Pse marrëdhënia e re e Meri Brown mund të dështojë

Klea

Meri Brown është sërish beqare. Ja çfarë shkoi keq

Jo çuditërisht, Meri Brown e Gratë Motra e ka gjetur sërish veten beqare. Gjatë gjithë kohës së saj në serialin TLC, fansat kanë parë që nëna e një fëmije të injorohej, një mashtruese dhe më pas ndihmësi i Kody Brown deri në divorcin e tyre. Ishte e qartë për vitet e fundit, Kody nuk donte të bënte asgjë me gruan e tij të parë, pasi ai i jepte asaj pak kredi apo respekt.

Meri kishte shpresuar se ajo mund ta fitonte atë nëse do të qëndronte mjaft afër. Por ajo nuk mundi dhe Meri u bë zyrtarisht beqare në janar 2023. Që atëherë, ajo ka predikuar për dashurinë për veten dhe më në fund e gjeti veten një burrë të ri, por lidhja nuk zgjati shumë dhe përfundoi në hap të nje sy.

Denje Up

Meri e gjeti veten duke marrë këshillat e saj teksa e nxori në të ftohtë të dashurin e saj të ri, Amos Andrews, pasi ai kaloi nga një hero në zero. Duket se Merit iu desh të përballej me disa të vërteta të vështira për të dashurin e saj të ri që iu deshën katër muaj për t’i parë.

Në një postim në Instagram, ajo ka ndarë me fansat: “Vetëm sepse më intereson shumë dikë dhe ai për mua, nuk barazohet me pajtueshmërinë e plotë për një marrëdhënie afatgjatë. Kur kemi ëndrra dhe aspirata të ndryshme, stile dhe vlera të ndryshme komunikimi, vizione të ndryshme për të ardhmen tonë, dhe këto gjëra nuk përputhen, atëherë ne duhet të marrim vendime të vështira.”

Ndjekësit e dinin se ku po shkonte ky soliloku pasi ish-poligamistja u përpoq ta mbulonte me sheqer lajmin e saj të keq, por në fund, ishte një lajm i keq. Meri gjithmonë e bën këtë. Ajo përpiqet të shfaqet si një guru e jetës kur harron se ndjekësit e panë se si shkoi jeta e saj me Kody.

Ylli i TLC firmosi me fjalë inkurajuese, duke thënë: “Vetëm në procesin e takimit mund të arrini në këto realizime; kjo është ajo që ka të bëjë me të jetuarit dhe takimet. Kur të jetë koha e duhur për mua, do t’i fus përsëri gishtat e këmbëve në këtë proces.”

Bukuri i Merit ishte skicues

Amosi nuk ishte pulë pranverore dhe lindi një reputacion si djali i keq. Fansat mësuan shpejt se Amos ishte martuar katër herë më parë dhe asnjë prej tyre nuk përfundoi mirë. Katër martesa dhe katër divorce ndiheshin si një flamur i madh i kuq, aq më tepër që Meri besonte në sakramentin e martesës aq shumë sa e linte ish-bashkëshortin të flinte me tre gra të tjera. Gjithashtu nuk e ndihmoi pikëpamjen tonë për Amosin kur mësuam se ai refuzoi të paguante mbështetjen e fëmijëve. Burri sapo lëshoi ​​një atmosferë skicë dhe unë nuk mund të largoja ndjenjën se ai mund të ketë qenë duke e ndjekur atë.

Ka pasur pëshpëritje se Amos e dinte saktësisht se kush ishte Meri dhe qëndroi në Lizzie’s Heritage B&B përpara se të shpresonte të kishte një takim organik të lezetshëm. Duke e njohur Merin, ajo ndoshta mendoi se ky burrë ishte shumë i interesuar për të, duke mos e kuptuar se ai mund të kishte qenë një grabitqar që përpiqej të merrte 15 minutat e tij të famës.

Është e qartë se pushimi i tyre kishte të bënte me keqbërjet e tij, siç vuri në dukje Meri. Është një gjë e çuditshme dhe e trishtueshme të kujdesesh për dikë kaq thellë, të shikosh përtej të kaluarës së tij, sepse qielli e di që ne të gjithë e kemi një të tillë, të shohësh mirësinë në sytë e tyre dhe zemrën e tyre dhuruese.”

Vdekja e Merit

Meri vetëm pak kohë më parë kishte njoftuar lidhjen e saj me Amosin dhe e gjithë video ishte e tmerrshme. Ajo po fliste me fansat e saj në Instagram në janar, ndërsa ishte shumë e filtruar teksa shpërtheu mbi të dashurin e saj. Por ajo mori disa reagime të rënda sepse lëvizja u duk shumë e llogaritur. Meri tashmë po përpiqej të përdorte lajmet e saj të mira për të rritur ndjekësit e saj dhe shikimet e drejtpërdrejta të IG. Ishte e qartë se Amos ishte gjithçka për këtë pasi mendonte se do të bëhej gjithashtu i famshëm. Ndërveprimet e tyre në kamera u ndjenë të detyruara dhe gjithçka që mund të mendoja ishte: “A është edhe seksi i tyre kaq i vështirë?”

Megjithatë, në frymën e vërtetë Meri, nëna e një fëmije iu drejtua IG-së së saj për të fajësuar fansat për ndarjen e tyre, duke vënë në dukje: “Të gjithë u çmendët dhe ju duhej të gërmoni në gjithçka. Gjithçka. Krijoni gjëra, gjeni të vërtetën, bashkojini së bashku, bëni këto histori të çmendura dhe përpiquni ta bëni dikë të duket keq.” Vetëm Meri do ta përshkruajë ndarjen e saj si një “buzëqeshje”, duke i dhënë fund sagës duke thënë: “Ai është një person i mirë; thjesht nuk jemi personi afatgjatë i njëri-tjetrit.” Zoti të jetë një mizë në mur gjatë asaj ndarjeje.