Më poshtë renditen stinët e jahteve me vela në kuvertë

Klea

Më poshtë renditen stinët e jahteve me vela në kuvertë

Jahti me vela poshtë kuvertës është spin-off i dytë që vjen nga seria e dashur Below Deck. Premierë në Bravo në shkurt 2020, katër sezone të Below Deck Sailing Yacht janë transmetuar që atëherë. Data e publikimit të sezonit 5 pritet në fillim të vitit të ardhshëm, me një datë tipike fillimi që varion nga shkurti në mars.

Çdo sezon i deritanishëm ka paraqitur kapiten Glenn Shephard duke udhëhequr nga kasa e rrotës në bordin e Parsifal III. Stili i udhëheqjes së kapitenit Glenn ishte një ndryshim freskues i ritmit për këtë seri. Ndonjëherë, ai ishte praktik, duke ndihmuar departamentet e brendshme dhe të jashtme sipas nevojës. Herë të tjera, ai u besoi ekipeve të tij dhe mbeti jashtë rrugës, duke ngrënë krisur matzah në vend të rrëmujës së ekuipazhit.

Thënë kështu, disa sezone dhe ekuipazhe janë provuar përfundimisht më të vështira për mbikëqyrjen e kapitenit Glenn. Si shikues, një vit në veçanti ishte mjaft i vështirë për t’u parë, pasi ishte thjesht toksik, i mbushur me të njëjtat rrëfime në çdo episod.

Me çdo sezon që kalon, ky serial fatmirësisht është përmirësuar. Ne vetëm tani mund të pyesim veten nëse sezoni 5 do të ndjekë shembullin dhe do t’i kryejë të gjitha. E gjithë kjo tha, këtu janë renditjet tona për çdo sezon të jahtit lundrues poshtë kuvertës deri më tani.

#4) Sezoni 1 dështoi të hapej

Sezoni 1 i Below Deck Sailing Yacht për fat të keq ishte një dështim i madh për këtë seri. Shefi Adam Glick ishte fytyra e vetme e njohur, pasi ai kishte luajtur më parë në Sezonet 2 dhe 3 të Below Deck Mediterranean. Në bord, Adami u ngatërrua në një marrëdhënie toksike me Chief Stew, Jenna MacGillivray.

Kur nuk po ziheshin, Adami dhe Xhena dilnin kudo, duke bllokuar vendkalimet dhe kabinetet gjatë rrugës. Third Stew Georgia Grobler këndoi dhe luajti TË NJËJTËN KËNGË në kitarën e saj në thelb çdo episod, kur ajo nuk po hidhte shikime flirtuese ndaj Paget Berry-t të marrë. E dashura e Paget në bord, Ciara Duggan, u pa duke u shtirur se nuk kujdesej për shenjat e tij të ndërsjella të epshit, por ajo kujdesej, dhe kjo ishte përtej e vështirë për t’u parë.

Paget dhe Ciara u fejuan pas xhirimeve, por në fund ata e dhanë dorëheqjen, ashtu si edhe Adami dhe Jenna. Ndërsa e gjithë kjo mund të tingëllojë si televizion i shkëlqyer, nuk ishte ashtu. Ishte toksik dhe shumë ranë dakord, duke i dhënë këtij seriali një rishikim të kastit për sezonet e ardhshme. Prandaj, Sezoni 1 renditet më i ulëti dhe e meriton plotësisht këtë vend të fundit në numrin katër.

#3) Sezoni 2 prezantoi The Staples…Dhe COVID

Sezoni 2 kishte disa histori të çrregullta. Në një shënim pozitiv, tre elementë të hedhur u prezantuan në Daisy Kelliher, Gary King dhe Colin MacRae. Këta të tre u pritën mirë dhe më pas u kthyen për sezonin 3 dhe 4. U futën gjithashtu kufizime dhe karantina për COVID, duke bërë që kasti të qëndronte në bord me më pak netë jashtë në qytet.

Daisy dhe Gary flirtuan ndërsa Gary u përfshi në trekëndëshat e tij të parë (nga shumë) të dashurisë. Alli Dore dhe Sydney Zaruba të dy e pëlqyen Gary, për arsye të panjohura. Gary ishte intim me Sydney fillimisht pas një nate të dehur jashtë. Më pas ai u përpoq të vazhdonte me Allin ndërsa vazhdoi të flirtonte me Sydney.

Në galeri, kuzhinierja Natasha De Bourg pati disa vështirësi me pjatat dhe qëndrimin e saj, por në përgjithësi ishte kompetente. Diku tjetër, një marrëdhënie ndryshoi jetën pas xhirimeve. Dani Soares mësoi se ajo ishte shtatzënë me fëmijën e Jean-Luc Cerza Lanaux, megjithëse ai e vendosi stjuardesën përmes ziles me një test atësie. Që atëherë, ai ka mbetur në krahë me vajzën e tij të konfirmuar, tani 2 vjeç.

Pas një sezoni të mjerueshëm 1, Sezoni 2 e ruajti këtë seri, por ndërsa vazhdoi të kishte shpejtësi të dukshme, ne po e renditim sezonin 2 vetëm në vendin e tretë.

#2) Sezoni 3 solli një bromancë argëtuese

Sezoni 3 na bëri më së shumti të lumtur. Me kthimin e Daisy, Colin dhe Gary, prania e tyre e njohur na joshi lehtësisht në serial. Këtë sezon, shefi Marcos Spaziani iu bashkua ekuipazhit, dhe ai ishte jashtëzakonisht i aftë, krahas sjelljes së butë.

Kufizimet e COVID-it vazhduan ende, por u ndjenë më pak në sezonin 3. Prandaj, aktorët ishin në gjendje të dilnin shumë më tepër bare në netët e tyre të pushimit, duke shtuar historitë më të forta.

Shefi Marcos, Colin dhe Gary krijuan një bromance gjatë sezonit 3, dhe ishte i shëndetshëm, i qeshur dhe argëtues për t’u parë. Ndërkohë, Gary formoi një tjetër trekëndësh dashurie me Ashley Marti dhe Gabriela Barragán. Përveç kësaj, ai gjithashtu puthi Daisy-n, duke bërë që shumë shikues të bërtasin “MË në fund”.

Përveç përpjekjes së dehur të Gary dhe Ashley një natë që nuk ishte plotësisht konsensuale, (pasi Gary ishte i dehur në nivel të ndërprerjes), ky sezon ishte i lehtë dhe argëtues për t’u parë. Prandaj, ne po e renditim sezonin 3 shumë në vendin e dytë.

#1) Sezoni 4 Saw The Staples Fall, Plus A Solid Crew

Sezoni 4 ishte një vorbull. Colin ishte beqar për herë të parë në karrierën e tij në Below Deck dhe ai dhe Daisy filluan menjëherë një flirt. Më vonë u bë e ditur se ata në fakt ishin lidhur para xhirimeve për këtë sezon. Në mënyrë tronditëse, po ashtu edhe Daisy dhe Gary.

Gary dhe Daisy vazhduan të takoheshin, por siç mësuam në ribashkim, rrugët e tyre u ndanë, madje Colin e cilësoi romancën e tyre si toksike. Oh.

Pavarësisht se ende flirton me Daisy, dhe gjithashtu sepse ai është Gary, Gary u bë intim me Mads Herrera. Megjithatë, Mads refuzoi ta etiketonte flakën e tyre si diçka serioze. Pas vitesh shikimi të Gary-t të lënduar zemrat, kjo ishte mjaft e kënaqshme për t’u parë.

Përveç këtyre tregimeve, departamentet e brendshme dhe të jashtme ishin të grumbulluara secila me anëtarë të fortë dhe të sjellshëm ekuipazhi. Shefja Ileisha Dell është tani e preferuara jonë, pasi ajo ishte e qetë, e aftë dhe gjithashtu, një ish-kontorcioniste e cirkut. Për më tepër, Alex Propson na dha skenën tashmë famëkeqe të shishes së tij të ujit të vendosur në mënyrë të dehur në ballin e kapitenit Glenn, e cila ende na bën të qeshim.

Pavarësisht prishjes së treshes sonë të preferuar të jahteve, ky sezon ishte i artë. Ne e donim çdo anëtar të ekuipazhit në bord dhe shijuam ndërveprimet e tyre si ekip. Nga ana tjetër, Sezoni 4 ishte sezoni numër një për të gjithë serinë Below Deck Sailing Yacht.