Mbretëreshat e akullit të amvisave reale më të ngrira

Klea

Mbretëreshat e akullit të amvisave reale më të ngrira

Shumica e dramës në Amvise të vërteta është shumë e mirë, por ka disa yje Bravo që pëlqejnë të mbajnë temperaturën dhe personalitetin e tyre në një 32 gradë të shpejtë. Këto gra shpesh kanë një sjellje të ftohtë dhe mund të fitojnë zemrën e Jack Frost. Megjithatë, ne, si shikues, na pëlqen t’i urrejmë këto mbretëresha të akullit të Real Housewives dhe veprimet e tyre rrëqethëse.

Dina Manzo

Brian Ach/WireImage për Safilo USA

Prej vitesh Dina Manzo ka pasur një përçarje me motrën e saj, Caroline Manzo. Është ndezur aq shumë sa ajo pretendoi se nuk ishte e ftuar në dasmën e mbesës së saj. Gjatë dy sezoneve të saj të para, Dina u duk aq e ëmbël, pasi zakonisht e mbante të qetë me gratë e tjera. Por kur ajo u rishfaq në Real Housewives të sezonit 6 të New Jersey, shumë gjëra kishin ndryshuar.

Ajo nuk kishte më një marrëdhënie të mirë me Caroline pasi u bë shumë e ngushtë me Teresa Giudice. Por momentet e vërteta të ftohta ndodhën mes Danielle Staub dhe Dinës, me ish-striptisten duke e bërë atë për nënën e një fëmije. Në një skenë, pas një zënke, Dina vuri në dukje, “Nuk mund ta besoj se ky djalosh më quajti një Princeshë Akulli. Unë preferoj Mbretëreshën e Akullit.”

Erika Jayne

Erika Jayne
Denise Truscello/Getty Images për Live Nation Las Vegas

Kjo Amvise e ardhshme është një ëmbëlsirë e vështirë dhe shpesh sulmohet për të treguar pak ose aspak emocion. Këngëtarja e Pretty Mess rrallë shkrihet nën presion dhe mund të largohet nga armatura e dikujt. Për shumë sezone, Erika Jayne është bombarduar me akuza në lidhje me atë që ish-bashkëshorti i saj, Tom Girardi, u bëri viktimave të rrëzimit të avionit të Lion Air.

Edhe pse Erika pretendonte se ishte e afërt me këtë grup femrash të Beverly Hills-it, të gjitha dukej se kishin mbetur në errësirë, duke mësuar informacione të reja nga artikujt e tabloidit. Erika është e njohur për energjinë e saj të çuditshme dhe shpesh do të largojë verbalisht ndonjë nga gratë për ta sfiduar atë. Nëse Erika është një protagoniste e Frozen, ne nuk e dimë se kush po e bën atë mbretëreshën e akullit të shkretëtirës.

Jen Shah

Jen Shah
Chris Haston/Getty Images

Me prejardhje nga Salt Lake City, ku ka më shumë akull dhe borë se çdo ekskluzivitet tjetër, është Jen Shah. Nëna e dy fëmijëve nuk lejoi askënd t’i afrohej dhe shpesh përdorte disa nga gratë, si Heather Gay, në avantazhin e saj. Jen preu miqësitë e tyre besnike dhe nuk do të kërkonte kurrë falje për shpërthimet e saj antagoniste.

Për më tepër, ajo ishte një grua narcisiste që gënjeu për gjithë jetën e saj. Pra, nuk ishte një tronditje kur Jen u arrestua në anë të rrugës dhe u shpall fajtore për komplot për të kryer mashtrim me tela për drejtimin e një skeme telemarketing që mashtronte të moshuarit. Duhet të jesh goxha i pashpirt për të vjedhur nga ata që janë kaq të pambrojtur.

Teddi Mellencamp

Teddi Mellencamp
Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Përfituesja e anoreksisë e njohur si Teddi Mellencamp u duk si e ëmbël dhe e këndshme gjatë sezonit të saj të parë në Real Housewives të Beverly Hills, por së shpejti, ngjyrat e saj të vërteta filluan të shkëlqejnë me shkëlqim.

Dieta All-In e Teddi, e cila promovon rutinat e dietës dhe fitnesit, është kritikuar shumë herë. Mesazhet nga ish-klientët filluan të shfaqen në Instagram, duke pretenduar se programi shpesh shtynte një mënyrë jetese jo të shëndetshme që përfshinte standarde kufizuese. Gjithashtu nuk ka profesionistë të licencuar të kujdesit shëndetësor në stafin All-In, sipas faqes së internetit. Në atë kohë, Teddi pranoi se ajo i kishte klientët të nënshkruanin një NDA sepse disa thjesht donin të flisnin me të për shkak të shfaqjes. Hubby përfundimisht u shua, por ne ende nuk jemi të sigurt nëse klientët e saj lejohen të hanë.

Xhodi Klaman

Nëse nuk e keni shikuar Real Housewives of Vancouver, ju mungon gruaja më e keqe dhe e çiltër më e ngrirë e të gjitha kohërave. Jody Claman ishte një vajzë e mesme, bjonde, e keqe nga gropat e ferrit, të cilës i pëlqente vërtet të ishte mizore ndaj yjeve të saj.

Jody vuri në shënjestër shpejt Mary Zilba pasi ajo ishte antilopa e plagosur e tufës kandiane. Ishte e qartë se Xhodi vërtet urrente gjithçka që Maria përfaqësonte. Lufta e vazhdueshme e Jody-t shpesh po shterronte, me fansat që e urrenin personazhin e saj të Mbretëreshës së Zemrave dhe qëndrimin “Off with the their heads”.

Jody shpesh tregonte pak ndjeshmëri në serial dhe dukej se i pëlqente të shqetësonte njerëzit për sportin. Në vitin 2015, ajo kaloi një divorc të keq, ku edhe gjyqtari e akuzoi se po përpiqej të manipulonte gjykatën. Nëse kurora e akullit përshtatet, Jody.