Mënyrat frymëzuese se si Lala Kent e ktheu jetën e saj

Klea

Mënyrat frymëzuese se si Lala Kent e ktheu jetën e saj

Lala Kent ka veshur shumë fytyra që nga shfaqja e saj e parë Rregullat e Vanderpompës. Në fillim sjelljet e Lalës ishin problematike. Nga akuzat hipokrite drejtuar kolegëve të saj deri te thashethemet për të qenë dashnore, deri te turpërimi i trupit të grave të tjera, historitë e saj ishin të çrregullta. Kur babai i saj vdiq papritur në vitin 2018, Lala u spirale edhe më tej, duke u kthyer më thellë në shishe për të ndihmuar në mpirjen e dhimbjes së saj.

Pak kohë më pas, Lala e kuptoi se kishte nevojë për një ndryshim. Dëgjo, e di që Lala është polarizuar. Ajo ka thënë dhe ka bërë gjëra që jam i sigurt se do të dëshironte t’i merrte, por kush i gjallë nuk i ka bërë? Në kulturën tonë të tanishme të anulimit të të tjerëve, ndoshta është koha që të bëjmë një hap prapa, duke vendosur meritat mbi kritikat.

Për shembull, Lala ka arritur të kthejë disa fusha të jetës së saj drejt pozitives. Këtu janë disa shembuj frymëzues, të cilët të gjithë ndihmojnë për të theksuar se nuk është kurrë vonë për të bërë një gjë të mirë.

Lala u pendua pasi u fut me Rashelin

Historia Scandoval tronditi kastin e VPR gjatë sezonit 11. Koha e panevojshme përmbledhjeje; Tom Sandoval dhe Rachel Leviss u arrestuan pasi kishin një lidhje pas shpinës së Ariana Madix. Ai vazhdoi për muaj të tërë, duke shkaktuar një ndarje të madhe mes aktorëve. Po, shumica e këtyre anëtarëve të kastit kanë tradhtuar gjithashtu, por Tom dhe Ariana ishin bashkë për 9 vjet, dhe Rasheli supozohej të ishte shoqja e ngushtë e Arianës, kështu që.

Lala i hipi fort Arianës. Ajo lexoi Rachel (dhe Tom) për fëlliqësi, të gjithë e bënë vërtet, duke e bërë ribashkimin e sezonit 11 një orë mjaft të pakëndshme. Më pas, Lala mori kohë për të përpunuar reagimet e saj. Kur kuptoi se kishte shkuar shumë larg, u ul dhe zgjati dorën te Rakela.

Rasheli zgjodhi të mos i përgjigjej D’M-së së Lalës. Ne mund të respektojmë muret e Rakelës duke qëndruar lart për mbrojtjen e shëndetit të saj mendor. Ne gjithashtu mund të pranojmë se kontakti i Lalës me Rashelin ishte një hap në drejtimin e duhur, duke kuptuar se ajo mund të mos i kishte pasur të gjitha faktet para se të shfaqej në aktorin e saj. Edhe pse ky ishte vetëm një korrigjim i vogël i bërë, i cili nuk rezultoi në asnjë ndryshim, përsëri quhet rritje dhe është bukur të shohësh nga Lala.

Lala po ndërton vlerën e saj neto

Duke kuptuar se fama e televizionit realitet mund të zgjasë vetëm kaq gjatë, shumë nga yjet në Bravo janë degëzuar, duke krijuar rrjedha shtesë të ardhurash ndërsa platformat e tyre janë ende të njohura. Për këtë, Lala nuk bën përjashtim. Lala kaloi nga një zonjë në SUR në 2015 në lançimin e markës së saj të bukurisë në 2017. Deri më tani, vlera neto e Lalës në vitin 2023 është rreth 2 milionë dollarë, sipas Celebrity Net Worth.

Ajo po ua jep të gjithëve Lalën, ndërsa mbulon xhepat e saj të së ardhmes. Kjo është e zgjuar dhe ne përshëndesim nxitimin dhe rritjen e karrierës së Lalës.

Lala ka qenë esëll për 5 vjet

Për ju që jeni afër prindërve, me siguri mund ta kuptoni dhimbjen e Lalës për vdekjen e babait të saj. Për ata prej jush që vijnë nga familje traumatike, ju meritoni më mirë. Sa i përket Lalës, ajo ra në kategorinë e parë. Kjo e bëri të dhimbshme vdekjen e babait të saj.

Në fund të fundit, kjo e çoi Lalën në një pije të tepruar, e cila përfundoi në një “moment në fund”. Pikërisht në këtë moment Lala u zgjua, duke zgjedhur të rifitonte jetën nga errësira në të cilën jetonte. Këtë javë Lala ka festuar ditëlindjen e saj të 5-të esëll. Shtatorin e kaluar, Lala u nderua edhe si Shpirti i Kthyeshmërisë i këtij viti në Gala spektakolare verore 2022 të Fondacionit Brent Shapiro.

Prerja e lidhjeve me çdo varësi është një betejë e përditshme. Kjo është arsyeja pse është frymëzuese dhe e bukur të shikosh Lalën, pasi ajo ka qëndruar e fortë në maturinë e saj për gjithë këto vite.

Lala ka hedhur dritë mbi sistemin e gjykatave familjare

Lala ka qenë më parë e fejuar me Randall Emmett. Po, ajo po takohej me Randall ndërsa ai ishte ende i martuar me gruan e tij të parë, Ambyr Childers. Megjithatë, Lala më vonë deklaroi se Randall kishte gënjyer, duke i premtuar asaj se ai dhe Ambyr kishin mbaruar. Ndërsa Lala dhe Ambyr tani janë afër, ndoshta është koha të ndalojmë së hedhuri shpatat tona dhe të pranojmë se mund të mos i dimë të gjitha detajet që kanë ndodhur në këto marrëdhënie të ndërthurura.

Ndërsa Lala dhe Randall kanë një vajzë, Ocean, fejesa e tyre e përfunduar solli një mori datash gjyqësore dhe biseda për kujdestarinë. Pikërisht përmes kësaj Lala e kuptoi se sa i prishur është sistemi i gjykatave familjare. Deri më sot, Lala ka shpenzuar orë të panumërta për të ndarë detajet e tmerrshme të këtij sistemi të dështuar. Konkretisht, ajo është fokusuar në praktikat e padrejta të terapisë së ribashkimit, e cila mund të jetë e dëmshme për çdo fëmijë që ka qenë viktimë e një prindi abuzues apo neglizhent.

Për lidhjen e historive njerëzore me ndjekësit e saj, e përshëndesim Lalën. Ajo po e përdor platformën e saj për mirë dhe ka qenë një gjë mahnitëse, që të hapte sytë për t’u parë.

Lala Mbrojti Aktin Humane të Kozmetikës në Kongres

Në një histori tjetër të vajzës sonë Lauren nga Utah që tregon rritje, Lala po përdor gjithashtu emrin dhe platformën e saj për të ndihmuar kafshët. Kohët e fundit, Lala u bashkua me Shoqërinë Humane të Shteteve të Bashkuara, duke ndihmuar në nxitjen e anëtarëve të Kongresit që të miratojnë Aktin e Kozmetikës Humane. Sipas njoftimit të tyre për shtyp, ky legjislacion do t’i jepte fund testimeve të reja kozmetike te kafshët në Shtetet e Bashkuara. Natyrisht, marka e saj e bukurisë “Give Them Lala” është një nga 1500 markat e bukurisë pa egërsi që aktualisht disponohen në Amerikën e Veriut.

Nga netët e errësirës deri te maturia te kuletat me para të gatshme që janë kthyer në një mënyrë jetese të kursyer dhe të lulëzuar, udhëtimi i Lalës ka qenë një ngjitje përpjetë. Po, ajo është rrëshqitur prapa disa herë, por përsëri, kush jo? Duke qëndruar në anën pozitive të jetës, ne e shohim Lalën duke shkuar nga të bërtiturit në fytyrat e njerëzve të tjerë, tek ngritja në këmbë për atë që është e drejtë, qoftë kjo në arritjen e një shoqeje në vështirësi apo duke u bashkuar me komunitetin e saj për të ndihmuar ata që nuk kanë zë. Në thelb, Lala vazhdon të befasojë dhe të frymëzojë, dhe unë jam këtu për këtë.