Më poshtë momentet më tronditëse të Deck Med

Klea

Më poshtë momentet më tronditëse të Deck Med

Kur jeni duke lundruar në det të hapur, ka gjithmonë një shans që të merren me disa momente tronditëse. Për fat të mirë, kapiteni Sandy Yawn i Poshtë Deck Mesdheut di vetëm se si t’i kalojë stuhisë. Përgjatë tetë sezoneve të shfaqjes, ekuipazhi ka pasur pjesën e duhur të sprovave dhe mundimeve. Por pas vitesh mikromenaxhimi, isha kurioz se cilat momente u dalluan si më dramatiket në Below Deck Med.

Paralajmërim për përmbajtjen: Ky artikull përmban segmente që lidhen me pandjeshmërinë racore.

Paddleboard shokët

Në një moment mjaft të sikletshëm, Nathan Gallagher dhe një i ftuar charter mbeten të bllokuar pasi hipin me vozitje paksa larg nga jahti motorik Mustique. Laura, e ftuara, donte vetëm një ditë të këndshme në ujë me një anëtar me përvojë të ekuipazhit pranë saj. Por jo shumë kohë pasi filloi aventura e tyre, Nathan vuri në dukje se ata kishin shkuar “shumë larg. Ne kemi fluturuar larg.” Një kamerë vizive Bravo del për të konfirmuar se ata janë 300 metra larg jahtit.

Rryma e fortë greke po punon jashtë orarit dhe kundër dyshes. Më në fund, ata duhet të bëjnë një udhëtim prapa me një catamaran që kalon, gjë që nuk është një pamje e mirë. Për më tepër, kapiteni Sandy ishte i zemëruar. Jo vetëm që kapiteni është mik i ngushtë me të ftuarin charter, por edhe nuk i pëlqen të turpërohet. Joe Bradley zotëron gabimin, duke vënë në dukje se ai duhet ta kishte paralajmëruar Nathanin. Si gjithmonë, Sandy i kujton ekipit të kuvertës se ata duhet të kenë gjithmonë një sy te mysafirët.

Mos e zgjo Cheffy

Gjatë sezonit 5, kapiteni Sandy nuk humbi kohë duke i thënë shefit të kuzhinës Tom Checketts të zgjohej nga gjumi dhe të priste disa kastraveca. Natyrisht, anglezi nuk ishte i kënaqur. Në atë kohë, Tom e pyeti Aesha Scott, “A nuk keni aftësinë për të prerë një kastravec?” për të cilën ajo u përgjigj: “Nuk ishte faji im. Më vjen keq.” Biseda përfundoi me lot dhe Sandy hyri brenda.

Megjithatë, gjatë sezonit 9, fansat vunë në dukje shpejt se si Sandy e qortoi merak, Ellie Dubaich, për përpjekjen për të zgjuar shefin e kuzhinës Johnathan “Jono” Shillingford. Kuzhinieri më i ri refuzoi të ngrihej nga shtrati për të bërë djathë të pjekur për mysafirin dhe Ellie besonte se ajo po bënte gjënë e duhur. Megjithatë, kapiteni Sandy e bëri të qartë se ekzistonte një politikë “kurrë mos e zgjo kuzhinierin”. Ndërsa në Watch What Happens Live, ajo vuri në dukje se zgjimi i Tomit ishte sepse “Ishte gjatë ditës. Nuk ishte natë, nuk ishte në fund të shërbimit të darkës. Ishte shërbimi pas mëngjesit.” Mirë, të shohim, Sandy.

Hana po qëllon

Gjithçka që do të kujtoj në këtë moment është se si Hannah Ferrier u sigurua të largohej nga varka me një Coca-Cola plot yndyrë. Kjo skenë tronditëse bie në sy për arsye të dukshme. Kapiteni Sandy zbuloi se Hannah kishte sjellë Valium në bord pa një dhuratë recetë, gjë që shkelte ligjin detar. Më tej, shumë shikues menduan se Malia White e kishte shitur shoqen e saj. Por personalisht, mendoj se kapiteni bëri gjënë e duhur. Gjithashtu, Hannah nuk ishte kurrë një nga të preferuarat e mia, pasi ajo ishte gjithmonë shumë e keqe.

Skandali i Peter Hunziker

Gjatë sezonit 5, një anëtar i kastit u bë fantazmë pasi u modifikua për seksizmin e tij flagrant. Peter Hunziker u pushua nga puna pasi tregoi ngjyrat e tij të vërteta si një njeri që e vendos vetëm veten të parën. Për më tepër, nuk kishte rëndësi se kë lëndoi gjatë rrugës. Sezoni 5 kishte një ekip lidershipi vetëm femra të përbërë nga Hannah, Kapiten Sandy dhe Malia. Deckhand nuk pati një fillim të mirë pasi e quajti shefin e tij “të dashur” dhe u pengua mbi mendimet e tij se si gratë nuk mund të drejtojnë një biznes si ai.

Pasi u pushua nga puna, diskrecionet e kaluara të Peter dolën në dritë dhe përfshinin disa postime raciste në mediat sociale. Në një postim tashmë të fshirë, Peter ndau një foto të një gruaje të zezë në një pozicion seksual, kompromentues me mbishkrimin, “Kur [B]mungesa e burrave të ka bërë gabim gjatë gjithë jetës tënde dhe ti vendos të takosh djalin e bukur kaukazian Peter nga ushqime të plota.” Deckhand komentoi, “Shumë shumë.” Rrjedhimisht, Pjetrit nuk i humbi asnjë dashuri.

Mirupafshim Kiko!

Shikuesit e donin Kiko Lorranin, por galeria nuk iu përgjigj të njëjtat emocione. Wellington u detyrua t’i thoshte lamtumirë një anëtari tjetër të ekuipazhit, pasi kapiteni Sandy goditi me sëpatë kuzhinierin. Darka e dobët e frymëzuar nga Las Vegas ishte gjithashtu rënia e burrit. Dhe, edhe pse kishte një zemër prej ari, personaliteti i tij i ngazëllyer nuk mund ta shpëtonte që t’i jepej një lapsus rozë.

Nuk ndihmoi që kapiteni Sandy u mërzit me mungesën e aftësive organizative të Kikos në galeri. Shefi i kuzhinës gjithashtu kishte nevojë për pak ndihmë me aftësitë e tij në plating. Në mënyrë tipike, Kiko shpjegoi se ai ishte një person shumë pozitiv, por kapiteni e bëri atë “nervoz”. Së fundi, Kiko pranoi të përfundonte kartën, duke u thënë kamerave: “Unë pyes veten: ‘A jam largues?’ Unë kurrë nuk u largova. Unë kurrë nuk u largova. Asnjëherë mos e lini punën. kurrë. Është më mirë të përfundoj sepse ky është personaliteti im. Dhe kjo është arsyeja pse vendosa të qëndroj, edhe pse po më lëndonte shumë.”

Merr transmetimin e Below Deck Med në Peacock.