Tracey Smith Lang, nga e cila u divorcua në vitin 1998, sipas regjistrimeve në internet. Martesa e tij e dytë me Shannon Marie Martin ishte jetëshkurtër, pasi çifti u divorcua në vitin 2000. Ai u divorcua nga gruaja e tretë, Christine Andrews, në 2004. Amos’ Martesa e katërt me Jennifer Carol Andrews zgjati pesë vjet, nga 2016-2021.

Meri Brown

Meri hyri në Instagram javën e kaluar për të prezantuar të dashurin e saj të ri me fansat dhe ndjekësit, një vit pasi konfirmoi ndarjen e saj Kody Brownnë janar 2023.

Ajo ka shkruar seri fotosh në çift — “Ditëlindja #53 po duket pak më ndryshe për mua këtë vit, dhe mund të them, më pëlqen si duket! Njihuni me Amosin, djalin e bukur me të cilin jam takuar që nga tetori! Ai nuk është 6 këmbë 6, as pilot, por i do Krishtlindjet pothuajse po aq sa unë dhe qeshim shumë bashkë, të dyja këto janë elementë të rëndësishëm për një marrëdhënie!”

Meri Brown

Meri shtoi se ajo e mbajti qëllimisht romancën e lulëzuar nën radar pasi dyshja u njohën me njëri-tjetrin.

Ylli i TLC ndau — “Ndërsa kam menduar se kur dhe si doja ta ndaja këtë lajm argëtues dhe ta ndaja atë me botën (jk, nuk e ndaj vërtet, po e mbaj për vete) e dija se doja të festoja ditëlindjen time në një mënyrë të veçantë dhe ju lë ta festoni këtë me mua! Më duket sikur po e nis mirë këtë vit dhe mezi pres të ndaj më shumë me ju ndërsa viti ec përpara!”

Meri Brown

Amos rrëfeu se e Merit personazhi publik dhe martesa e kaluar në shumës e kishin bërë atë fillimisht të shqetësuar.

Amos u bashkuan Meri gjatë episodit të 19 janarit të yllit të realitetit “Fridays With Friends” në Instagram, ku ai u hap për fazën fillestare të marrëdhënies së çiftit.

Meri Brown

e Merit mik, Jen Sullivan, pyeti Amos – “A mund të më thoni nëse Meri të jesh një ish-poligamist në sy të publikut në një shfaqje televizive ngriti ndonjë flamur të kuq?”

Amos pranoi – “Po. Po ishte pak.”

Gratë Motra

Meri, 53, shpjegoi se shqetësimi i tij dukej të ishte më shumë për stilin e jetës së saj publike sesa rolin e saj të kaluar si një grua pluraliste.

“Mendoj se ishte hera e dytë që bisedonim [that I told him],” Meri shpjegohet. Ai tha: ‘Po, unë jam një person vërtet privat.’ Unë jam si, ‘Vërtet?’ Ai thotë: ‘Po. Unë nuk jam në rrjetet sociale. Unë jam një person vërtet privat. Unë nuk lejoj shumë njerëz në jetën time.’ Unë them: “Oh, sa private je vërtet?””

Meri Brown

Amos gjithashtu konfirmoi se ai ishte martuar disa herë dhe kishte një falimentim në të kaluarën e tij. Meri vetëm hoqi shpatullat e të dashurit të saj të ri histori personale.

“Çfarë?!” ajo bëri shaka. “Unë kam tre ish-motra gra dhe një ish-burrë. Unë të munda.”

Meri Brown

Meri zbuloi gjithashtu se ajo kishte bërë lëvizjen e parë dhe “ndoqi” Amos.

“Natën e parë që dolëm, ai më përqafoi dhe sinqerisht, ishte përqafimi më i mirë,” tha ajo. “Unë thjesht qëndrova aty dhe e lashë të vazhdonte të më përqafonte. Ishte thjesht një përqafim shumë, shumë i sigurt. Jemi të lumtur dhe na pëlqen shumë njëri-tjetri. Shumë.”