Melissa dhe Joe Gorga befasojnë ish-fqinjën e RHONJ

Klea

Melissa dhe Joe Gorga befasojnë ish-fqinjën e RHONJ

Sezoni 14 i Amvise të vërteta të Nju Xhersit është e tensionuar. Shumica e kastit është ose në Team Melissa Gorga ose Skuadra Teresa Giudice. Unë i jap mbështetje Dolores Catania-s për ruajtjen e statusit të saj si mike me të dy grupet.

Epo, tani duket sikur disa dramë dhe ndjenja të lënduara po lëvizin në Melissa dhe Joe Gorga lagje. Nuk jam i sigurt që fqinjët e tyre të rinj do të sjellin ndonjë kanoli. Të paktën, jo së shpejti.

Mirë se vini në lagje, Kathy dhe Richie Wakile!

Kur Teresa vendosi të “priste kancerin” nga jeta e saj, ajo i dha fund lidhjes me kushërirat e saj, Kathy Wakile dhe Rosie Pierri. Joe dhe Melissa mbështetën motrën e tij, duke i dhënë fund kështu vrapimit të Kathy në RHONJ. Por kur vajza e Kathy-t u martua dhe Gorgas nuk ishin aty, djali i saj Joseph Wakile iu referua Melissa dhe Joe si “kafshë ferme”. Melissa u përgjigj se familja Wakile ishte “pak e thartë për të mos qenë më në shfaqje”. Më vonë, Joe pranoi se i mungonte Rosie, pasi ata ishin duke u rritur afër. Por ai nuk ishte një fans i madh i bashkëshortit të Kathy-t, Richie Wakile.

Kështu, kur Melissa ishte e ftuar në Jeff Lewis Live të Sirius XM, ajo u pyet për marrëdhënien e saj aktuale me Kathy. “Unë kam një histori qesharake për ju në të vërtetë për këtë. Ajo … ajo dhe Richie sapo blenë pjesën në rrugën time përballë meje dhe ata po ndërtojnë një shtëpi në diagonale nga unë përballë rrugës në rrugën time, fjalë për fjalë”, tha Melissa. Shikuesit e RHONJ janë njohur me shtëpinë e ëndrrave të Melissa-s që ata ndërtuan në Franklin Lakes.

“Është qesharake që të gjithë lëvizin në rrugën time. Si, unë kam jetuar në rrugën tjetër në fillim gjithashtu, dhe më pas, e dini, kunata ime u zhvendos në rrugë, “shpjegoi Melissa. “Dhe atëherë tani unë jam në këtë rrugë dhe tani Kathy po lëviz nëpër rrugë.”

Po për riparimin e marrëdhënies së kushërirës? Melisa shpreson se kjo do të ndodhë. “Sikur fshehtas shpresoj se Joe dhe Kathy do të ecin në rrugë një ditë dhe do të përplasen me njëri-tjetrin. Sepse në fund të fundit, Keti është një person i mirë. Dhe unë mendoj se ai është penduar për këtë, “tha pronari i butikut. “E dini, ai bëri atë që duhej të bënte në atë kohë për të mbështetur motrën e tij. Por unë me të vërtetë mendoj se atij i pëlqeu Kathy. Keti ishte një kushërirë e mirë për të.”

Melissa vazhdoi, “Ne jemi të gjithë, ju e dini, familja dhe prishni shfaqjen. Kjo nuk ka lidhje me shfaqjen. Është me të vërtetë që Joe të ketë një kushëri që tani do të jetojë përballë tij,” shtoi ajo.

Por nëse nuk ndodh organikisht, Melissa po planifikon të pajtojë Kathy dhe Joe. Ajo tha, “Unë do ta bëj sepse është ajo për të cilën dua [Joe] dhe mendoj se thellë brenda vetes e dëshiron edhe ai. Nuk është as si një kushëri i largët që e dini, është një kushëri i parë dhe nëna e saj është ende këtu dhe po shkon mirë.” Melissa shtoi, “Pra, unë e di ti, hallën e Joe nuk e di, kjo është e trishtuar për mua.” Ndoshta Melissa mund të sjellë disa biskota me spërkatje.

Dhe në një kthesë gazmore, Joe ofroi çmimin e plotë për të njëjtin lot pranë liqenit që blenë Wakiles. Doli se Keti po punonte me sekserin për të marrë atë pjesë.

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 transmetohet çdo të diel në Bravo në orën 8/7c.