Meghan King

Klea

Meghan King akuzohet për mizori ndaj kafshëve … Fansat thërrasin autoritetet!

Meghan King akuzohet për mizori ndaj kafshëve … Fansat thërrasin autoritetet!

Meghan King po përballet me zemërim publik mes akuzave për keqtrajtim dhe marrëzi të kafshëve, pas veprimeve të saj të qëllimshme për të rrezikuar vezët e folesë së një zogu.

Meghan King

Ish Amvise të vërteta të Orange County yll Meghan King e gjen veten në qendër të polemikave pasi u shfaq një postim në rrjetet sociale që tregonte përfshirjen e saj në prishjen e folesë së një zogu në oborrin e saj. Incidenti ka ngjallur debate dhe kritika të gjera në internet.

Në videon e mëposhtme të siguruar nga Bravo Boo në Instagram, Meghan King shihet duke zhvendosur folenë e një zogu në oborrin e saj, me qëllim që t'ua ekspozojë vezët kafshëve të egra.

Meghan King

Shumë të dënuar e Meghan-it veprime si të liga dhe duke ndezur zemërim mes ndjekësve. Një person shkroi:

“Kjo është absolutisht e tmerrshme! Sjellja e Meghan-it ndaj folesë së shpendëve është krejtësisht e papranueshme. Si mund të jetë dikush kaq i pashpirt dhe mizor? Jam i neveritur nga veprimet e saj.”

Meghan King

Shtypni luajtjen më poshtë.

Një person tjetër tha: “Nuk mund ta besoj Meghan do të ulen aq poshtë sa të rrezikojnë jetën e egër të pafajshme. Kjo shkon përtej injorancës; është plotësisht keqdashëse. Nëse ajo nuk merr përgjegjësi, ne duhet të thërrasim kontrollin e kafshëve dhe të sigurojmë sigurinë e atyre zogjve.”

Dikush tjetër vuri në dukje:

Meghan King

“Si një dashnor kafshësh, jam i tmerruar e Meghan-it veprimet. Të shqetësosh qëllimisht folenë e një zogu është jo vetëm e pashpirt, por edhe e paligjshme. Nëse ajo nuk bën gjënë e duhur, ne kemi për detyrë ta raportojmë tek autoritetet.”

Një person tjetër vuri në dukje, “e Meghan-it sjellja është e neveritshme dhe e pafalshme. Ajo duhet të mbajë përgjegjësi për veprimet e saj. Unë nuk do të qëndroj pranë dhe të shikoj ndërsa ajo vazhdon të rrezikojë krijesat e pafajshme. Kontrolli i kafshëve duhet të ndërhyjë dhe t'i japë fund kësaj mizorie.”

Meghan King

Një shikues komentoi: “Kjo është përtej besimit! e Meghan-it veprimet nuk janë vetëm moralisht të gabuara, por edhe potencialisht të dëmshme për jetën e egër. Nëse ajo nuk ndalet, ne nuk do të kemi zgjidhje tjetër veçse të përfshijmë kontrollin e kafshëve dhe të garantojmë sigurinë e atyre zogjve dhe vezëve të tyre.”

Akuzat për mizori ndaj kafshëve dhe papërgjegjshmëri u përhapën shpejt në platformat e mediave sociale, me shumë përdorues që shprehën tronditje dhe mosbesim ndaj e Meghan-it sjelljen e raportuar.

Meghan King

Disa kritikë tërhoqën paralele me incidentet e mëparshme që përfshinin Meghanduke iu referuar polemikave të së kaluarës, duke përfshirë lënien e djalit të saj me aftësi të kufizuara pa mbikëqyrje në një makinë, ndërsa fëmijët e saj të tjerë shijonin akulloren.

Shumë fansa që shikuan videon vunë gjithashtu në pikëpyetje gjykimin dhe sensin e shëndoshë të ish-personalitetit të realitetit televiziv, duke shkaktuar një valë dënimi nga individë të shqetësuar në internet.

Meghan King

Shumë prej tyre shprehën shqetësimin dhe zhgënjimin e tyre, duke bërë thirrje për përgjegjësi dhe nxitje Meghan për të adresuar situatën.

Pavarësisht reagimeve, Meghan nuk i është përgjigjur publikisht akuzave në momentin e shkrimit. Megjithatë, polemika ka rindezur diskutimet rreth sjelljes së përgjegjshme ndaj kafshëve të egra dhe rëndësisë së trajtimit etik të kafshëve.

Meghan Edmonds

Meghan King nuk ka qenë e njëjta që nga divorci i saj nga Jim Edmonds.

Ish-çifti finalizoi divorcin e tyre në maj 2020. Meghan King dhe Jim Edmonds ndarja u shënua nga pabesia që përfshinte Jim Edmonds gjatë martesës së tij me Meghan.

Jim Edmonds

Një nga gratë e përfshira në skandal ishte identifikuar ekskluzivisht nga AllAboutTheTea.com si “zonja e bejsbollit”.

Ky individ ka mbajtur një lidhje me Jim Edmonds gjatë martesës së tij me Meghan. Situata u bë publike dhe kontribuoi në prishjen e marrëdhënies së tyre.