Melissa Gorga Teases RHONJ Sezoni 14 Finale

Klea

Melissa Gorga Teases RHONJ Sezoni 14 Finale

Sezoni 14 i Amvise të vërteta të Nju Xhersit është pothuajse pranë nesh. Bravo së fundmi i ka trajtuar fansat me një shikim të vogël të premierës në internet. Por që nga fillimi i xhirimeve, kasti ka folur rregullisht se sa intensiv ka qenë sezoni.

Tani anëtar i kastit për një kohë të gjatë Melissa Gorga po shijon fundin e sezonit. Ajo i dha ET disa sugjerime për atë që shikuesit kanë rezervuar për ta.

“Një jo-jo e madhe”

“Mendoj se finalja është kaq e ndyrë dhe thjesht jo e mirë. Është thjesht një jo-jo e madhe ajo që ndodhi,” ngacmoi Melissa. Ajo nuk do të shkonte më larg se kaq dhe në këtë pikë, është e pamundur të thuash se për çfarë po flet.

Kaq shumë ka ndryshuar me dinamikën e aktorëve që nga sezoni i kaluar. Por një gjë nuk ka ndryshuar: grindja shumëvjeçare e Melisës me kunatën Teresa Giudice. Pas sezonit të kaluar, të dy u përplasën me njëri-tjetrin dhe nuk pranuan të flisnin. Sipas Melissa, kjo u ndoq në xhirimet e sezonit 14.

“Fatkeqësisht,” vuri në dukje ajo. “Më në fund e pranova. Kam luftuar për kaq shumë vite për njerëzit e tjerë. Unë, sinqerisht – më shumë se edhe për veten time – kam luftuar për familjen, për burrin dhe fëmijët e mi, dhe kuptova se nuk ia vlen të luftosh për të dhe në fakt nuk po u bëj asnjë favor.”

Amvisat që komplotojnë së bashku qëndrojnë së bashku

Një nga gozhdat e fundit në arkivolin e marrëdhënies së tyre të trazuar ishte ribashkimi i sezonit të kaluar. Kasti akuzoi bashkëshortin e ri të Tre, Luis Ruelas, se kishte punësuar hetues privatë për të gërmuar papastërti mbi ta. Është diçka që Luis e mohoi, por kasti dëshironte të përgatitej dhe të mblidhej për të hartuar strategji përpara se të regjistronte ribashkimin.

Ndërsa kjo mund të duket e çuditshme, Melissa pohoi se është “krejtësisht normale”. “Ne kishim hetues që na hetonin! Sigurisht, do të ulemi dhe do të themi: 'Çfarë po bëjmë me këtë djalë?'”, shpjegoi ajo.

“Është në fakt jashtëzakonisht normale që amvisat të mblidhen së bashku me disa vajza me të cilat jeni afër, vetëm një të premte mbrëma, dhe të thonë: “Po ky ribashkim?” Nuk ishte një ngjarje e tillë, si e planifikuar. Është shumë e çmendur, e dini, që ajo ta bëjë të tingëllojë kështu. Është vetëm një nga ato gjëra jo shumë të vërteta që ajo thjesht pështyn në botë për t'u përpjekur ta bëjë atë të duket si diçka që nuk është, “shtoi ajo.

Sa i përket kritikave të vazhdueshme që merr Melissa për atë që sjell në RHONJ, ajo përpiqet t'i shpërfillë ato. “Dëgjo, ne jemi larg të qenit perfekt. Ne kemi shumë gjëra, kemi nervozizëm, ne i bëjmë të gjitha gjërat, apo jo? Por ndihem sikur jemi një çift i lumtur. Ne jemi amvisat më jetëgjatë çift ​​në Bravo, [husband] Joe [Gorga] dhe unë. Pra, ata duan të të rrëzojnë, për fat të keq.”

The Real Housewives of New Jersey shfaqet premierë më 5 maj në orën 8/7c në Bravo.