Melissa Gorga ngacmon 'Good' RHONJ sezonin 14

Klea

Melissa Gorga ngacmon ‘Good’ RHONJ sezonin 14

Është bërë e qartë me kalimin e viteve se Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit në thelb mund të përmblidhet si “Melissa Gorga kundër Teresa Giudice.” Kunatat i kanë zënë të mëdhenjtë dhe të vegjëlit, duke filluar nga biskotat e spërkatura deri tek akuzat për pabesi.

Sezoni 13 i shfaqjes e bëri të qartë se marrëdhënia e trazuar ka të ngjarë të prishet në mënyrë të pakthyeshme. Tani, Melissa me gëzim i përshëndet Terezës. Dhe, tani që sezoni 14 i RHONJ është në horizont, ajo nuk ka më turp për këtë apo të ecë mbi lëvozhgat e vezëve.

Melissa Gorga: Sezoni 14 i RHONJ është “shumë i ndryshëm”

Në premierën e filmit Anyone But You mbrëmjen e së hënës, Melissa foli me Page Six. Ajo shprehu se sa “mahnitëse” ndihet kur më në fund u bë me armikun e saj RHONJ.

Melissa është e martuar me vëllain e Terezës, Joe Gorga, dhe të dy duket se janë në të njëjtën faqe me Terezën kur vjen puna për të mos u pajtuar. Melissa pohoi se “Ndjenja është e ndërsjellë”. Joe shtoi, “Dmth, çfarëdo që ajo dëshiron. Është dëshira e saj.”

Melissa la të kuptohet se kufijtë e saj të ri me Terezën mund të jenë arsyeja pse sezoni 14 do të jetë “shumë i ndryshëm”.

“Ishte një sezon shumë i ndryshëm… të gjitha miqësitë janë të ndryshme, janë thjesht shumë, shumë të ndryshme. Në fakt më pëlqeu shumë ky sezon,” shpjegoi ajo.

Melissa qëndron larg Terezës në sezonin 14 të RHONJ

Treshja e Melissa, Joe dhe Tereza ka pasur një marrëdhënie të gjatë dhe tani duket se ata nuk janë në një marrëdhënie të përhershme.

Drama u përshkallëzua kur Teresa dyshohet se akuzoi Melissa-n për tradhtinë e Joe, duke çuar në kalimin e Gorgasit nga dasma e Terezës dhe Luis Ruelas vitin e kaluar. Grindja shpërthyese vazhdoi gjatë ribashkimit të sezonit 13 të RHONJ në qershor, me Terezën që akuzoi vëllanë dhe kunatën e saj se e kishin tërhequr zvarrë “nëpër baltë për 10 vjet” dhe duke e etiketuar Melisën një “kurvë gazi”.

Edhe ish-bashkëshorti i Terezës, Joe Giudice, iu bashkua cirkut. Ai akuzoi Gorgasin si informatorë të FBI-së, duke e futur atë dhe Terezën në burg dhe më pas e deportuan në Itali. Sipas Joe, “Kur ata erdhën në shfaqje, ata ishin miq shumë të mirë me avokatët e ish-partnerit tim, të cilët shkuan te federatat, të cilat mendoj se Melissa dhe Joe ishin të përfshirë.”

Teresa u përball me kritika në BravoCon në fillim të këtij viti, pasi mbylli çdo mundësi pajtimi me motrën e saj të vetme. Ajo deklaroi: “Më falni. Ai kapitull është mbyllur me vëllain tim, për fat të keq. Është me të vërtetë.”

Ndërsa presim me padurim sezonin 14 të RHONJ, duket se e vetmja gjë më e paparashikueshme se ajo që do ta bëjë Terezën më pas është shkalla e urrejtjes që familja Gorga-Giudice do të ketë për njëri-tjetrin në çdo moment. Por, të paktën Melisa mund të shijojë biskotat e saj në paqe!

Real Housewives of New Jersey pritet të kthehet në Bravo në vitin 2024.