Më poshtë Deck Paris Field dhe Marrëdhënia e Jake Foulger Shpjegohet

Klea

Më poshtë Deck Paris Field dhe Marrëdhënia e Jake Foulger Shpjegohet

Fusha e Parisit sapo hyra në jahtin motorik St. David. Duke zënë vendin e Cat Baugh, Parisi me shpresë do të fillojë t'i lëkundet pak gjërat Poshtë kuvertës Sezoni 11. Ndonëse është e paqartë saktësisht se ku do të bjerë ajo në betejat verbale që po konsumojnë aktualisht ekipin e saj, ne e dimë se ajo nuk ka frikë të thotë mendimin e saj. Ne gjithashtu e dimë se ajo është e vdekur nga brenda, gjë që po ashtu.

Megjithatë, kjo nuk është gjithçka që dimë për Parisin. Në sezonin 9, deckhand Jake Foulger FaceTimed atë, sepse ajo ishte e fejuara e tij. Oqean i vogël, a? Gjatë pjesës së mbetur të kohës së kaluar në Bravo, Jake nuk zbuloi më shumë për romancën e tij tokësore, por u bë e qartë se kushdo qoftë Parisi, ajo ishte shumë e veçantë për të.

Ndërsa presim që Paris të zbulojë më shumë për jetën e saj personale këtë sezon në BD, këtu është një shpjegues i shpejtë i marrëdhënies së saj me xhaketën time të preferuar të paveshur kurrë, Jake.

Fejesa e tyre nuk ishte

Në sezonin 9, Jake pati një shëtitje me varkë me Rayna Lindsey. Nuk ishte ndonjë gjë super serioze, megjithëse mund të ishte kthyer në diçka shumë më tepër, po të mos i kishte thënë Jake Parisit për puthjen e tij me zierjen. Kur Parisit iu dha kjo përditësim nga Jake, ajo u mërzit, gjë që e tronditi Jake, duke e bërë atë të ndërpresë udhëtimin e tij me varkë dhe të pajtohej me ekuipazhin e tij.

Me sa duket, ai ishte në të vërtetë i fejuar. Eksitimi i Raynës ishte minimal, për të mos thënë aspak. Por prit? Pse do të puthte dikë tjetër një dashnor i fejuar dhe pse do të tronditej që e fejuara e tij nuk ishte e emocionuar kur mësoi për këtë?

Pyetje të shkëlqyera. Vazhdoni të lexoni.

Përsa i përket fejesës së Jake, ai shpjegoi për ekipin e tij të jashtëm se “Ajo është e fejuara ime, por nuk është e dashura ime. Unë nuk jam monogame, zemër!” Në thelb, Jake vuri në dukje se martesa e tyre do të ishte një gjë platonike. “Ajo është shoqja ime. Ajo ka nevojë për një pasaportë britanike, “tha ai.

Tani, ndoshta nuk i kuptoj gjërat. Por, a nuk duhej mbajtur sekret kjo? Unë nuk do të ngatërrohesha me zyrtarët e emigracionit, por hej, jo jahti im, jo ​​problemi im.

Të gjitha gjërat platonike duhet të marrin fund

Kur ekuipazhi i Sezonit 9 të Below Deck u shfaq për të regjistruar ribashkimin e tyre, ata ishin poshtë një anëtari të ekuipazhit. Ishte Jake. Ai kishte vendosur ta ulte këtë. Në vend të tij, Jake doli live në Instagram, ku iu përgjigj disa pyetjeve që i hodhën shikuesit që kishin akorduar.

Në këtë mësuam pak, por jo shumë. Megjithatë, përgjigja e parë kryesore e dhënë ishte se Jake kishte luftuar me shëndetin e tij mendor, kështu që mungesa e tij ishte për shkak të nevojës së tij për t'u përqëndruar tek vetja për disa rrahje. Deri më sot, Jake është ende duke punuar për të përmirësuar këtë fraksion të jetës së tij. Unë e duartrokas atë për lëvizjet e tij të bëra dhe për gatishmërinë e tij për të qenë kaq i hapur për betejat e tij.

Duke vazhduar, Jake më pas zbuloi një përditësim të dytë të madh për jetën e tij. Ai deklaroi se fejesa e tij me Parisin nuk ka më. Ai gjithashtu vuri në dukje se ajo kishte qenë ajo që kishte hequr prizën e tyre të dashurisë. Përveç kësaj gjëje të vogël, nuk është ndarë shumë tjetër për vdekjen e tyre, por deri më sot, këta të dy ende ndjekin njëri-tjetrin në internet.

Më pëlqen të shoh që të paktën këto dy jahte janë ende miqësore. Thënë kështu, unë ende shpresoj që Paris tani do të na japë disa bukë shtesë për marrëdhënien e tyre, gjatë kohës së saj të kaluar në serialin e mëparshëm të Jake.

Një Paris i vetëm ecën në serinë e vjetër të Jake

Kur ekuipazhi i Sezonit 11 mori një natë shumë të nevojshme në një restorant aty pranë, Paris bëri paraqitjen e saj të parë. Menjëherë, Fraser Olender e njohu zierjen e tij të re. Prandaj, ai u ngrit shpejt dhe e përshëndeti Parisin ngrohtësisht. Ndërsa e përqafoi, ai bërtiti: “Nuk mund ta besoj që je ti!”

Edhe pse ishte shumë e qartë se Fraser kishte kujtuar se kush ishte ajo, Paris i shpjegoi atij se “Ne u takuam në telefon, si vite më parë.” Më pas u luajt një rikthim i sezonit 9, duke treguar Fraser dhe Jake Facetiming Paris. Kjo seancë e vogël telefonike erdhi pasi ekuipazhi i Jake kishte mësuar për ekzistencën e saj.

Oh po, Ben Willoughby gjithashtu mori parasysh Parisin, i cili nuk është tronditës. Në fund të fundit, ai është një dashnor i zonjave. Disa skena më vonë, Ben vazhdoi të fërkonte duart mbi të gjatë ditës së parë të pushimit. Kjo ishte tronditëse, dhe nga ajo që mund të vjela, Parisi dukej gjithashtu të pakëndshëm.

Si mënjanë, shpresoj që Sunny Marquis të ndjekë Benin vetëm për këtë, jo Parisin. Unë gjithashtu shpresoj që Paris do të FaceTime Jake ndërsa ajo është me Fraser, duke i dhënë Sezonit 11 të Below Deck një moment argëtues dhe me rreth të plotë.