Mënyrat më të këqija se si Juan ka mosrespektuar Robyn Dixon

Klea

Mënyrat më të këqija se si Juan ka mosrespektuar Robyn Dixon

Juan Dixon nuk ka qenë bashkëshorti më i mirë Robyn Dixon. Siç e kemi parë të gjithë Amvise të vërteta të Potomac, këto të dashura të gjimnazit tashmë janë divorcuar një herë për shkak të pabesive të Juanit. Edhe pse Robyn përfundimisht u martua përsëri me Juanin, ai është ende këtu jashtë, duke vepruar lart. Ndërsa Robyn mund të ndihet rehat duke mbyllur një sy ndaj sjelljes së burrit të saj, ne do ta quajmë lopatë lopatë ende sot, duke renditur mënyrat më të këqija që Juan e ka mosrespektuar Robin gjatë viteve.

Momenti i nxehtë i mikrofonit të Juan – Sezoni 2

Në sezonin 2, çifti i divorcuar atëherë bisedoi, ndërsa Robyn po përpiqej të përpilonte një program përpara se të fillonte kampi i basketbollit të Juan. Bërja e saj e ndihmoi Juan-in, pasi ajo po përpiqej të planifikonte intervista në media dhe një sesion fotografik, së bashku me prerjen e nevojshme të flokëve të Juan-it për këtë xhirim. Ky kamp ishte thelbësor për familjen e tyre, pasi u siguronte atyre “një rrjedhë tjetër të ardhurash”. Madje ende, Juan veproi i mërzitur që ai madje duhej të fliste me Robin atë mëngjes.

“Ndonjëherë Juan nuk dëshiron vërtet të flasë për gjërat e rëndësishme në jetë,” u tha Robyn kamerave. Kjo grua gjithmonë përpiqet të shpjegojë sjelljen e burrit të saj. Megjithatë, kur ndonjë nga shoqet e saj femra i flet keq me të, ajo është e ndezur. Ku është e njëjta energji për Juan, Robyn?!

Pas bisedës së tyre të dështuar, Juan u largua, Butthurt. Për fat, për ne, budallai e la mikrofonin ndezur. Kur një producent e ndoqi atë, fjalët e Juanit u kapën dhe u transmetuan në Bravo.

“Unë jam shumë i vjetër për këtë sh*t. Jam lodhur duke jetuar kështu,” tha Juan. Në përgjigje, producenti e pyeti Juan nëse donte të qëndronte së bashku me Robyn. “Nëse nuk do të kisha Corey dhe Carter, do të isha ikur tashmë,” pëshpëriti Juan, ndërsa të gjithë vdiqëm nga brenda, për Robyn.

Në ribashkim, Andy Cohen e pyeti Juan nëse mund të shihte një të ardhme romantike me Robyn. “Ne nuk e kemi atë bisedë,” u përgjigj Juan, ndërsa fjalë për fjalë të gjithë u mërzitën. Andy më pas e pyeti Juanin nëse ndihej keq për mashtrimin dhe Juan e urrente qartë këtë nivel përgjegjësie. “Unë nuk do t’ju lejoj ta pikturoni foton sikur të ishte e gjitha në Juan Dixon,” tha zëri i tij i ulët i çmendur.

Në këtë pikë të hershme, ndjenjat e Juanit për Robin ishin të qarta. Ai nuk kujdesej fare për të dhe nuk e respektonte gjatë gjithë sezonit.

Juan vazhdimisht dështon të mbështesë emocionalisht Robin

Ndërsa ishin në një udhëtim të aktorëve në sezonin 8, zonjat në RHOP po i shqetësonin nervat Robyn, veçanërisht Karen Huger, Wendy Osefo dhe Candiace Dillard Bassett. Këto tre gra po pyesnin Robin për paaftësinë e saj për të treguar më shumë për jetën e saj, duke përfshirë padinë e Juan dhe shkarkimin e tij nga puna si Kryetrajner. Duke pasur nevojë për rehati dhe një hapësirë ​​të sigurt për të shfryer, Robyn e thirri Juanin. Në vend që të pranonte se ai ngatërroi, apo edhe që i vinte keq që veprimet e tij po i shkaktonin ende pikëllimin e saj, Juan luajti viktimën dhe ai i bërtiti Robinit.

“Robyn, pse, pse, po ushqehesh me të?” ai ankoi me zemërim, duke shtuar: “Nuk mund ta dëgjoj më këtë, sepse është kaq qesharake dhe po bëhet shumë e pamasë”. Ndërsa Robyn filloi të qante me zë, Juan e ndezi atë me gaz. “Po emocionohesh, për çfarë? Nuk mund ta dëgjoj këtë sepse lëkura ime po zvarritet tani,” bërtiti ai, përpara se t’ia mbyllte telefonin Robyn.

Po kështu, në sezonin 6, Robyn po luftonte me depresionin e lidhur me pandeminë. Me këtë, Xhuvani e quajti atë dembele, dhe ai gjithashtu e bëri të ditur se sa jo tërheqëse po e ndeshej, vetëm duke bërë një mënyrë jetese të reduktuar. Ne vërtet dëshirojmë që Robyn të vraponte drejt kodrave. Mosrespektimi i Juanit ndaj ndjenjave të saj është i vazhdueshëm dhe është gjithmonë kaq e vështirë për t’u parë.

Juan nuk e ka respektuar kurrë martesën e tij me Robin

Ne kemi mbuluar tashmë disa raste të paaftësisë së Juan për t’u paraqitur emocionalisht për Robyn. Megjithatë, sulmuesi i vërtetë është se Juan e ka mashtruar Robin disa herë. Çdo herë, Robyn është përpjekur të shpjegojë rrethanat, në vend që të largohet nga mashtruesi.

Në sezonin 7, u përhapën thashethemet për mashtrimin e Juan gjatë pandemisë. Robyn shkoi në mbrojtje, derisa zonja e supozuar hodhi poshtë shpjegimet e Juan në kanalin Georgio Says në YouTube. Këtu, gruaja pretendoi se ajo dhe Juan kishin folur për një vit dhe se ajo kishte fluturuar në Maryland për të vizituar Juan, jo, siç kishte thënë Robyn, për të parë një lojtar tjetër. Sa për faturën e saj të hotelit me firmën e Juanit, Xhuvani ishte përpjekur t’i tregonte Robinit se kishte paguar për dhomën e kësaj gruaje dhe më pas ishte larguar, pasi asaj i kishte humbur portofoli.

“Kjo nuk ka kuptim, asnjë prej tyre,” tha zonja, duke shtuar se ajo dhe Juan shoqëronin. Ajo gjithashtu bëri thirrje për martesën e Juan, duke thënë se Juan pranoi se “lidhja e tyre ishte për televizionin, për fansat, për një rrogë”. Megjithatë, Robyn e mbrojti atë, duke pretenduar se mashtrimi i Juanit nuk ishte fizik.

Në premierën e sezonit 8, Juan dhe Robyn u martuan rishtas, por shpejt u shfaqën foto të Juan duke përqafuar një grua në një lavanderi. Gruaja ishte trajneri Bre, nga ish-punëdhënësi i Juan, Universiteti Shtetëror Coppin. Juan u pa gjithashtu me Bre në një sallon thonjve, por sigurisht, Juan e ktheu skenarin, duke pretenduar “Ju shihni një tip tërheqës me një vajzë tërheqëse, kështu që sigurisht, imagjinata e tyre do të shkojë e egër”.

Robin, të lutem kuptoje vlerën tënde. Ju meritoni të njëjtin nivel dashurie dhe mbështetjeje që keni dhënë, jo mungesën e respektit që ka ardhur.